Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2019


Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Garanti Bankası konut kredisi almak isteyen kişiler için güncel oranları sizler için paylaşıyoruz. Garanti konut kredisi faiz oranları 2019, işte sizler için güncel oranlar.

sponsorlu reklamlar
Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2019
25 Şubat 2019 Pazartesi 13:35 tarihinde paylaşıldı.


Anında onaylanan kredi kartı:
Buraya tıklayın, hemen başvurunuzu yapın.

 

Sponsorlu bağlantılar
Garanti Bankası, Türkiye'nin en köklü bankalarından olmakla beraber ülkede ikinci özel banka büyüklüğündedir. Garanti Bankası, her türde finansal soruna çözüm üreterek hizmet alanını genişletmiş ve her türlü finansal işlemde hizmet vermektedir. Öncelikle Garanti Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 bahsetmeden sizlere Garanti Bankası Hakkında kısa bilgiler sunacağız. Garanti Bankası, 1946 yılında Ankara'da kurulmuştur. 31 Aralık 2016 verilerine göre Garanti, 312,1 Milyar TL büyüklükle Türkiye'nin ikinci büyük özel bankası konumundadır. Garanti Bankası, bankacılık sektörünün her faaliyet alanına yayılarak; Kurumsal, Bireysel, Ticari, Özel, yatırım bankacılığı da dahil hizmet vermektedir. Garanti; Romanya ve Hollanda'daki uluslararası ortaklarının yanı sıra, hayat sigortası ve finansal kiralama, bireysel emeklilik, faktöring, portföy ve yatırım alanlarında önde gelen finansal iştiraklari ile en büyük banka grupları arasındadır.

Garanti Bankası'nda konut kredisi faizleri 1,69'dan başlamaktadır ve vade sayısı ile kredi tutarı değiştikçe faizler de değişmektedir. Hesaplama örneklerini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faizleri


Garanti Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyen kişiler için bir araştırma hazırladık. Öncelikle konut satın almadan mali durumunuzu iyi kontrol etmeli, bütçe planı oluşturmalı ve sonuca göre hareket edip konut kredisiyle birlikte konut sahibi olmaktır. Hayallerinizdeki eve sahip olmak için Garanti'den konut kredisi kullanabilirsiniz. 2018 yılında yükselen konut kredisi faizlerinden sonra sektörde olumsuz gelişmeler yaşanmış ve konut satışları durma noktasına gelmişti. 2019 yılında ise indirilen kredi faizleri sonrasında tekrardan konut satışları artmaya başladı. Sizler için Garanti Bankası'nın kredi faiz oranlarıyla konut kredisi hesaplaması yaparak aşağıda bir tablo hazırladık.

HESAPLAMA:

60 Ay (5 Yıl) konut kredisi hesaplama:

 
Kredi miktarı:

 
50.000 TL

 
Faiz oranı:

 
%1,69

 
Vade:

 
60 ay

 
Aylık ödemesi:

 
1.332 TL

 
Toplam ödeme:

 
79.950 TL 
Kredi miktarı:

 
80.000 TL

 
Faiz oranı:

 
%1,69

 
Vade:

 
60 ay

 
Aylık ödemesi:

 
2.132 TL

 
Toplam ödeme:

 
127.920 TLTÜM BANKALARI KARŞILAŞTIR: KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI 2019

 
Kredi miktarı:

 
100.000 TL

 
Faiz oranı:

 
%1,69

 
Vade:

 
60 ay

 
Aylık ödemesi:

 
2.665 TL

 
Toplam ödeme:

 
159.900 TL 
Kredi miktarı:

 
150.000 TL

 
Faiz oranı:

 
%1,69

 
Vade:

 
60 ay

 
Aylık ödemesi:

 
3.998 TL

 
Toplam ödeme:

 
239.900 TL

 

120 Ay (10 Yıl) Vadeli konut kredisi hesaplama:


 
Kredi miktarı:

 
50.000 TL

 
Faiz oranı:

 
%1,69

 
Vade:

 
120 ay

 
Aylık ödemesi:

 
975 TL

 
Toplam ödeme:

 
117.070 TL 
Kredi miktarı:

 
80.000 TL

 
Faiz oranı:

 
%1,69

 
Vade:

 
120 ay

 
Aylık ödemesi:

 
1.562 TL

 
Toplam ödeme:

 
187.310 TL 
Kredi miktarı:

 
100.000 TL

 
Faiz oranı:

 
%1,69

 
Vade:

 
120 ay

 
Aylık ödemesi:

 
1.951 TL

 
Toplam ödeme:

 
234.140 TL 
Kredi miktarı:

 
250.000 TL

 
Faiz oranı:

 
%1,69

 
Vade:

 
120 ay

 
Aylık ödemesi:

 
2.190 TL

 
Toplam ödeme:

 
585.350 TL

Yukarıdaki veriler Garanti Bankası sitesi üzerinden mortgage konut kredisi için hesaplanmış olup sadece bilgilendirme amaçlı sunulmuştur. Bu doğrultuda Garanti'ye kredi başvurusu yaparken en azından aklınızdaki bazı sorular da gitmiş olur. Yukarıda sizler için Garanti Bankası konut kredisi hesaplama örnekleri gerçekleştirdik. Resimdeki hesaplama Garanti'nin resmi sitesinden alınmış olup, siz de Garanti Bankası'nın konut kredileri bölümünden hesaplamalarınızı yapabilirsiniz.

Konut Kredisi için peşinat ödemesi

Alacağınız taşınmazın bedelinin %20 miktarını peşinat olarak bankaya vermek zorundasınız. Ekspertizin vereceği bedele göre, kalan parayı siz nakit olarak vermek durumundasınız. Yani ekspertiz bedelinin %80'ine kadarı size kredi olarak sunulur. Konut kredilerinden bankalar karşı taraftan gerek gördüğü durumlarda kefil talep edebilmektedirler. Genellikle kefil yerine taşınmaz ipotek olarak teminatı yapılır. Yukarıdakilere ek olarak Garanti Bankası konut kredisi başvurusunda kredi notunuz ve aylık geliriniz oldukça önem taşımaktadır. Kredi taksit ödemeniz, aylık gelirinizin %60'ını geçmemelidir. Eğer ek geliriniz varsa ve bankaya resmi olarak bu gelirinizi gösterebiliyorsanız o zaman daha yüksek miktarda yada daha düşük vadelerle kredi kullanma imkanınız vardır.

Konut Kredisi Gerekeli BelgelerNüfus Cüzdanı, Ehliyet Belgesi
İkametgah belgesi
Alınacak konut için tapu belgesi
Maaş bordrosu
Emekli iseniz emekli cüzdanı
Serbest çalışanlar için şirket bilgilerini gösteren belgeler


Garanti Bankası konut faiz oranları 2019

Haşam sigortası, konut sigortası ve deprem sigortası yaptırılması zorunludur.Yukarıdaki bilgilerden yola çıkarak siz de Garanti Bankası'nın konut kredisi ile bir konut sahibi olabilirsiniz. Bu yıl düşürülen konut kredi faiz oranlarıyla birlikte ekonomide büyük bir hareketlilik yaşanması beklenmektedir. Bu hareketlilikten siz de kampanya kapsamında faydalanabilir ve hayalinizdeki konutun sahibi olabilirsiniz. Bununla beraber yukarıdaki linkler sayesinde istediğiniz menüye erişebilir, Garanti Bankası konut kredisi başvurusu yapabilir yada faiz oranlarına göz atabilirsiniz. Sizde Garanti konut kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız bankanın şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Garanti Bankası her zaman uygun faiz oranlarıyla kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.
sponsorlu reklamlarYORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 2 yorum mevcut

  • Aylin Gucum 2 yıl önce yorumlandı

   herşey için çok teşekkürler. gerçenten bu garanti konut kredisi faiz oranları, konunuz ile gerçek bilgileri bize ilettiğiniz için teşekkür ederiz.

  • Ahmet Garanti 2 yıl önce yorumlandı

   garanti konut kredisi faiz oranları 2017 yılında gerçekten bir düşüş yaşanmıştır. bununla beraber garanti konut kredisi başvuru yapmak isteyen kişilere de uygun bir ortam sağlanmıştır. garanti konut kredisi başvurusu yapacaklar için iyi bir araştırma konusudur. bununla beraber gaaranti konut kredisi faiz oranları merak eden kişiler için de net bilgiler içermektedir. teşekkürler kredi bankalar.