Senetle Borç Para Veren Kuyumcular


Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Acil olarak paraya sıkışan kişiler, senetle borç veren kuyumcular araması yapmaktadır. Peki senet karşılığında altın alınır mı?

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular
05 Haziran 2018 Salı 15:55 tarihinde paylaşıldı.
  Bankalardan kredi çekemeyen binlerce kişi, senet karşılığında kredi ihtiyaçlarını araştırmaktadır. Bir çok bölgede, senetle para veren kuyumcular bulunmaktadır. Bu işin zemini aslında yasal olarak yapılmasa da herhangi bir sıkıntı olabileceğini sanmıyoruz çünkü kuyumcular altın sattıktan sonra altını tekrar aldı olarak göstererek senet karşılığında borç parayı vermektedir.


İlgili link: Senetle Para Veren Yerler


SENETLE BORÇ PARA VEREN KUYUMCULAR

 Nakit paraya sıkışan takipçilerimize özel olarak daha öncesinde Senetle Para konumuzu sizlere sunmuştuk. Bu konuda da senetle para veren kuyumcular, tefecilerin nasıl çalıştıklarını ve senetle borç para alternatifi olarak faturalı hat üzerine kredi almak, mağazadan alışveriş yapmak gibi alternatifleri sizlere iletmiştik. Bu sayfamızda ise sizler için kuyumcuların nasıl senet karşılığında para verdiklerini anlatacağız. Senetle bir kişiden borç para almak aslına bakacak olursak kolay bir iş değildir. Senetle para yöntemine başvuran bir çok kişi aslında bankalardan kredi alamadıkları için bu yöntemi kullanmaktadır. Aslında, bankalardan niye kredi alamadığınızı sorgulasanız ve bu problemi ortadan kaldırsanız bu ve benzeri şeylere de kalkışmamış olursunuz.

Bankaların krediyi reddetme nedenleri arasında en çok olanı kredi notunun düşük olması, gelir belgesinin olmaması gibidir. Yani bir kişi sigortasız olarak çalışıyorsa bankalar, kişinin gelirini bilemeyeceği için kredi başvurusunu onaylamazlar. Aynı zamanda kişinin kredi notu düşük olmasından dolayı da krediye onay çıkmayabilir. Bu ve buna benzer durumları yine bankalarla çözüme kavuşturmak için farklı yöntemler de bulunmaktadır. Siz de senetle kredi başvurusu yapmadan önce bankalardan kredi alabilmek için bir adım daha atabilir, sorunu çözüme kavuşturup kredinizi hemen kullanabilirsiniz. Aşağıda yer alan ilgili konular size yardımcı olabilir.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar
İşsizlere kredi veren bankalar

Yukarıda yer alan ilgili konular ilgilinizi çekmedi mi? O halde senet ile borç para veren kuyumcular konumuzla devam edelim. Senetle bir yerden para almadan önce bu kişilerin nasıl iş yaptıkları ve yasal olarak zemin hazırladıklarına bakmak gereklidir. Gidipte bir tefeciden para alacağınıza, kuyumcudan alışveriş yaparak karşılığında borç para almanız sizin yararınıza bir durum olacaktır. Sarraf ve kuyumculara danışarak bu tür iş yapıp yapmadıklarını öğrenebilirsiniz. Bazı kuyumcular mağaza hesaplarına alışveriş yapıldı olarak göstererek kişilere borç para (senet karşılığında) verebilmektedir.

Senet karşılığında para veren yasal şirketler ise kuyumcular değil, faktöring firmalarıdır. Bu firmalar Bddk lisanslı ve kayıtlı olarak faaliyetlerine devam ederler. İlinizde bulunan Tam Faktöring, Yaşar Faktöring gibi firmalarla irtibata geçerek senetinizi paraya çevirebilirsiniz. Tabi bu firmalar tefeciler gibi size senet imzalatarak para vermezler, sizdeki senet karşılığında para verirler. Sizlere uyarımız, hiçbir zaman boş bir senete imza atmamanızdır. Kendi el yazınızla doldurduğunuz bir senet karşılığında borç para alabilirsiniz. Mersin, Adana senetle kredi, İstanbul, Antalya, Konya gibi illerde senetle para veren yerler adres ve telefonlarına ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan yorum bölümünü kullanabilir, bizlere her türlü sorunuzu iletebilirsiniz.

Ayrıca sicili bozuk olana kredi veren bankalar konumuzu da inceleyebilir, sicili bozuk olanların nasıl kredi aldığı hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 10 yorum mevcut

  • Volkan 1 gün önce yorumlandı

   acil 7000 tlye ihtiyacım var

  • ozdemir demir 5 gün önce yorumlandı

   acil 15000 tl ihtuyacim var yardimci olabilirmisiniz

  • recep altunay 2 hafta önce yorumlandı

   acil 50 bin lira ihtiyacım var ipotek ve ya senet karşılığı

  • eyüp aktaş 3 hafta önce yorumlandı

   sicilim bozuk olduğu için kredi çekemiyorum minübüs alıcam acil senetle 60 bin tl ye ihtiyacım var geri ödemesi aylık 2500 3000 tl olmak şartıyla

  • OSMAN BAYMUŞ 1 ay önce yorumlandı

   yakın

  • cihat 2 ay önce yorumlandı

   40 bin lazım 1.5 aylıgına farkını oturur konuşuruz ciddi olan iletişime geçsin lütfen ön ödeme vs isteyenler yazmasın

  • cihat 2 ay önce yorumlandı

   40 bin tl ihtiyacım var senet ile istiyorum farkını oturur konuşuruz 1.5 aylık alıcam ödemesini yapıcam ön ödeme vs dolandırıc olmayan insanlar iletişime geçrse sevinirim

  • Engin 2 ay önce yorumlandı

   acil 5000 tl lazım yardımcı olurmusunuz

  • Tarık 2 ay önce yorumlandı

   senetle altın satan kuyumculardan altın alarak senetle borç para almış oldum, adana'da yaşıyorum.

  • Ali kanoglan 3 ay önce yorumlandı

   benim acil 10.000 bine ihtiyacim.var.
   bi yardimci olabilirmisiniz.

  TÜM YORUMLAR