Bitcoin Madencilik Firmaları Dolandırıcılarına Dikkat

Bitcoin'den nasıl para kazanılır? Bitcoin madenciliği nedir diye bir çok kişi merak etmektedir. Bitcoin madenciliği güzel kazandıran bir iştir ancak kendin yaparsan, İstanbul merkezli olarak çalışan ve saadet zinciri yöntemiyle dolandırıcılık yapan firmalara aman dikkat!

Bitcoin Madencilik Firmaları Dolandırıcılarına Dikkat

Bitcoin, altcoin, kripto para, madencilik, mining, bitcoin kazma, coinler ve daha nice bitcoin terimi. Bitcoin (BTC) kısaca anlatmak gerekirse internet para birimidir, yani sanal para. Peki sanal paraya nasıl yatırım yapılır ve Bitcoin'den gerçekten para kazanan var mı? Bu işin aslı astarı nedir, dolandırıcıları nasıl insanları kandırır :) işte bu noktada araştırmalar yaparak sizler için bu sayfamızı hazırladık. Konunun başında belirtiyoruz, bir zamanlar Çiftlik Bank, Mega Holdings adı altında bir çok kişi dolandırıldı şimdi de sıra bitcoin dolandırıcılığına gelmiş durumda. Durum öyle vakim ki şimdiden bitcoin dolandırıcılığında sayı onbinlere ulaşmış durumda. Biz de daha fazla insan mağdur olmasın diye bitcoin madenciliği nedir, bitcoin kazma nasıl yapılır diye arama yapan ve merak eden kişilere özel olarak "özet" niteliğinde bir kaynak haber oluşturduk.(Kredibankalar.com Özel)

Bitcoin Kazma Nedir?

Arkadaşlar bu işin bir çok ayrıntısı var ama biz bu işi hiç bilmeyen ve hatta internetten de pek anlamayan kişiler için yukarıda da belirttiğimiz gibi "özet" geçeceğiz. Burada bu işin nasıl yapıldığını en ince ayrıntısına kadar anlatsak herkesin kafası karışacak çünkü. Bitcoinin internet para birimi olduğunu, fiziki bir özelliğinin olmadığını tekrarlayalım. Şimdi şöyle belirtelim, bitcoin bir çok şifrenin bir araya gelmesiyle ortaya çıkıyor ve bu şifreler gizli olarak saklanıyor. İşte bitcoin madenciliği de tam bu noktada ortaya çıkmakta, yani bilgisayar veya mining cihazı kullanarak otomatik olarak kazım yapılarak bitcoin şifreleri bulunuyor. Her bulunan şifre sonrasında bitcoin yani para kazanmış oluyorsunuz. Ancak işin rengi şurada değişiyor; istanbul bitcoin firmaları olarak kendilerini tanıtan ve kripto gibi isimlerle başlayan "bitcoin madencilik firmaları" bu işi yasal olarak yapmadığı gibi insanları resmen kandırıyor! O da şöyle oluyor;

İlk etapta size tanıtım yapan sözde bu firmanın çalışanları (ben dolandırıcılar diyorum) avına düşüreceği kişiye parasıyla çok para kazanma vaadinde bulunuyor. Yani siz firmaya para yatıracaksınız, firma sizin adınıza makine alacak ve kazım yapacak ve sonrasında ayda size paranızın onda ikisini verecek. Ayrıca İstanbul bitcoin firması size şunu söyleyecek "getireceğiniz her üye başı ve onların bitcoin kazımından, ayrıca onların getireceği üyelerden de bitcoin kazanacaksınız" yani saadet zinciri, titan zinciri sistemiyle satış yapılıyor daha doğrusu olmayan bir ürünün satışı yapılıyor ve büyük vurgun burada devreye giriyor.

