Banka Çalışanı Maaşları 2018


Banka Çalışanı Maaşları 2018

Bankacılık sektöründe kariyer mi hedefliyorsanız. O halde banka maaşları 2018 verilerini mi merak ediyorsunuzdur. İşte yeni yıl verilere bakılırsa bankacı maaşları ne kadar.

Banka Çalışanı Maaşları 2018
05 Ocak 2018 Cuma 13:46 tarihinde paylaşıldı.
 Bankacı maaşları 2018 son zamanların en çok ragbet gören meslekleri arasında gösterilen Bankacılık, 2018 yılında da tercih edilmektedir. Bankacının ne iş yaptığı sorusu iş arayan ve meslek edinmek isteyen kişilerin aklında yer alırken aynı zamanda merak edilen konular arasında yer almaktadır. Geçtiğimiz yıl bankacılık sektöründeki beklenen oranlarda maaşa yansımamış olsa da bu yıl az çok beklenen rakamlar verilmeye başlanmıştır. Peki 2018 bankacı maaşları ne kadar olmuştur. İleriki yıllarda ne kadar zam olması bekleniyor.

Banka maaşları 2018

Bankacılık sektörünü seçtiyseniz öncelikle size şunu belirtmek isteriz. Dışarıdan söylenen gibi "çok para var bu işte" cümlelerini duymanızın doğruluk payı yoktur. Evet, çok para vardır ama o paralar bankanındır. Bu sektörde kariyer hedeflerseniz ve belirtilen rakamlara ulaşırsanız, işte o zaman kazanmaya başlarsınız. Her sektörde var olan yükselme, bankacılık sektöründe de uygulanmaktadır. Görevini başarıyla yapan personellerin yükseltilmesi sağlanarak maaşlarında da iyileştirmeler yapılır.

Bankacılık sektörüne yeni başlıyorsanız öncelikle bu işe asgari ücretle yani 1600 TL ile başlarsınız. Kariyer yaptıkça da maaşınızda artış olacaktır. Bankacı maaşları hemen hemen tüm bankalarda benzer şekilde olmaktadır. Bu yıl için asgari ücretin 1600 TL olarak açıklanmasıyla birlikte bu işe yeni başlayanlar için asgari ücret maaşı geçerli olacaktır. Aşağıda yer alan ortamala maaşlara ek olarak prim de eklenmiştir.Görevi


Ortalama maaşı


Gişe görevlisi


1.900 – 2.600 TL


Gişe asistanı


1.900 – 4.000 TL


Müşteri temsilcisi


1.950 – 4.500 TL


Müfettiş


3.000 – 7.000 TL


Banka müdürü


8.000 – 18.000 TL


Genel müdür


50.000 – 100.000 TLYukarıda yer alan maaşlar, banka personellerin kağıt üstünde aldıkları maaşları kapsamaktadır. Her bankanın ve her banka şubesinin çalışma koşulları farklı olacağından dolayı maaş+prim ve ek olarak performans ödemeleri de yapılmaktadır. Primlerle birlikte bir bankacı ortalama olarak (en alt kademe) aylık 3 bin tl üzerinde kazanmaktadır.

Devlet bankalarında çalışan personellerin ise özel bankalara göre daha yüksek, en az 3200 TL maaş aldığı bilinmektedir. Ancak özel bankaların bazı zamanlarda kazancın bir kısmını personele prim olarak verdiği ve bu sayede maaşların 3000 lira seviyelerine geldiği de bilinmektedir. Yine Bankacı Maaşları her bankaya göre farklılık gösterebildiği gibi, primlere ve performansa göre de değişiklik gösterecektir. Ortalama bir rakam belirtmek gerekirse işe yeni başlayan bankacı maaşları 2018 yılında 1800 TL - 2200 TL aralığında olduğu da bilinmektedir.BUNLARI İNCELEYEBİLİRSİNİZ:

 

Vakıfbank maaşları
İş Bankası maaşları
Garanti Bankası maaşları 
Akbank maaşları

 
Banka personel maaşları

Ayrıca bankacı maaşları, banka çalışan yetkisine göre değişmektedir. Örnek vermek gerekirse gişe personeli 1800 - 2000 lira aralığında bir maaş alırken, gişe asistanı 1800 - 2500 TL arasında bir maaş almaktadır. Banka müfettişi ise bu yıl için 18000 - 24000 TL aralığında kazanırken, şube müdürleri 8000 ile 18000 arası ücret almaktadır. Ayrıca bankada çalışan personelin en az aldığı ücret yine yol parası, primler, yemek parası da hesaba katılınca 2000 TL'yi geçtiği görülmektedir. Bankacı maaşları 2018 yılında çalışan bireysel müşteri temsilcileri gişe görevlilerinden 200 - 300 TL fazla ücret almaktadır.Bankaların net olarak maaşları açık şekilde bilinmese de, ortak verilen ücretler yukarıda yer almaktadır. Kamu bankalarında bu ücretler 2 katına kadar çıkabildiği de bilinmektedir.

Yukarıda yer alan veriler Bankacı maaşları için geçerli olup ücretler her bankaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunlar ortalama alınan ücretler olup yine her personelin performansına dayalı olarak da ücretlendirme yapılmaktadır. Ayrıca bankalar ücretlere ek olarak yemek parası, yol parası gibi ücreti de maaşa ek olarak vermektedir. Kamu bankalarında maaşlar, özel bankalara oranla biraz daha yüksek verilmektedir.
YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 10 yorum mevcut

  • bankacı @SEDA GÜL 3 ay önce yorumlandı

   merhaba seda hanım bir kamu bankasında calışıyorum girisimci üsteri lişkileri asistanıyım.bizler bu maasların yanında ikramiye+performans+temettü gibi ek ödemelerleberaber alıyoruz maaslarımızı.o yuzden bu maaslar gercekleri yansıtmıyor.şu an ortama maasım 4200 tl.yanlıs ilgilenilmesini istemedim .

  • SEDA GÜL 10 ay önce yorumlandı

   kamuda çalışan bir memur en az 3200 tl alırken banklardaki bu ücretler gunumuz sartlarına göre gerçekten çok komik ve iş yüklerine bakılırsa ücretin çok çok üstünde iş yükleri var

  • Bankacı 11 ay önce yorumlandı

   banka maaslari 2018 yilinda ne kadar diye ariyordum ancak bu siteyi buldum. bunlarin disinda bankaci maaslari icin sizlerin vermis oldugu bilgilerden yola cikarak bu bilgilerin banka maaslari oldugunu ögrendim.

  • Kerem 1 yıl önce yorumlandı

   bilgilendirme için teşekkürler tr koşullarini göre maaşlar i̇yi̇ gözüküyor

  • ahmet turdev 1 yıl önce yorumlandı

   merhabalar. oncelikle kolaygelsin. banka maaşları 2017 aramam sonucunda burayı buldum ve bilgilerden yararlandım.. teşekkür ederim

  • Türkan 1 yıl önce yorumlandı

   banka ücretlerini paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. 2017 banka maaşları doğru verilmiştir.

  • Ahmet Yorulmaz 1 yıl önce yorumlandı

   bankacı maaşlarının güncel verilerine bu site aracılığıyla ulaştım. gerçekten çok faydalı bir konu oluşturmuşsunuz ve bizde banka maaşları 2017 yılında ne kadar olduğunu öğrenmiş olduk..

  • Mahmut Tok @Yeliz Matmaz 1 yıl önce yorumlandı

   yeliz hanım size katılıyorum. gerçekten de öyle bir durum söz konusu ancak yapacak birşey olduğunu sanmıyorum.

  • Yeliz Matmaz 1 yıl önce yorumlandı

   2017 banka calisani maaslari gercekten beklenenin cok altinda. bunlarin ozellikle kamu bankalarinda duzeltilmesi sart. banka maaslari 2017 yilinda gercekten cok dusukmus.

  • Ahmet Türk 1 yıl önce yorumlandı

   merhabalar. ben bankada çalışmak istiyorum ve bankacı maaşlarını merak ediyorum. son zamanlarda bazı söylentiler var bankacılar maaşların memnun değil diye bu ne kadar doğrudur. ayrıca banka çalışanı maaşları 2017 yılındaki ücretleri ne kadar olmuştur. verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

  TÜM YORUMLAR