Emekli Maaşını Hangi Bankadan Almak Avantajlı 2020
sponsorlu reklamlar

Emekli Maaşını Hangi Bankadan Almak Avantajlı 2020

Siz de emekli maaşını hangi bankadan almak avantajlı diye düşünüyorsanız bu sayfadan tüm bankaların emeklilere özel promosyon ve kampanyalarına göz atabilirsiniz.

Emekli Maaşını Hangi Bankadan Almak Avantajlı 2020
sponsorlu reklamlar

Siz de emekli maaşını hangi bankadan almak avantajlı diye merak ediyorsanız, aşağıda yer alan emekliler için promosyon ödemesi yapan bankaları hemen karşılaştırabilirsiniz. Emekli maaşı, devlet güvencesinde olan maaşlardır. Son zamanlarda oluşan bankaların emekli kapma yarışları, emeklilerin devlet güvencesinde bir gelire sahip olmasından dolayıdır. Özellikle geçtiğimiz yıllarda yürürlüğe giren emekli maaşını taşıyana promosyon ödemeleri, pek çok emeklinin maaşını farklı bir bankaya taşımasına neden oldu. Emekli maaşını başka bankaya taşıyan emeklilere promosyon ödemesi yapan bankalar, bu sayede her ay bankaya para girişi olmasını sağlıyorlar. Siz de hangi banka emekliler için daha avantajlı, hangi banka daha çok promosyon ödemesi yapıyor diye düşünüyorsanız aşağıda yer alan bilgileri incelemeye devam edebilirsiniz.

Emekli maaşını hangi bankadan almalı?
Yeni yılın gelmesiyle birlikte emekliler için de bankalar yeni kampanyalar düzenlemektedir. Şüphesiz ki en çok emeklinin maaş aldığı banka Ziraat Bankası'dır. Ziraat Bankası'nın çok tercih edilme nedeni ise kamu bankaları arasında olması ve vatandaşlarımız tarafından tam güven duyulmasından dolayıdır. Emeklilerin maaş taşımasından dolayı "promosyon" yarışları da başlamış, bankalar emeklileri bankaya çekmek için birbirleriyle yarışır hale gelmiştir. Tabi ki bu durum emekliler için bir avantajdır ve en yüksek promosyon veren bankanın tercih edilmesi maddi olarak sizin yararınıza olacaktır. Ancak en çok promosyonu tercih ederken, banka seçiminde bazı kriterleri de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Emekli maaşı taşırken, taşıyacağınız bankanın şube sayısı, ulaşılabilirlik düzeyi ve eğer sürekli kredi kullanıyorsanız kredi faiz oranlarının uygunluğu kontrol edilmelidir. Emekli maaşınızı alacağınız banka kredi kullanımlarında daha kolay olmaktadır.

 

İlk olarak 2017 senesinde promosyon ödemesi için anlaşan ve ödemelerini alan emekliler 3 yıllık anlaşma yapmışlardı. 3 yıl dolması sonrasında isterseniz emekli maaşınızı farklı bir bankaya taşıyabilir veya aynı banka ile yeni bir sözleşme yaparak promosyon ödemenizi alabilirsiniz. 2020 yılında emekliye promosyon ödemesi yapan bankalar ve ücret listesi:

 • 1.500 TL'ye kadar olan emekli maaşına 500 TL,
 • 1.500 - 2..500 TL arası maaşı olan emeklilere 625 TL,
 • 2.500 TL üzeri maaşlara ise 750 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır.

 

Emeklilere Promosyon Veren Bankalar

2020 yılında emeklilere promosyon ödemesi yapan bankalar bulunmaktadır. Bu bankalara maaşınızı taşıyarak siz de bankanın belirlediği promosyon ücreti kadar ödemenizi hemen alabilirsiniz. İşte bankaların emekli maaşını taşıyan müşterilere özel olarak sunduğu kampanya ve teklifler. İşte emekliye promosyon veren bankalar:

 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Yapı Kredi
 • Şekerbank
 • Garanti BBVA
 • TEB
 • ING
 • QNB Finansbank

 

YAPI KREDİ

Maaşını Yapı Kredi'ye taşıyan emeklilerin 3 yıl Yapı Kredi'de kalması anlaşması ile birlikte 1.000 TL ödeme Yapı Kredi tarafından yapılmaktadır. Emeklilik Paketi ile Yapı Kredi internet şubesi, mobil şube ve ATM'den yapılan havalelerde ise ücret alınmıyor. Ayrıca düzenli ödeme talimatı veren emekliler mevduat birikimlerine özel olarak 6 ay hoş geldin faizi alabiliyor.

 

Garanti BBVA

Garanti Bankası yani yeni ismiyle Garanti BBVA, maaşını Garanti'ye taşıyan emeklilere özel olarak 1.200 TL'ye varan nakit promosyon ödemesi yapıyor. Ayrıca maaşını Garanti BBVA'dan alan emeklilere avantajlı uygun faiz oranlarıyla anında kredi de verilebiliyor.

 

TEB

TEB'e maaşını taşıyan SGK emeklileri, 925 TL'ye kadar promosyon ödemesi alabiliyor. Maaşı 1.000 TL altında olan emekliler 850 TL, maaşı 1.000 TL - 2.000 TL arasında olan emekliler ise 925 TL ödeme alabiliyor. 2.000 TL üzeri maaş alan emekliler ise 1.000 TL nakit promosyon ödemesini TEB'den alabilirler. Maaşınızı TEB'e taşımanız ve 3 yıl TEB'de kalmanız sözünüze karşılık olarak promosyon ödemeleri tek seferlik yapılmaktadır.

 

ZİRAAT BANKASI

Maaşınızı 3 yıl kalma sözüyle Ziraat Bankası'na taşımanız durumunda siz de 750 TL'ye varan promosyon ödemenizi hemen alabilirsiniz.

 

 

HALKBANK

Maaşını devlet bankasına taşımak isteyen kişiler Halkbank'ı tercih edebilir. Maaşınızı 3 yıl kalma sözünüzle Halkbank'a taşıyarak siz de; 750 TL'ye varan promosyon ödemesi almaya hak kazanabilirsiniz.

Halkbank'tan yapılan açıklamada 1.500 TL'ye kadar olan maaşlarda 500 TL, 1.500 - 2.500 arası maaşlarda 625 TL, 2.500 üzeri maaşlar için ise 750 TL promosyon ödemesi yapılacağı belirtildi. Tek seferlik olarak yapılacak ödeme sonrasında ödemeyi alan maaş emeklisi maaşını 3 yıl boyunca Halkbank'tan almak zorundadır.

 

İNG BANK

İNG, emekli olan kişilerin maaşlarını ING'ye taşıması sonrasında 2.250 TL'ye varan promosyon ödemesi yapmaktadır. ING'ye gelen emekli müşteriler, 450 TL'ye varan nakit promosyon ödemesine ek olarak; Turuncu Ektra ile 750 TL harcama yapılan her ay 50 TL nakit promosyon alıyor. Bu sayede 3 yılda toplam 1.800 TL promosyon ve toplamda 2.250 TL'ye varan nakit ödeme alabilirsiniz.

 

QNB FİNANSBANK

Qnb Finansbank'a emekli maaşınızı taşıyarak 3 yıl kalma sözünüze karşılık olarak 1.250 TL promosyon ödemesi alabilirsiniz.

 

ŞEKERBANK

Kazandıran Emekli Paketi ile maaşını Şekerbank'a taşıyan emekliler 3 yıl kalma sözüne karşılık olarak, 375 TL ile 450 TL arasında nakit ödeme alabiliyor. Ayrıca 2 adet otomatik ödeme talimatı verdiğinizde 150 TL, Şekerbank'a getirilen her emekli için 150 TL ödeme alabilirsiniz. Bu sayede Şekerbank'ta toplamda 1.500 TL promosyon alabilirsiniz.
 

Sizler için bankaların emeklilere özel olarak sundukları maaş promosyonlarını araştırarak bu sayfamızı hazırladık. Siz de emekli maaşını hangi bankadan almak avantajlı 2020 diye merak ediyorsanız bu sayfamızı inceleyerek, emekliler için en avantajlı bankayı hemen tercih edebilirsiniz.

 

Altın hesabı hangi banka avantajlı

Emeklilere kredi veren bankalar

Emekliye promosyon veren bankalar

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: