Halk Bankası Esnaf Kredisi (Faizsiz ve Uygun Faizli)


Halk Bankası Esnaf Kredisi (Faizsiz ve Uygun Faizli)

Halk Bankası esnaf kredisi ile siz de uygun faiz oranları ve uzun dönem ödeme seçenekleri ile kredinizi kullanabilirsiniz.

Halk Bankası Esnaf Kredisi (Faizsiz ve Uygun Faizli)
10 Haziran 2018 Pazar 23:09 tarihinde paylaşıldı.
 Halk Bankası esnaf kredisi, küçük ve orta ölçekli esnaflara özel olarak nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Siz de Halk Bankası kobi kredileri ile iş kurabilir, hali hazırdaki işinizi geliştirmek için kredi kullanabilirsiniz. Siz de uygun faiz oranlı kredi kampanyalarına kredibankalar.com üzerinden ulaşabilir, hemen istediğiniz krediye başvuru yaparak kredinizi kullanabilirsiniz. 

Halk Bankası Faizsiz Esnaf Kredisi

Halk Bankası kredilerinde uygun faiz oranları ve uzun dönem ödeme seçenekleri esnaflara özel olarak sunulmaktadır. Halk Bankası'nın bünyesinde kullandırdığı tüm esnaf ve kobi kredilerini bu sayfada sizlere sunduk. "Esnaf ve Sanatkarlara Destek Olur" sloganıyla esnaflara özel tüm krediler Halk Bankası'nda!

1. İşletmeye yönelik sermaye ihtiyaçları için 200.000 TL'ye kadar kedi kullanabilirsiniz.
2. Taşıt alımı veya işyeri alımlarına yönelik olarak 500.000 TL'ye kadar kredi kullanabilirsiniz.
3. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinden veya Halk Bankası esnaf kredilerinden doğrudan kullandırım ile kredi kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Esnaf kredisi veren bankalar


ESKKK KEFALETİYLE KREDİ

Esnaf ve sanatkarlar kredi kefalet kooperatifi ile Halk Bankası'ndna kredi kullanabilirsiniz. Türkiye'de 1951 yılında kurulan Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifleri ile bir çok esnafımız kredi kullanabilmekterdir. Kooperatifin kuruluş amacı, kooperatif bünyesinde ortak olan esnaf ve sanatkarlara gerekli krediyi kullandırmak veya banka teminat mektubu almak için kefil olmaktır. Esnaf ve Kefalet kredisi kullanabilmek için esnaflarımızdan bir kaç şart aranmaktadır;

 • Esnaf ve sanatkar olmak,
 • Esnaf ve sanatkar siciline kayıtlı bulunmak,
 • İş veya ikamet yeri kooperatifin çalışma bölgesi içinde bulunmak,
 • Aynı zamanda başka bir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ortağı olmamak.

Esnaf Kefalet Kredisi'nde maksimum vade 5 yıldır. En fazla kullanılacak kredi miktarı ise 150 bin TL'dir. Kredi başvuru sürecinde ilk olarak ilgili kooperatife başvurmanız gerekmektedir. 15 gün içerisinde kabul veya red kararı gelmektedir. Kooperatif başvuru yapan esnafın durumunu araştırdıktan sonra uygun görürse durumu Halk Bankası'na bildirir ve esnafın kredi alabilmesi onaylanır.


Halk Bankası'ndan Esnaflara Kefaletsiz Kredi

Halk Bankası, esnaf kefalet kooperatifi olmadan da kendi bünyesinde kredi vermektedir. 60 aya varan vadeler (aylık, 3 aylık ve 6 aylık ödeme vadeleriyle), 200.000 TL'ye kadar, uygun faiz oranlarıyla kredi vermektedir. Bu kredilerden yararlanmak isteyen esnaflar, en yakın Halk Bankası şubesine uğrayabilir.Halk Bankası Faizsiz Esnaf Kredisi

193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9'uncu maddesinde belirtilen, geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında (el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığı’nca kabul edilen) faaliyet gösteren ve “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” sahibi esnaf ve sanatkarlar % 100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedir. Başvuru tarihi itibarıyla son 5 yıl içinde, 2016 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü ile 2017 yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü kapsamında KOSGEB destekli krediler hariç, diğer kamu kurum ve kuruluşların faiz ve/veya hibe desteği niteliğindeki desteklerini alan esnaf ve sanatkarlar bu krediden faydalanmayacaktır.

Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi

KOSGEB'ten sertifika alan 30 yaşını geçmeyen genç girişimciler için Halk Bankası'ndan faizsiz esnaf kredisi verilmektedir. 100.000 TL'ye kadar, tamamı faizsiz krediyi alabilmek için son 5 yıl içerisinde Kosgeb dessteklerinden faydalanmamış olmanız gerekmektedir. Diğer kamu kurum ve kuruluşlarından hibe/faizsiz kredi desteği alan esnaflar da bu krediden yararlanamaz. 

Esnaf Yatırım Kredileri

Esnaf ve Sanatkarların işyeri, taşıt alımları işçin 500.000 TL'ye kadar düşük faizli kredi Halk Bankası'nda. Krediyi kullanmak isteyen esnaflar, en az 1 yıllık faaliyet süresini tamamlamış olması gerekmektedir. Bu krediye ESKKK kefaleti ile veya kefalet olmadan alabilirsiniz. 120 aya varan uzun ödeme koşulları ve uygun faiz oranlarıyla siz de Halk Bankası esnaf kredisi seçeneklerinden size uygun olanını tercih edebilir, hemen başvurunuzu yaparak kredinizi kullanabilirsiniz.

İlgilinizi çekebilir:

Denizbank esnaf kredisi
Finansbank esnaf kredisiYORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • ahmet timur 2 hafta önce yorumlandı

   merhabalar, esnaf kredisi veren bankalar arasında yer alan Halkbank esnaf kredisine başvuru yapacağım.

  
  
  Kredi Bankalar kredi bankalar
  2018 © Kredi Başvurusu - Banka Personel Alımı, İhtiyaç Kredisi ve Kredi Kartı Başvurusu