Garanti Bankası İBAN Sorgulama

Garanti Bankası İban nasıl öğrenilir diye soranlar için bu konumuzu sunduk. Garanti Bankası iban sorgulama bu makalede yer almaktadır.

Garanti Bankası İBAN Sorgulama
 Garanti Bankası hesabı olan ve İban numarasını bilmeyen kişiler, iban numaramı nereden öğrenebilirim? diye soru yöneltebiliyorlar. Bizde, Garanti Bankası İban sorgulama işlemi yapmak isteyen kişiler için bu araştırmayı yaptık. Öncelikle İban numarasının ne olduğunu açıklayalım.

Garanti Bankası İban No Sorgulama

İban numarası, Avrupa Birliği uygulaması olmakla beraber ülkelerarası para transferinin kalitesini artırmak amacıyla ve maliyetleri düşürmek için, International Bank Account Number adı altında tüm dünyada uygulanan bir sistemdir. İBAN numarası uluslararası banka hesap numarasıdır. Bankada hesabı bulunan herkesin bir iban numarası bulunmaktadır. Peki bu iban numarası nasıl öğrenilir. İşte bu hazırladığımız konuda Garanti Bankası iban sorgulama hakkında bilgiler vereceğiz.
Buraya tıklayarak gideceğiniz Garanti Bankası internet sitesi üzerinden sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Gideceğiniz sayfada karşınıza Garanti Bankası'nın iban numarası öğrenme sayfası çıkacaktır. Sizden istenen bilgiler ise sadece hesabınızın bulunduğu bankanın şube kodu ve hesap numaranızdır. Bu bilgileri kesinlikle doğru girmelisiniz. Eğer bilgileri yanlış yazarsanız size yanlış bir iban numarası verilecektir. İban numaranızı doğru ve net öğrenmek istiyorsanız Garanti Bankası bankamatikleri (atm) üzerinden de öğrenebilirsiniz. Diğer bir yöntem 444 0 333 numaralı alo Garanti müşteri hizmetlerini aramak ya da bankaya giderek iban numaranızı öğrenmektir.
Diğer yandan Garanti Bankası internet şubesine giriş yaparak iban numaranızı öğrenebilirsiniz. 

 

BENZER KONULAR: 
Garanti Bankası kredi başvuru sonucu


Şube kodu; Garanti Bankası üzerinde bulunan hesabınızın şube kodunu istemektedir. Garanti Bankası şube kodlarına ulaşmak için yine gideceğiniz sayfada bulunan şube kodları sayfasını kullanabilirsiniz. Hesap numarası; Garanti Bankası üzerinde bulunan hesabınızın numarasını içermektedir. Hesap numaranız 7 haneli olmalıdır. Hesap numarasını sisteme girerken doğru bilgiler içermesine dikkat ediniz. Sorgulamayı yaptıktan sonra 26 haneli Garanti Bankası iban sorgulama numaranızı öğrenebilirsiniz.
 

Yorum yap:

Kapat