En İyi Kore Dizileri - Kore Dizi Önerileri 2022

2022 yılında en çok izlenen güzel ve en iyi Kore dizileri önerileri listesini bu sayfada hazırladık. Siz de en iyi Kore dizilerini bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

En İyi Kore Dizileri - Kore Dizi Önerileri 2022

2022 yılı ve öncesinde yayınlanarak dünya sinema listelerine damga vurmuş olan Kore dizileri listesi ile karşınızdayız. En iyi Kore dizileri, sinema severler tarafından en çok izlenen ve en güzel dizileri karşılaştırılarak oluşturulmuştur. Aksiyon, komedi, dram ve tarih türünde en güzel Kore dizileri bu listede yer alıyor. Hangi Kore dizileri iyi? diye araştırma yapıyorsanız diğer sitelere göre en uzun kore dizileri önerilerini sizin için hazırladık.

1. Cheese In The Trap (IMDb: 7.4)

2016'da vizyona giren bu Kore yapımı dizinin 7.5 IMDb puanı yer alıyor. 2 Kore'li üniversite öğrencisi gencin yaşadığı komedi ve aşk dolu dizide, üniversitenin popüler ve sıradan bir öğrencisinin yaşadıkları anlatılıyor.

Tür: Dram

IMDb: 7.4

2. The Silent Sea (Sessiz Deniz) (IMDb: 6.9)

Orijinal Netflix.com yapımı olan bu dizi, bilim-kurgu ve gerilim alanında izleyicilerin beğenisine sunulmuştur. Dizinin içeriğinde Ay üzerinde araştırma yapmakta olan bir grup bilim insanının yaşadıklarını konu alıyor. Yakın gelecekte geçen bu dizide, Dünya yok oolmaya yüz tutarak bu bilim insanlarına düşen görev hayati anlam taşımaktadır.

Tür: Bilim Kurgu

IMDb: 6.9

3. All of Us Are Dead (IMDb: 7.6)

2022 yılında vizyona giren Kore yapımı All of Us Are Dead dizisinde; hızla yayılmakta olan zombi salgını dolayısıyla hayatta kalma mücadelesi içerisine giren bir grup öğrenciyi konu almaktadır. Okul içerisinde bulaş hızının git gide artmasıyla beraber insanların zombiye dönüşmesi ile birlikte, hastalığı kapmayanlar köşe bucak kaçarak ölümden kurtulmak istemektedirler. Sağlıklı öğrencilerdeki tek amaç zombiye dönüşmeden okulun dışına kaçabilmektir. 7.6 IMDb puanı olan bu dizi en iyi Kore dizilerinden birisidir.

Tür: Dram

IMDb: 7.6

4. Squid Game (Kalamar Oyunu) (IMDb: 8.1)

En çok izlenen Netflix dizileri arasında rekorlar kırarak adını yazdıran Squid Game, en iyi kore dizileri arasında gösterilmektedir. 8.3 IMDb puanı olan bu dizide, gerilim ve bilimkurgu konuları işlenmektedir. Squid Game gizem ve gerilim dolu sahneleriyle beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Dizide işlenen konuya göre borç içerisine giren bir grup insan, bir yarışmaya katılır. 450 kişi olan bu gruptaki yarışmacılar bir üst tura geçmek için çocuklukta oynadıkları oyunları hata yapmadan bitirmelidir. Kolay gibi görünen oyunlarda elenen yarışmacıların öldürülmesiyle beraber yarışma adeta hayatta kalma oyununa dönüşmektedir. 2021 yılında Neflix platformunda yayına giren bu dizi, Türkiye'de de en çok izlenen ve beğenilen kore dizilerinin en üstünde yer almaktadır.

Tür: Dram

IMDb: 8.1

5. Doctor Stranger (IMDb: 7.6)

Kore yapımı Doctor Stranger dizisinde en beğenilen Kore dizileri arasında yer alıyor. 2014 yılında vizyona giren bu dizi, Güney Kore'in tanınan ve en çok izlenen dizileri arasındadır. Dram ve aksiyon yüklü olan bu dizi en çok beğenilen diziler araında yer alıyor.

Tür: Dram

IMDb: 7.6

6. City Hunter (IMDb: 8.2)

IMDb puanına göre 8.2 oylaması olan City Hunder Kore dizisi, aksiyon ve macera bir arada olan bu dizi Türkiye'de de çok fazla hayran kitlesine sahiptir. Dizinin konusu, City Hunder'in henüz bir aylıkken babasının en yakın arkadaşı tarafından kaçırılması ve babasıyla beraber ölen 20 askerin intikamını almak üzere eğitim almasını işlemektedir. 17 yaşında olan Lee, kendini bambaşka birisi olmak üzere geliştirmektedir.

Tür: Aksiyon, Romantik, Gerilim

IMDb: 8.2

7. Good Doctor (IMDb: 8.2)

Türkiye'de en çok beğenilen ve izlenen Kore dizilerinden birisi olan Good Doctor, 2019 yılında Türkiye'de de uyarlanarak Mucize Doktor ismiyle dizi haline getirilmiştir. Romantik ve dram dalında çekilen bir Kore dizisidir.

Tür: Dram

IMDb: 8.2

8. Great Seducer (IMDb: 7.3)

Great Seducer, yine en çok beğeni alan Kore yapımı dizilerdendir. 2018 yılında izleyici karşısına çıkan bu dizi, dram ve komedi ile gençlik dizileri arasında yer almaktadır.

Tür: Romantik, Dram

IMDb: 7.3

9. Misty (IMDb: 8.2)

En sevilen Kore dizilerinden birisi olan Misty dizisi, Kore yapımı aşk konulu bir dizidir. 8.2 IMDb puanı olan bu dizide, birbirlerinden nefret eden ve yabancı hale dönüşen iki evli çiftin hayatını konu almaktadır.

Tür: Dram, Romantik

IMDb: 8.2

10. Stranger (IMDb: 8.5)

Güney Kore yapımı beğenilen diziler arasında yer alan Stranger, 8.6 IMDb puanına sahiptir. Aksiyon ve gerilim alanında çekilen bu dizi, Türkiye'de de en çok izlenen kore dizileri arasında yerini almaktadır.

Tür: Dram, Suç, Gizem

IMDb: 8.5

11. The Heirs (IMDb: 7.7)

2013 yılında gösterime sunulan The Heirs dizisi, Türkiye'de en çok beğeni alan kore yapımı diziler arasında yerini almıştır. 7.6 IMDb puanı olan bu dizide komedi ve dram türünde konular işlenmiştir.

Tür: Komedi, Romantik, Dram

IMDb: 7.7

12. The k2 (IMDb: 7.9)

The K2 dizisi, 2016 yılında gösterime girerek en çok izlenen Netflix dizileri arasında yerini almıştır. The K2 dizisinde aksiyon ve fantastik konular işlenmiştir.

Tür: Dram, Romantik, Gerilim

IMDb: 7.9

13. The Lady in Dignitiy (IMDb: 7.6)

7.6 IMDb puanına sahip olan Woman Of Dignitiy kore yapımı dizide, aşkın ve sevdiği kişinin ihanetine uğrayan kişinin hayatını konu almaktadır. Bu dizi 2017 yılında izleyicinin beğenisine sunulmuştur.

Tür: Dram, Gizem, Romantik

IMDb: 7.6

2022 yılında en iyi Kore dizileri listesini sizin için hazırladık. Yeni diziler keşfetikçe bu içeriğimizi güncelleyerek Kore dizisi izlemek isteyenlere dizi önerilerimizi sunmaya devam edeceğiz. Siz de aşağıdaki yorum bölümüne kore dizileri ile alakalı izlenimlerinizi yazarak, Kore dizisi izlemek isteyenlere tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat