İş Bankası Kartında Hesap Numarası Hangisi

Banka kartlarında bazı kişiler hesap numarasını bulmakta zorluk çekebilir. Peki İş Bankası kartında hesap numarası hangisidir?

İş Bankası Kartında Hesap Numarası Hangisi

 Türkiye İş Bankası, ülkemizde en eski özel banka olmasından dolayı bir çok vatandaşımız bu bankayı tercih etmektedir. İş Bankası kartında hesap numarası hangisi diye merak eden kişilere bu sayfamızı hazırladık. Her bankanın müşterilerine verdiği banka kartlarında detaylar farklılık gösterebilmektedir. Hesap numaraları ise kişiye özel olarak çıkarılır ve her müşterinin kendine özel hesap numarası bulunmaktadır.

İş Bankası kartında hesap numarası nerde yazar

Hesap numarası, İş Bankası kartınızın üzerinde belirli şekilde yazmaktadır. Banka hesap kartınızın ön kısmında bulunan hesap numarası, 7 haneli olmaktadır. Örnek vermek gerekirse 4444 - 4444444 numaraları yer almaktadır. Başta yer alan 4 rakam şube kodunu ifade etmektedir ve sonrasında gelen 7 rakam ise hesap numaranızdır. Bir kişinin size para göndermesi için bu hesap numarasını ve şube kodunu karşı tarafa yollamanız gerekmektedir. Güvenlik önlemi olarak kesinlikle bir kişiye kartınızın resmini yollamayınız. Para transferi yapacak kişi sadece hesap numarası ve şube koduyla parayı sizin hesabınıza aktarabilir. Eğer kartınızda hesap numarası yazmıyorsa İş Bankası internet şubesine giriş yaparak (
https://www.isbank.com.tr/) yadaTürkiye İş Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanmasayesinde "0850 724 0 724" numaralı müşteri hizmetlerini arayarak hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

İş Bankası kartında hesap numarası nerde yazar?

Para transferi işlemlerinde havale yapacaksanız istediğiniz zaman havaleyi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak eft yapılacaksa bu durumda mesayi saatlerinde eft'nizi yapmanız gerekmektedir. Eft saatleri dışında yapılan eft'ler bir diğer iş gününed karşı tarafa iletilecektir.

-> Banka kartında hesap numarası nerde yazar?

Yorum yap: