Garanti BBVA Konut Kredisi Faiz Oranları 2021

Garanti konut kredisi faiz oranları 2021 ve konut kredisi hesaplama örnekleri bu sayfada.

Garanti BBVA Konut Kredisi Faiz Oranları 2021

Garanti Bankası, Türkiye'nin en köklü bankalarından olmakla beraber ülkede ikinci özel banka büyüklüğündedir. Garanti Bankası, her türde finansal soruna çözüm üreterek hizmet alanını genişletmiş ve her türlü finansal işlemde hizmet vermektedir. Öncelikle Garanti konut kredisi faiz oranları 2021 bahsetmeden sizlere Garanti Bankası Hakkında kısa bilgiler sunacağız. Garanti Bankası, 1946 yılında Ankara'da kurulmuştur. 31 Aralık 2016 verilerine göre Garanti, 312,1 Milyar TL büyüklükle Türkiye'nin ikinci büyük özel bankası konumundadır. Garanti Bankası, bankacılık sektörünün her faaliyet alanına yayılarak; Kurumsal, Bireysel, Ticari, Özel, yatırım bankacılığı da dahil hizmet vermektedir. Garanti; Romanya ve Hollanda'daki uluslararası ortaklarının yanı sıra, hayat sigortası ve finansal kiralama, bireysel emeklilik, faktöring, portföy ve yatırım alanlarında önde gelen finansal iştiraklari ile en büyük banka grupları arasındadır.


Garanti Bankası Konut Kredisi
Garanti Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyen kişiler için bir araştırma hazırladık. Öncelikle konut satın almadan mali durumunuzu iyi kontrol etmeli, bütçe planı oluşturmalı ve sonuca göre hareket edip konut kredisiyle birlikte konut sahibi olmaktır. Hayallerinizdeki eve sahip olmak için Garanti'den konut kredisi kullanabilirsiniz. 2019 yılında yükselen konut kredisi faizlerinden sonra sektörde olumsuz gelişmeler yaşanmış ve konut satışları durma noktasına gelmişti. 2020 yılında ise indirilen kredi faizleri sonrasında tekrardan konut satışları artmaya devam edecektir. Sizler için Garanti Bankası'nın kredi faiz oranlarıyla konut kredisi hesaplaması yaparak aşağıda bir tablo hazırladık. Garanti Bankası'nda konut kredisi faizleri %1,49'dan başlamaktadır ve vade sayısı ile kredi tutarı değiştikçe faizler de değişmektedir.

 

TÜM BANKALAR: Konut Kredisi Faiz Oranları 2021


Konut Kredisi için peşinat ödemesi
Alacağınız taşınmazın bedelinin %20 miktarını peşinat olarak bankaya vermek zorundasınız. Ekspertizin vereceği bedele göre, kalan parayı siz nakit olarak vermek durumundasınız. Yani ekspertiz bedelinin %80'ine kadarı size kredi olarak sunulur. Konut kredilerinden bankalar karşı taraftan gerek gördüğü durumlarda kefil talep edebilmektedirler. Genellikle kefil yerine taşınmaz ipotek olarak teminatı yapılır. Yukarıdakilere ek olarak Garanti Bankası konut kredisi başvurusunda kredi notunuz ve aylık geliriniz oldukça önem taşımaktadır. Kredi taksit ödemeniz, aylık gelirinizin %60'ını geçmemelidir. Eğer ek geliriniz varsa ve bankaya resmi olarak bu gelirinizi gösterebiliyorsanız o zaman daha yüksek miktarda yada daha düşük vadelerle kredi kullanma imkanınız vardır.

Konut Kredisi Gerekeli Belgeler

  • Nüfus Cüzdanı, Ehliyet Belgesi
  • İkametgah belgesi
  • Alınacak konut için tapu belgesi
  • Maaş bordrosu
  • Emekli iseniz emekli cüzdanı
  • Serbest çalışanlar için şirket bilgilerini gösteren belgeler

 

Haşam sigortası, konut sigortası ve deprem sigortası yaptırılması zorunludur.Yukarıdaki bilgilerden yola çıkarak siz de Garanti Bankası'nın konut kredisi ile bir konut sahibi olabilirsiniz. Bu yıl düşürülen konut kredi faiz oranlarıyla birlikte ekonomide büyük bir hareketlilik yaşanması beklenmektedir. Bu hareketlilikten siz de kampanya kapsamında faydalanabilir ve hayalinizdeki konutun sahibi olabilirsiniz. Bununla beraber yukarıdaki linkler sayesinde istediğiniz menüye erişebilir, Garanti Bankası konut kredisi faiz oranları 2021 yılı ve konut kredisi başvurusu yapabilir yada faiz oranlarına göz atabilirsiniz. Sizde Garanti konut kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız bankanın şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Garanti Bankası her zaman uygun faiz oranlarıyla kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.

 

İlginizi çekebilir: Garanti Bankası mevduat faiz oranları

Yorum Yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Aylin Gucum

herşey için çok teşekkürler. gerçenten bu garanti konut kredisi faiz oranları, konunuz ile gerçek bilgileri bize ilettiğiniz için teşekkür ederiz.

2017-03-19 12:31:29 -