Halkbank Ortak ATM Hangileri?

Halkbank ortak atm kullanımını ücretsiz olarak yapabilir, diğer anlaşmalı banka atm'lerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Ortak ATM Hangileri?

Geçtiğimiz yıllarda farklı bankaların ATM kullanımında bankalar ücret alıyordu. Ancak artık ATM kullanımının yaygınlaşması ile birlikte bankalar aralarında anlaşma yaparak, kendi mütşerileri arasında ATM kullanımlarını ücretsiz hale getirdiler. Bu sayfamızda Halkbank ortak atm'leri hangileridir, ücretsiz anlaşma yapılan bankaların listesini öğrenebilirsiniz. Halkbank ATM'leri müşteri yoğunluğundan dolayı sıra oluşabilmektedir. Halkbank müşterileri ATM'de sıra beklemesin diye anlaşma sağlanan bankalarda tüm işlemler ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Halkbank Ortak ATM'leri

5 Temmuz 2018 tarihinde alınan karar ve anlaşmaya göre Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım ATM'lerinde, bu bankaların müşterileri ücretsiz olarak komisyon ödemeden hizmet alabilecek. Bu 5 devlet bankasının ortak çalışmasına göre, bu bankaların müşterileri ATM kullanımlarında ücret ödemeden kullanım yapabilecek. Diğer bankalarda olduğu gibi "ATM kullanım ücreti" alınmayacak. Bu uygulama ilk olarak devlet bankaları arasında olsa da, sonrasında pek çok banka aralarında anlaşma sağlayarak ücretsiz ortak ATM kullanımlarını duyurdular.

İlgili sayfa: Ücretsiz ortak atm

Halkbank Ücretsiz Ortak ATM Kullandıran Bankalar

Aşağıda yer alan 5 bankanın müşterileri, bu bankaların ATM'lerini ücretsiz olarak kullanabiliyor.

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • Vakıf Katılım
  • Ziraat Katılım
  • Emlak Katılım
  • PTT

Vakıf Katılım, Ziraat Katılım, Emlak Katılım, Vakıfbank, Halkbank ve PTT müşterileri, imzalanan protokole göre bu bankaların ATM'lerinde hiçbir ücret ödemeden kullanabilecek. Bu bankaların müşterileri kendi hesabı veya kredi kartına ilişkin finansal işlemlerini gerçekleştirmesi için Ortak ATM Sistemi Bankalar arası Kart Merkezi olarak kurulan sistemle beraber ücretsiz olarak bu ATM'lerden hizmet alabilecek.

Diğer yandan bankalar müşterilerine daha yaygın bir şekilde ulaşabilmek adına her geçen gün ATM cihazlarını arttırmaktadır. Sadece yurtdışında üretimi olan bu cihazlar 20.000 Euro gibi çok yüksek bedellerle satılmaktadır. Ülkemizin dış ticaret açığına olumsuz olarak etki sağlayan bu duruma karşı çıkmak adına devlet bankaları da ortak atm kullanım kararı almıştır.

Ziraat Bankası ortak atm

Halkbank günlük para çekme limiti

Yorum yap: