Bankada Unutulan Para Sorgulama 2021

Eğer bankada para unuttuğunuzu düşünüyorsanız siz de bankada unutulan para sorgulama 2021 yılı ile sorgulamanızı bu sayfadan yapabilir, bankada paranız olup olmadığını hemen öğrenebilirsiniz.

Bankada Unutulan Para Sorgulama 2021

 Uzun süre bankadan çekemediğiniz ya da unuttuğunuz bir paranız varsa, bahsedeceğimiz yöntemle paranızı geri alabilirsiniz. Bankada unutulan para sorgulama hakkında merak ettiğiniz bütün detaylara, sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Unutulan banka hesapları, para miktarı ve miktarı geri alma işlemini 2019 yılında hangi yollarla yapacağınızı, sayfamızdan öğrenebileceksiniz. Siz de eğer bankada para unuttuğunuzu düşünüyorsanız elinizi çabuk tutun ve hemen sorgulama işlemini aşağıda yer alan linkteki siteden sorgulayın. Paranız olduğunu öğrendikten sonra da parayı nasıl alabileceğiniz hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır.

 
Bankada Unutulan Para Geri Alınabilir Mi?
Bankada unuttuğunuz paranızı, Türkiye Bankalar Birliği’nin https://zamanasimi.org/ adresinden sorgulatabilirsiniz. Türkiye Bankalar Birliği’nin yürütmüş olduğu bu hizmet sayesinde unuttuğunuz hesabınıza ulaşabilecek ve paranızın miktarını sorgulatabilecekseniz. Belirttiğimiz adrese giriş yapın ve karşınıza gelecek sayfadan adınızı ve soyadınızı girerek, unutulan hesabınızı görebilirsiniz. Herhangi bir hesabınız yoksa, sistemde ‘zaman aşımına uğramış hesabınız bulunmamaktadır.’ diye belirtilecektir. Belirtilen adrese giriş yaparak sadece unutulan hesabınıza ulaşım sağlayabilirsiniz. Unutulan hesabınıza ve banka adına kolaylıkla belirtilen adresten ulaşabilirsiniz. Hesabınızdaki paranın miktarını öğrenmek için ise farklı bir yöntem denemelisiniz. Belirttiğimiz adrese giriş yaparak unuttuğunuz hesaplara ve banka adına ulaşabileceğinizi söylemiştik. Unutulan hesabınızın bulunduğu banka şubelerine giderek miktarı öğrenebilirsiniz. T.C. kimliğiniz ile birlikte banka şubelerine giderek çalışana, ‘zaman aşımına uğrayan hesabınızın’ olduğunu belirtebilir ve paranızın miktarını öğrenebilirsiniz. 

 
Bankada Unutulan Parayı Geri Alma
Öncelikle yukarıda belirtmiş olduğumuz adrese giriş yaparak unutulan hesabınızı öğrenin. Unutulan hesabınızın hangi bankada olduğunu da öğrenerek, o bankanın size en yakın şubesine gidin. Banka çalışanına zaman aşımı hesabınızın olduğunu belirtilerek, hesapta bulunan miktarı çekmek istediğinizi iletebilirsiniz. T.C. kimlik bilgileriniz incelendikten sonra, unuttuğunuz miktarı rahatlıkla alabilirsiniz. Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesi göre, ‘Bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zaman aşımına tabidir.’ Belirtildiği gibi mevduat, emanet ve alacakların listesi de, Şubat ve Mayıs aylarında bankaların ve Türkiye Bankalar Birliği’nin sitesinde ilan edilmektedir. www.tbb.org.tr adresine belirtilen tarihlerde giriş yaparak, listeleri inceleyebilirsiniz. Bankada unutulan para sorgulama konusunda merak ettiğiniz her türlü bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sizler de, Türkiye Bankalar Birliği sitesine giriş yaparak, hesabınızı ve paranızı kontrol etmeyi unutmayın.

Benzer içerik:
Banka borç sorgulama
E devletten banka borcu sorgulama

Yorum yap: