Bankamatik Para Sıkışması Durumunda Ne Yapmalı?
sponsorlu reklamlar

Bankamatik Para Sıkışması Durumunda Ne Yapmalı?

ATM parayı yuttu, atm'de param sıkıştı diye araştırma yapanlara özel olarak bankamatikte kalan para sonrasında ne yapmalı araştırmasını sizler için yaptık.

Bankamatik Para Sıkışması Durumunda Ne Yapmalı?
sponsorlu reklamlar

Günlük hayatımızın finansal alanında çok işlevsel olan bankamatik diğer adıyla ATM cihazları insanlara bir çok yönden kolaylık ve zaman kazandırmaktadır. Durum böyle olunca da bankalar atm cihazlarını alışveriş merkezlerine, çarşılara, petrol istasyonlarına, otel girişlerine ve insanların yoğun olduğu bölgelere yerleştirerek hizmete sunmaktadır. Şuan Türkiye'de 52.000 civarında ATM sayısı bulunmaktadır. (Kaynak: BKM) Atm cihazları elektronik aletler olduğundan dolayı bazı durumlarda arıza vermektedir. Atm parayı yuttu, atm'de param kaldı, para atm'de sıkıştı diye bir çok kişi atm sorunlarıyla karşılaşmaktadır. Peki bankamatiklerde paranın sıkışması durumunda ne gibi önlem almak gerekiyor, gelin birlikte bakalım.

 

ATM CİHAZINDA PARA SIKIŞINDA NE YAPILIR?

Bankamatiklerde meydana gelen donanımsal arızalar sonrasında, müşterinin işlem yapmasının gecikmesi, kullanılan paranın yıpranmış olması, bazı donanımsal arızalar ile atm cihazında para sıkışabilmektedir. Bu ve buna benzer durumlarda karşılaştığınızda ise bankanızla iletişime geçerek durumu bildirmeniz gerekmektedir. ATM cihazı İş Bankası'nın ise İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirebilir ve paranızı geri alabilirsiniz. Ayrıca ATM cihazlarına para yatırırken atm cihaz kapasitesini de kontrol ediniz. ATM cihazında yer alan talimatlara göre paranızı yatırabilirsiniz. İade talebini bıraktıktan sonra müşteri temsilcisi paranızın ne kadar sürede iade edileceğini size bildirecektir.

 

İş Bankası müşteri hizmetleri: 0850 724 0 724

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri: 0850 220 00 00

Akbank müşteri hizmetleri: 444 25 25

Vakıfbank müşteri hizmetleri: 0850 222 0 724

Garanti müşteri hizmetleri: 444 0 333

Halkbank müşteri hizmetleri: 0850 222 0 400

Finansbank müşteri hizmetleri: 0850 222 0 900

 

Siz de yukarıda yer alan bankaların müşteri hizmetleri numaralarını arayarak atm para sıkışması sorununa anında çözüm bulabilirsiniz. Diğer bankaların müşteri hizmetleri numaralarına göz atmak istiyorsanız bankalar sayfasına da göz atarak tüm bankaların müşteri hizmetlerine hemen ulaşabilir ve bankamatikte sıkışan paranızı geri alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: En yüksek faiz veren banka 2019

 

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: