Halkbank ÖSYM Para Yatırma 2022 (ATM ve Halkbank Mobil'den)

YKS ve diğer sınav ödemelerini bu sayfadan Halkbank ÖSYM para yatırma 2022 yılı bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Halkbank ÖSYM Para Yatırma 2022 (ATM ve Halkbank Mobil'den)

ÖSYM'ye (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) bağlı olarak belli tarihlerde düzenlenen sınavlar bulunmaktadır. Bu sınavlara katılmak isteyen adayların anlaşmalı bankalar aracılığıyla sınav harcını yatırması gerekmektedir. Eğer siz de üniversite sınavı veya diğer sınavlara katılmak istiyorsanız Halkbank internet şubesi veya mobil şubeden dakikalar içerisinde ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz. Halkbank mobilden ÖSYM ödemesi yapmak için, Halkbank hesabınızın olması gerekmektedir. Aşağıda yer alan bilgileri inceleyerek, Halkbank mobil şubeden ÖSYM sınav harç ücreti ödemenizi yapabilirsiniz. Üniversite harç ödeme, MEB ödemeleri ve pek çok sınav ödemesini Halkbank ATM veya mobil bankacılık kullanarak yapabilirsiniz.

Halkbank ÖSYM Para Yatırma

2021 yılında ÖSYM'ye bağlı olarak düzenlenen YKS, Yökdil, EUS, Ydus, Dus, DGS, Yds, Tus, Ales, Kpss sınav ödeme işlemlerinizi Halkbank mobil ve internet şubesini kullanarak dakikalar içerisinde ödeyebilirsiniz. Halkbank mobil şubeden Ösym ödemesi yapmak için, Halkbank hesabınızın olması ve giriş yapabiliyor olmanız gerekmektedir. Aşağıda yer alan adımları takip ederek Ösym ödemenizi yapabilirsiniz. İşte Halkbank Ösym ödeme 2021:

 1. Halkbank mobil veya internet şubesine giriş yapın.
 2. "Ödeme/Vergi" sayfasına tıkladıktan sonra "Eğitim Ödemeleri" sekmesine tıklayın.
 3. Ödeme yapmak istediğiniz kurumu seçin "ÖSYM".
 4. Ödeme yapılacak hesabı seçin.
 5. Kayıt Türü seçeneğinde TC. Kimlik No seçtikten sonra sınava girecek kişinin TC. numaranız ve cep telefon numaranızı yazarak "Sorgula" butonuna tıklayın.
 6. Ödemesi yapılacak sınavı seçin.
 7. Ödeme işlemi öncesinde ÖSYM üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yaptıysanız bu ekranda uyarı almadan devam edebilirsiniz. Eğer "Aday başvuru işlemini gerçekleştirmemiş" uyarısı alırsanız ÖSYM'den başvuruyu tamamlayın.
 8. Bilgilerinizi tekrardan kontrol ederek devam butonuna tıkladıktan sonra Ösym ödemeniz gerçekleşmiş olacaktır.

Ziraat Bankası internet şubesinden ya da mobil bankacılık şubesinden, yukarıda yer alan adımları takip ederek ÖSYM sınav ücreti yatırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ÖSYM sınav ücreti ödemelerinizi aşağıda yer alan adımları takip ederek Halkbank ATM'lerinden de yatırabilirsiniz.

Halkbank Ösym Ödeme ATM

Halkbank ATM'lerini kullanarak kartsız veya hesap kartınızla giriş yaparak ÖSYM sınav ödemesini yapabilirsiniz. Halkbank ÖSYM ATM para yatırmak için:

 1. "Giriş" tuşuna basın.
 2. "Fatura ve Ödemeler" butonuna tıklayın.
 3. "Eğitim ve Sınav Ödemeleri" sayfasına gelin.
 4. "ÖSYM Ödemeleri" sayfasına geldikten sonra T.C. kimlik numaranızı yazın ve devam edin.
 5. Cep telefon numaranızı da yazarak devam butonuna basın.
 6. Girmek istediğiniz sınavı seçin.
 7. Sınav seçiminden sonra sınav için ödenmesi gereken tutar ekranda çıkacaktır. Bu tutarı "Nakit" butonuna tıkladıktan sonra ATM'nin para almak için açılacak bölüme bırakın.
 8. Bilgilerinizi kontrol ederek onaylayın.

ÖSYM'ye bağlı sınav olarak Kpss, YKS ve pek çok farklı sınav ödeme işlemlerini bu sayfada yer alan bilgileri kullanarak ödeyebilirsiniz. ÖSYM ödemesi, şubelerde yoğunluk oluştuğundan dolayı banka şubelerinden alınmamaktadır. Şubeye giriş yapsanız bile sizi ATM'ye yönlendireceklerdir. ÖSYM sınav harç ücretini kredi kartınızla da ÖSYM'nin resmi sitesinden ödeyebilirsiniz. ÖSYM AİS sayfasına giriş yaptıktan sonra "Başvurularım/Tercihlerim" sayfasından ya da odeme.osym.gov.tr adresinden bir çok farklı bankanın kredi kartı ile internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Halkbank sınav ücreti yatırma hakkında tüm gereken bilgileri sizler için araştırarak bu sayfamızda hazırladık.

Ziraat Bankası Ösym para yatırma

Yorum yap:

Kapat