MEB Öğrenci Okul Numarası Öğrenme Nasıl Yapılır?

MEB, lise veya üniversite öğrenci okul numarası öğrenme ve sorgulamanın nasıl yapıldığını bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

MEB Öğrenci Okul Numarası Öğrenme Nasıl Yapılır?

HABERLER

06.05.2021 21:45

Paylaş :

Öğrencinin özellikle okulun sistemine girişte kullandığı öğrenci okul numarası öğrenme işlemlerinin nasıl yapıldığını araştırarak sizler için bu sayfamızı hazırladık. MEB, lise veya üniversite öğrencinin okul numarasını sorgulama ve öğrenmenin en kolay yolunu aşağıda yer almaktadır.

 

Öğrenci okul numarası nasıl öğrenilir?

e-Devlet sitesine giriş yaparak sorgulama kısmından okul numarasını yazarak ilkokul, ortaokuli lise ve tüm okullarınızın öğrenci numarasını sorgulayabilirsiniz. Ayrıca eski okulunuzu arayarak da bilgilerinizi verip öğrenci okul numaranızı öğrenebilirsiniz. Özellikle şehir veya bölge değiştiren öğrenciler okula kayıt işlemleri sırasında öğrenci numarasına ihtiyaç duyarlar. Nakil geçiş işlemleri uzun bir süreç olmaktadır. Beklemek yerine siz de e-Devlet sitesine girerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Öğrenci bilgisi, nakil işlemi olduğu anda sisteme işlenecektir. Bu sayede resmi işlemlerin tamamlanmasına gerek kalmadan öğrenci numarası ve diğer bilgileri sorgulayabilmeniz mümkündür.

 

Eski Okul Numarası Öğrenme

Eski okul numaranızı öğrenmek istiyorsanız, e-Devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizi yazarak giriş yapın. Sorgulama kısmına ise okul numarası yazarak okul numarası öğrenmek istediğiniz okullarınızın listesini görebilirsiniz.

 

AÖL Öğrenci Numarası Öğrenme

MEB'e bağlı olan Açıköğretim Lisesi için öğrenci numaranızı öğrenmek istiyorsanız, e-Devlet sitesinden AÖL öğrencisi olarak öğrenci durumunuzu, notlarınızı ve tüm öğrencilik işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Açık Öğretim Lisesi öğrenci durumu sorgulamak için, sisteme giriş yaparak tüm bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

 

e Devlet okul numarası öğrenme

e-Devlet sisteminden tüm vatandaşlık bilgilerinizi ve okul bilgilerinizi kolaylıkla sorgulayabilirsiniz. E-devlet sitesine giriş yaptıktan sonra, aşağıda yer alanları takip ederek öğrenci okul numaranızı öğrenebilirsiniz.

  • e-Devlet sitesine giriş yapın,
  • Sorgulama kısmına gelerek okul numarası sorgulama yazın.
  • Karşınıza gelen ekranda Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı (MEB) ilkokul, ortaokul, lise ve AÖL, AÖF bilgilerinizi öğrenebilirsinzi.
  • Okul seçimi yaptıktan sonra açılan sayfada okuldaki tüm bilgilerinizi öğrenebilir ve sayfayı yazdırabilirsiniz.

 

Okul numarası olmadan e okula giriş

Öğrenci okul numarası olmadan e-okula giriş yapmanız mümkün değildir. Okul numarası öğrenmek için e-Devlet sitesine giriş yaparak öğrenilebilir ve e-okul sistemine T.C. numarası ile okul numarası girerek giriş yapılabilir. Okul numaramı unuttum diyen kişiler de e-Devlet sisteminden eğitimiyle alakalı tüm gerekli bilgileri sorgulayabilir.

 

Siz de bu sayfadaki bilgilerden yararlanarak öğrenci okul numarası öğrenme MEB, lise veya AÖL işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Okul numaranızı e-devlet sitesinden bu sayfada verdiğimiz bilgilere göre alabilir, okul numaranız ve istenilen diğer bilgilerinizi kullanarak internet üzerinden e-okul gibi sistemlere giriş yapabilirsiniz.

Yorum Yap: