Aras İsminin Anlamı Nedir, Aras ne demek?

Türkçe kökenli olan Aras ismi, sahip çıkılan, kalın yün gibi pek çok farklı anlamı bulunmaktadır. Aras ismi Türkiye'de son zamanlarda tercih edilmektedir.

Aras İsminin Anlamı Nedir, Aras ne demek?

Son zamanlarda en çok tercih edilen erkek isimlerinden olan Aras isminin anlamı nedir diye pek çok kişi araştırmalar yapmaktadır. Anne ve baba adayları yeni doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, isimlerin anlamlarını da merak etmektedir. Biz de bu sayfamızda Aras isminin anlamı, Aras Kur'an'da geçiyor mu gibi soruları yanıtladık.

Aras İsminin Anlamı

Aras ismi; kendisininmiş gibi sahip çıkılan anlamına gelmektedir ve tıp dilinde bir hastalık adıdır. Ayrıca Doğu Anadolu'dan Hazar Denizi'ne kadar dökülen ırmağın adı da Aras'tır. Türkçe kökenli bir isim olan Aras, TDK'da yer almamaktadır. TDK'da yer almamasının nedeni ise eski bir Türk ismi olmasından dolayıdır. Aras ismini Türkiye'de 5400 kişi kullanmaktadır. TDK'da bulunmayan Aras ismi ayrıca Kalın Yün, At kılı anlamı da taşımaktadır.

Aras İsmi Özellikleri

Aras ismi; hayata karşı bakış açısı iyimserdir. Arkadaş edinmeyi oldukça seven Aras, muhtaç olanlara yardımını esirgemez. Birçok konuda narindir ve kelimelerle de arası oldukça iyidir. Konuşma becerisi iyi derecede olan Aras ismi, her şeyi öğrenmeye meyilli bir yapısı vardır. Pozitif yanı sıra negatif yanları da bulunmaktadır. Hoyrat davranışlar gösterebilir ve dedikoduya oldukça fazla meyillidir.

Aras İsmi Kuran'da var mı?

Aras ismi Türkçe kökenli bir isimdir, dolayısıyla Kur'an'da yer almamaktadır. Ancak Aras isminin kullanımıyla alakalı herhangi bir sakında bulunmamaktadır.

Aras Kürt ismi mi?

Hayır, Aras Türk kökenine ait bir isim olarak bilinmektedir. Aras isminin anlamı hakkında tüm merak edilenleri bu sayfamızda hazırladık. Siz de bebeğinize Aras ismini koyacaksanız öncelikle hangi anlam taşıdığını bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Diğer isimler için:

Eslem isminin anlamı

Defne isminin anlamı

İrem isminin anlamı

Beren isminin anlamı

Kübra isminin anlamı

İlayda isminin anlamı

Ece isminin anlamı

Eslem isminin anlamı

Merve isminin anlamı

Ada isminin anlamı

Diğer tüm isimlerin anlamlarını incelemek için ismianlami.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap:

Etiketler