Ziraat Bankası Ortak ATM'leri (Ücretsiz 5 Banka ATM'si)

Siz de ücretsiz olarak Ziraat Bankası ortak atm'leri için 5 bankanın ATM'lerini kullanabilir, hiçbir komisyon ücreti ödemeden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ortak ATM'leri (Ücretsiz 5 Banka ATM'si)

2018 yılında bir çok banka arasında yapılan anlaşmaya göre ücretsiz atm kullanımı duyurulmuştu. Peki Ziraat Bankası ortak atm'leri hangileridir, ücret kesiyorlar mı, hangi işlemleri yapabiliyoruz. Siz de bu sayfadaki bilgilere göz atarak Ziraat Bankası'nın Türkiye içerisinde anlaştığı bankaların ATM'lerinde ücretsiz ve komisyon ödemeden bir çok farklı işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bildiğiniz gibi Ziraat Bankası ATM'leri oldukça yoğun bir şekilde çalışıyor, bundan dolayı Ziraat Bankası'nın müşterileri sıra beklemesin diye ortak atm anlaşması yapılarak bu bankalar arasında müşterilerinin atm kullanımı ücretsiz olacaktır.

Ziraat Bankası Ortak ATM'leri

Geçtiğimiz günlerde haberlerde "5 banka anlaşmaya vararak 15 Bin ATM'de ücretsiz işlem dönemini başlattı" başlığıyla duyurulmuştu. 5 Temmuz 2018 itibariyle Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası ATM'lerinde, bu bankaların müşterileri ücretsiz olarak komisyon ödemeden hizmet alabilecek. Bu bankaların ortak olarak yürüttükleri çalışmaya göre, bu banka müşterileri arasında ATM kullanımlarında diğer bankalardan alınan "ATM kullanım ücreti" alınmayacak. Ortak ATM kullanımı zaten 2009 yılından beridir yürütülüyor ancak yüksek komisyon ücreti ödemek yerine banka müşterileri ATM'lerde sıra beklemeyi tercih ediyorlardı. Bu uygulama ilk olarak devlet bankalarında olacak gibi gözüküyor ancak özel bankalar da aralarında anlaşmalar yaparak yakın zamanda bu hizmeti duyurması bekleniyor.

Ücretsiz Ortak ATM Kullandıran Bankalar

  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • Vakıf Katılım
  • Ziraat Katılım

Diğer Bankalar için tıklayın: Ortak ATM

Yukarıda saydığımız devlet bankalarının müşterileri, bu bankaların ATM'lerinden kredi kartı yada banka hesap kartı işlemlerini komisyon ücreti ödemeden ATM'den yararlanabilecek. ATM cihazlarının maliyetine baktığımızda kullanımı oldukça düşük seviyelerde olduğu görülüyor ancak ATM'ler bankalar için olmazsa olmaz olduğu için mecburen almak zorunda kalıyorlar. Anlaşma sağlayan bankalar ATM sistemlerini entegre yaptırarak tüm bankaların kullanımının yanı sıra, bu bankalar arasında yapılan işlemlerden ücret almıyorlar. Bu sayfada Ziraat Bankası ortak atm haberini inceleyebilir, siz de Ziraat Bankası müşterisi olarak ortak atm'leri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

İlgili sayfalar:

Ziraat Bankası gram altın fiyatları

Ziraat Bankası esnaf kredisi

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu

Yorum yap:

Kapat