Halkbank Borsa Hesabı Açma (Yatırım Hesabı - Hisse)

Yatırımlarınızı Halkbank borsa hesabı açarak hisse alım satım işlemlerinizi Halkbank mobil'den ve internet bankacılığından gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Borsa Hesabı Açma (Yatırım Hesabı - Hisse)

Yatırımlarınızı Halkbank'ta yönetmek istiyorsanız, sizler için bu sayfada Halbank borsa hesabı açma yollarını anlattık. Halkbank'ta "Halk Yatırım" ismiyle borsa hesabı açabilir, hisse senedi alım satım işlemlerinizi Halkbank internet bankacılığından veya Halkbank mobil şubeden gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hisse Senedi İşlemleri

Anonim Şirketlerin sermayesinin birbirine eşit paylarından bir parçasını temsil eden ve kanuni bir şekilde düzenlenen hukuken kıymetli evrak hükmünde olan belgedir. Siz de ülke genelinde veya yurtdışında hizmet veren bir şirketin hisse senedini alarak, şirket karından pay alma, şirket yönetimine katılma, oy kullanma, tasfiyeden pay alma, şirketin faaliyetleri hakkında bilgi edinme gibi haklardan yararlanabilirsiniz. Hisse senedi sahiplerine sağladığı avantajları ise, temettü geliri ve zaman içerisinde hisse senedinin değerinde meydana gelen rüçhan hakkı satışından elde edilen gelirdir.

 

Halkbank Hisse Senedi Hesabı Açma

Halkbank'ta hisse senedi alım satım işlemleri yapmak istiyorsanız, öncelikle Halkbank'ta yatırım hesabı açmanız gerekmektedir. Borsa heasbı olarak da isimlendirilen bu hesabın açılışı bir kaç dakika sürmektedir. Halkbank şubelerinden, Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak, Halkbank internet şubeden ve mobil şubeden borsa hesabınızı kolaylıkla açabilir, hisse alım satım işlemlerinizi Halk Yatırım üzerinden tamamlayabilirsiniz. Halkbank mobil'den borsa hesabı açma:

  • Halkbank mobil uygulamasına giriş yapın.
  • Menü'ye tıkladıktan sonra "Yatırım İşlemleri" butonuna tıklayın.
  • "Halk Yatırım Hisse Senedi / VİOP İşlemleri" menüsüne tıklayın.
  • "Hisse Al / Sat" butonuna tıklayın.
  • Yatırım hesabı başvurusu için belgeleri onaylayın.
  • Hisse alım satım işlemlerinizi artık Yatırım İşlemleri > Hisse Senedi ekranından yönetebilirsiniz.

 

Halkbank'ta hisse senedi alıp satmak için borsa hesabı açmak işte bu kadar kolay. Halkbank'ta borsa hesabı açarken, SPK'nın uygunluk testini de doldurmanız gerekmektedir. Bu test ile yatırımcının profili belirlenmektedir.

 

Borsada en az komisyon alan bankalar

Ziraat borsa hesabı açma

Akbank borsa hesabı açma

 

Yorum yap:

Kapat