Haber:MMM saadet zincirine dev operasyon!(Hürriyet)
Haber:
İstanbul'da bitcoin dolandırıcılığı(Ntv)
Haber:
Yeni nesil dolandırıcılık: Bitcoin saadet zinciri(Habertürk)
Haber:
Bitcoin vurgunu(haber7)

Yukarıda bitcoinle ilgili gündeme gelmiş haberleri sizlere sunduk, yakın zamanda İstanbul merkezli olarak faaliyet gösteren ve "bitcoin kazımı yapıyoruz" diyerek insanları dolandıran kişiler de kaçtıktan sonra bu haberler de patlayacaktır. Biz kredibankalar.com ekibi olarak bitcoin madenciliği yapmak isteyen kişilerin nereden başlaması gerektiğini, paralarını dolandırıcılara kaptırmamaları yönünde uyarılarımızı yaptık. Şimdi de gelelim bu işten nasıl para kazanılır?

BİTCOİNDEN NASIL PARA KAZANILIR?
Arkadaşlar bitcoin 2 şekilde kazandırır, birincisi bitcoin borsalarına üye olduktan sonra para yatırıp sonrasında bitcoin veya altcoin birimlerinden satın alıp kara geçmeyi beklemektir. Yani dolar / euro alıp bozduruyor gibi düşünün aynı şekil işi bitcoinde de yapabilirsiniz, ancak kesin kar edemezsiniz bitcoin düşer, çıkar yerinde sayar yani şansınıza ve tecrübenize kalmış bir olay diyebiliriz. Bitcoin satın alarak "bitcoin çıkar ben kazanırım" diyorsanız sizlere önerimiz öncelikle türk firmalarından bir hesap açmanızdır. Bunun için btcturk.com , paribu.com gibi firmalara üye olmanız gerekiyor. Sonrasında istenilen belgeleri taratarak firmaya iletmeniz sonucunda üyeliğiniz açılmış oluyor. Daha sonrasında eğer sadece bitcoin alıp beklemek istiyorsanız sadece bu firmalardan tl ile transfer ederek bitcoin satın alabilirsiniz. İlk olarak btc türk veya paribu'ya para transfer ettikten sonra bitcoin alarak, bu bitcoini de Binance hesabınıza transfer etmeniz gerekmektedir. Eğer bununla ilgili bilgi sahibi değilseniz google'da binance'ye para aktarma yazarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Coinmarkerchap'ta belirtilen ve 100'ün üzerinde farklı para birimine yatırım yapabilirsiniz. Steller, Gas Coin, ethereum, eos, bitcoin cash gibi btc altcoinlere yatırım yapabilirsiniz ancak her birinin fiyatları farklıdır ve bu altcoinler arz/talebe göre iniş yapar veya yükselirler. Yani borsaları takip ederek yatırım yapmalısınız.

Bitcoin Kazmak 2021
Arkadaşlar bitcoin üzerinden diğer bir para kazanma yöntemi bitcoin madenciliğidir. Bunu da genellikle yüksek özellikli bilgisayarlar (oyun bilgisayarı) veya bitcoin mining cihazları sağlamaktadır ki bu cihazların maliyeti oldukça yüksektir. Ancak size şunu belirtelim ortalama 15 bin liralık sistem toplamaya kalkarsanız aylık olarak 500 - 700 TL gibi bir rakamı bitcoin madenciliğinden kazanırsınız. Ancak bu dolandırıcılara kaptırdığınız para sonrasında elinize geçen para sıfır olur ve üzerine de bir bardak soğuk su içersiniz. Eğer bitcoinden para kazanmak istiyorsanız bitcoin satın alıp-bozdurarak veya kendiniz madencilik yaparak para kazanabilirsiniz. Son olarak şunu da belirtelim, telefon üzerinden veya evinizdeki bilgisayarla kesinlikle bu işi denemeyin ki bu da büyük risk taşımakta ve cihazlarda arızaya sebep vermektedir. Eğer bitcoin kazımı yapacaksanız bir uzmana danışarak sistem toplatın ve kazım işlemine o şekilde başlayın.

Son söz olarak arkadaşlar bitcoin dolandırıcılarına kesinlikle paranızı kaptırmayın. Son zamanlarda bitcoin madenciliği adı altında İstanbul ve çoğu ilde dolandırıcılık faaliyetleriyle bizzat karşılaştık ve bunu da emniyet birimlerine bildirdik, bizim elimizden bu kadar geliyor. Herhangi bir sormak istediğiniz şey varsa aşağıda bulunan yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Yorum yap: