Halkbank Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı

Paranızı Halkbank enflasyon korumalı mevduat hesabında değerlendirin, TL birikimleriniz enflasyondan etkikenmeden değerlensin.

Halkbank Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı

 Türk Lirası ile yapılan tasarrufların artması amacıyla kamu bankalarının başlattığı enflasyon korumalı mevduat ürünlerini, Halkbank da müşterilerine sunmaya başladı. Vatandaşın Türk Lirası cinsinden yapmış olduğu birikimlerin, enflasyondan etkilenmemesini sağlamak amacıyla Halkbank, 2 tane mevduat ürünü sunuyor. Halkbank enflasyon korumalı mevduat hesapları hakkında merak ettiğiniz bütün bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Halkbank’ın sunmuş olduğu bu ürünler sayesinde sizler de, tasarruflarınızı enflasyondan etkilenmeden koruyabileceksiniz. Halkbank’ın 2 çeşit mevduat ürününü sayfamızdan inceleyerek, uygun bulduğunuz hesaba başvurunuzu gerçekleştirebilir ve birikimlerinizi değerlendirmeye başlayabilirsiniz. 

 

Halkbank Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı

Ülkemizde kamu bankaları dâhil pek çok banka, müşterisinin TL birikimlerini korumak amacıyla enflasyon korumalı mevduat ürünleri geliştiriyor. Halkbank ise 2 yeni mevduat ürünü hizmete sundu. Eğer yatırımlarınızı Türk Lirası cinsinden yapmak istiyorsanız, Halkbank enflasyon korumalı ara dönem ödemeli mevduat hesabı ve enflasyona endeksli koruyan mevduat hesabından yararlanabilirsiniz. Halkbank, müşterinin yatırımını en doğru biçimde değerlendirmesi ve herhangi bir kayıp yaşamaması için mevduat ürünlerini sunuyor. Belirttiğimiz 2 farklı hesap sayesinde sizler de, birikimlerinizi daha korunaklı hale getirebileceksiniz. 

 

Hesaplama yap: Halkbank mevduat hesaplama

 

BANKALARI KARŞILAŞTIR:

En yüksek faiz veren banka (mevduat faiz oranları)

 

Enflasyona Endeksli Mevduat Hesap Özellikleri
 

Tasarrufları enflasyona karşı korumayı hedefleyen Halkbank, 2 farklı mevduat ürünü geliştirdi. Hep birlikte 2 ürünün detaylarını inceleyelim.
 

  1. Enflasyon Korumalı Ara Dönem Ödemeli Mevduat Hesabı:

 

365 – 370 gün vade seçeneklerinden yararlanarak hesabınızı açtırabilirsiniz. Bu hesap sayesinde 3 aylık dönemlerde veya vade sonunda getiri elde etmeniz amaçlanmaktadır. Halkbank’ın sunduğu bu üründe, Tüfe’ye endeksli oran, ara dönem ödeme zamanlarında veya vade sonunda Tüik tarafından açıklanan güncel tüfe endeksi yıllık değişim oranına, bankanın belirlediği marjı oranının eklenmesiyle belirleniyor. 
 

2. Enflasyona Endeksli Koruyan Mevduat Hesabı:

 

 Bu hesabı ise 92 ile 370 gün arası vade seçeneklerinden yararlanarak açtırabiliyorsunuz. Bu hesapta, hesap açılışında belirlenen oran ile vade sonunda Tüik tarafından açıklanan güncel Tüfe endeksi yıllık değişim oranı + ek marj oranı karşılaştırılmaktadır. Karşılaştırma sonucunda yüksek oran üzerinden tahakkuk ettirilmektedir. Bu hesabınızdan para çekerseniz, faiz oranı ve vade bozulmuyor. Faiz, hesapta kalan tutar üzerinden hesaplanmaya devam eder.  

 

Enflasyon korumalı mevduat hesabı ile Türk Lirası cinsinden yatırımlarınızı, enflasyondan etkilenmeden koruyabileceksiniz. Halkbank enflasyon korumalı mevduat ürünlerinden yararlanmak istiyorsanız, vakit kaybetmeden banka şubelerine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

 

İlginizi çekebilir:

ZİRAAT BANKASI ENFLASYON KORUMALI MEVDUAT

 

Yorum yap: