1 Mayısta Bankalar Çalışıyor Mu, EFT Yapılır Mı?

1 Mayıs'ta bankalar çalışıyor mu, açık mı, eft yapılır mı diye merak edenler bu sayfaya göz atabilir.

1 Mayısta Bankalar Çalışıyor Mu, EFT Yapılır Mı?

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü olarak tüm yutta çoşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Her yıl 1 Mayıs günü İşçi Bayramı olarak tüm dünyada kutlanıyor. Her yıl olduğu gibi 2019 yılında da 1 Mayıs'ta bankalar çalışıyor mu diye merak ediliyor. Ayrıca eft yapılır mı diye merak edenler bu sayfada yer alan bilgilerden yararlanabilir.

KARŞILAŞTIR: İhtiyaç kredisi hesaplama

 

1 Mayıs'ta EFT Olur Mu?

1 Mayıs 2019 günü resmi tatil olduğundan dolayı Türkiye'de hizmet veren tüm banka şubeleri kapalıdır. Ayrıca bankaların yanı sıra resmi kurum ve kuruluşlar da tatil yapmaktadır. Siz de 1 mayıs'ta banka şubesine gitmek yerine bankanızın müşteri hizmetlerini arayabilir, internet ve mobil şubeden her türlü işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

1 Mayıs'ta EFT Yapılır Mı?

EFT gönderildiğinde Merkez Bankası onayından geçmesi gerekmektedir. 1 Mayıs günü bankalar ve Merkez Bankası kapalı olduğundan dolayı eft yapılamaz. EFT yerine siz de havale, cebe havale gibi seçenekleri kullanarak para transfer işlemlerinizi yapabilirsiniz. 1 Mayısta bankalar tatil mi diye merak edenler için bu sayfamızı hazırladık. Siz de tüm banka bilgileri için Kredi Bankalar'ı takip edebilirsiniz. 1 mayıs günü bankaların kapalı olmasından dolayı eft işlemleri bir sonraki güne talimat verilebilir. Siz de bankanızın internet şubesinden veya mobil şubeden ileri tarihli eft gönderim talimatı vererek 2 mayıs 2019 günü mesai saati başlaması itibariyle eft'nin işleme alınmasını sağlayabilirsiniz. 2 mayıs tarihli verilen eft işlemleri 2 mayıs günü saat 09:00 itibariyle işleme alınarak yarım saat içerisinde karşı hesaba gönderilir.

 

İlginizi çekebilir: Banka eft saatleri

Yorum Yap: