En iyi Netflix Türk Dizileri 2022 - Netflix Yerli Dizi Listesi

En iyi Netflix Türk dizileri 2022 listesi ile karşınızdayız. Netflix'de yerli dizi izlemek isteyenlere en iyi yorum alan Türk dizilerini karşılaştırdık.

En iyi Netflix Türk Dizileri 2022 - Netflix Yerli Dizi Listesi

Yerli dizi izlemek isteyipte hangi diziyi izleyeceğine karar veremeyenlere bu sayfada, en iyi Netflix Türk dizileri serisini hazırladık. Birbirinden güzel yerli Netflix'de yayınlanan Türk dizilerini sizin için IMDb puanına göre sıraladık. Dünyada izlenme rekorları kıran yerli dizileri siz de Netflix'den kesintisiz izleyebilirsiniz.

1. Bir Başkadır (IMDb: 8.6)

Bir Başkadır dizisi, 2020 yılında Netflix'te yayınlandı. Birbirlerine oldukça zıt bir karakterde olan ve farklı hayatlar yaşayan bir grup insanın yollarının birleşmesi ile birlikte değişen hayatları konu almaktadır. Bu karakterler ya yeni bir yola gidecek veya karışık olan bir geçmişle yüzleşmek zorunda kalacaklardır. Farklı kültürden insanların İstanbul'da kesişen hayatlarını dizide izliyoruz. Öykü Karayel'in başrol oynadığı bu dizide, muhteşem oyunculuk performansları dikkat çekiyor. 

Tür: Dram

IMDb: 8.6

2. Yunus Emre (IMDb: 8.2)

İyi bir eğitim alarak Kadı olan Yunus Emre, insanları tepeden görmektedir. Aşkın yolculuğunda Yunus Emre'nin hakikat arayışı dizide anlatılıyor. Henüz ham olan Yunus'un hayatı Tapluk Emre ile karşılaşınca değişmektedir.

Tür: Biyoğrafi, Tarih

IMDb: 8.2

3. Rise of Empires Ottoman (IMDb: 7.9)

Osmanlı Padişahı 2. Mehmet, Bizan'ın başkenti Konstantinopolis'i almak için fantastik bir sefer düzenlemektedir. Bu durum yüzyıllar boyunca tarihin akışını şekillendirecektir. Mini belgesel türünde çekilen bu dizi, İstanbul'un fethini elinden geldiğince objektif bir şekilde anlatmaya çalışmaktadır.

Tür: Belgesel, Dram, Tarih, Savaş

IMDb: 7.9

4. Kulüp (IMBd: 7.9)

1950'li yılllarda İstanbul'da Yahudi Matilda ve kızı Raşel'in hayatı çevresinde gelişen olayları aktarmaktadır. Türkiye'de Yahudi cemaatini kalıp yargıların dışında ele alması ile birlikte tarihi yüzleşmeye tanık olmaktadır. Kulüp dizinde mükemmel oyuncu kadrosu, kostüm ve hikaye diziyi tepe noktaya taşımaktadır. Dizi toplamda 2 sezon sürmektedir. 3. sezonunun çıkıp çıkmayacağı henüz netlik kazanmamıştır.

Tür: Dram

IMBd: 7.9

5. Aşk 101 (IMDb: 7.6)

Netflix'in en çok izlenen dizileri arasında yerini alan Aşk 101, 1998 yılında geçen dizide; lise okuyan gençler öğretmenlerini okula yeni gelmiş olan basketbol koçuna aşıt etmek amacıyla işe koyulurlar. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor ve toplamda 2 sezon sürüyor. 

Tür: Komedi, Dram, Romantik

IMDb: 7.6

6. Fatma (IMDb: 7.5)

Fatma dizisinin konusu, temizlik işlerinde çalışan Fatma karakteri, kaybolan eşi Zafer'i ararken farklı bir kaosun içine girer. Fatma, kimsenin şüphelenmediği görünmeyen bir temizlikçi olduğunu fark etmektedir. Fatma dizisinde gerilim türünde içerisinde gizem, karanlık, sürükleyicive duygusal içerikler izleyeceksiniz. Netflix'in Türk dizileri arasında en çok dikkat çekenler arasında yer alan Fatma, bir yandan temizlik işine devam ederken bir yandan da cinayet işlemeye ve kocasını aramaya devam etmektedir.

Tür: Dram, Polisiye, Gerilim

IMDb: 7.5

7. Avlu (IMDb: 7.2)

Kendi adaletini sağlamak istyen ve hapisheneye giren bir kadının, özgürlüklerinden vazgeçmek zorunda olan kişilerin arasında kendini bulur. Uzun yıllar boyunca yayınlanan Prisoner adlı diziden uyarlanan Avlu, kadın cezaevinde yaşananları ele alır. Hapishanede yaşayan kadınların hayatlarını anlatan dizi Türkiye'de büüyk ses getirmiş ve çok kısa süre içerisinde popüler olmuştur.

tür: Suç, Dram

IMDb: 7.3

8. Atiye (IMBd: 7.2)

İstanbul'da yaşayan bir ressam, Anadolu arkeolojik sit alanı ve geçmişiyle bağlantısı hakkında evrenselsırları gün yüzüne çıkarırken, kişisel uzun bir yolculuğa çıkacaktır. 2019 yılında Türk izleyicileriyle buluşan yapımda başrol karakterini ünlü oyuncu Beren Saat üslenmektedir. Diğer başroller ise Mehmet Süngür, Metin Akdülger ve Melise Şenolsun üstlenmektedir. Atiye'nin çocukluğundan beridir çizdiği imgelerin Göbeklitepe'de de görülmesi sonrasında başlayan fantastik bir hikayeyi izleyeceksiniz.

Tür: Dram, Fantastik, Gizem

IMDb: 7.2

9. 50M2 (IMDb: 7.0)

Gölge isimli karakteri canlandıran Engin Öztürk, gizemli bir tetikçinin hikayesini anlatıyor. Geçmişini bilmeyen Gölge, perdeleri aralayarak tüm sırları ortadan kaldırmaktadır. Gölgenin başından geçen olayları konu alan dizi, son yılların en iyi Netflix Türk dizileri arasında yerini almaktadır. 

Tür: Komedi, Dram, Gerilim

IMDb: 7.0

10. Börü (IMDb: 6.9)

Polis Özel Harekat'ın (PÖH) en iyi tim grubu olan Börü, elit olarak seçilen askerlerin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Bu askerlerin üstesinden gelemeyeceği hiçbir görev yoktur. Vatan aşkıyla yanan bu kahramanlar, düşmanları ve kumpasların belli olmadığı gölge savaşlarında vatanını savunmaktadır. 15 Temmuz gecesinde Özel Harekat Daire Başkanluğı bombalandıktan sonra, ekip korkusuzca savaşmak için hazırlanır. 2018 yılında vizyona giren bu dizi, aksiyon, gerilim ve savaş türlerinde içeriği bulunmaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Savaş

IMDb: 6.9

11. The Protector: Hakan Muhafız (IMDb: 6.8)

Türk dizi tarihinde bir benzeri olmayan Hakan Muhafız dizinde, Modern İstanbul'da yaşayan genç bir adamın gizli tutulan bir kadim düzenle olan bağını keşfederek, şehri  ölümsüz bir düşmandan kurtarmak için çabalamasını ele almaktadır. Dizinin başrolünü ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy üstlenmektedir. Hakan, geçmiş dönemde kendisine verilen gizli bir görevde şehri korumak zorunda olduğunu öğrenmektedir. 

Tür: Aksiyon, Fantezi, Bilim Kurgu

IMDb: 6.8

Bu sayfamızda en iyi Netflix Türk dizileri 2022 serisini IMDb puanlarına göre sıraladık. En çok izlenen Netflix yerli diziler listesini hazırlarken IMDb ve kullanıcı yorumlarını dikkate aldık. Bu listeyi Netflix'e yeni Türk diziler geldikçe güncelleyeceğiz. Siz de Netflix'de en çok beğendiğiniz Türk yapımı dizileri aşağıda bulunan yorum bölümünden yazabilir, Netflix Türk dizi önerisi almak isteyenlere önerilerde bulunabilirsiniz.

En iyi Kore dizileri

En iyi Netflix dizileri

Yorum yap:

Kapat