Üç Banka Arasında ATM Anlaşması Yapıldı

Türkiye'de bankaların sadece kendi ATM'sinden yapılan işlemlerde ücret alınmıyor. Ancak diğer bankaların ATM'lerinden para çekme, bakiye görüntüleme gibi işlemlere ücret alınıyordu. 3 banka arasında yapılan anlaşmaya göre artık bu bankaların ATM'sini kullanan müşteriler ücret ödemeyecek.

Üç Banka Arasında ATM Anlaşması Yapıldı

Türkiye'de hizmet veren banka müşterilerinin en büyük sıkıntılarından birisi, farklı banka ATM'sinden yapılan işlem sonrasında komisyon ücreti ödemekti. Bulundukları yerde kendi bankasının AMT cihazı olmayan banka müşterileri mecburen farklı bankanın ATM'sinden işlem yapıyordu.

3 BANKA ARASINDA ORTAK ANLAŞMA

TEB, Denizbank ve QNB Finansbank arasında yapılan bankacılık anlaşmasına göre bu üç bankayı kullanan bu bankanın müşterileri ATM'de ek ücret ödemeyecek. Bu bankalar arasında yapılan anlaşma Rekabet Kurulu'nın web sitesinde de duyuruldu. Yayımlanan söz konusu kararda "TEB, Denizbank ve QNB Finansbank arasında sahip olunan ATM Paylaşım Platformu Protokolü 4054 sayılı Kanun'un 5. maddesine göre koşulların tamamının karşılanması sonrasında süresiz olarak muafiyet tanınmasına karar verildi" denildi.

TEB, Denizbank ve QNB Finansbank Tek ATM Platformunda birleşmeye karar verdi. Siz de TEB, Denizbank ve QNB Finansbank kartlarınızla ayda 3 defa olmak üzere ücretsiz olarak yararlanabileceksiniz.

Daha Önce Devlet Bankaları da Yapmıştı

Geçtiğimiz yıllarda Vakıfbank, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım ve Halkbank arasında yapılan anlaşmaya göre bu bankaların müşterileri de ATM'lerden ücret ödemek zorunda kalmıyordu. Söz konusu haberimize devlet bankaları ortak atm sayfasına göz atabilirsiniz.

İlgili sayfalar:

Ortak ATM

Ziraat Bankası ortak atm

Denizbank ortak atm

Yorum yap: