Ziraat Bankası Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Bu sayfadan Ziraat Bankası hesap açma başvurusu işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

 

Sponsorlu reklamlar

 

Ziraat Bankası Hesap Açma Nasıl Yapılır?
Paranızı güvenli bir yerde tutmak istiyorsanız sizde Ziraat Bankası hesap açma işlemlerini kullanarak anında hesabınızı açabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizde bu bankada vadesiz TL mevduat hesabı açarak hem paralarınızı saklayabilir hem de internet bankacılığını kullanmaya başlayarak tüm bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ziraat Bankası'nda vadesiz hesap açmak isteyen kişiler en az 18 yaşında olması yada 18 yaşının altındaysa ailesinin rızası alınması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Hesap Açma Nasıl Yapılır?
Bir çok bankada olmasına rağmen güvenlik önlemlerinden dolayı internet üzerinden Ziraat Bankası hesabı açılışı yapılmamaktadır. Eğer Ziraat Bankası'da vadesiz hesabınız varsa, aşağıda yer alan yöntemleri kullanarak ek hesap, vadeli mevduat hesabı, döviz hesabı, altın hesabı, yatırım (Borsa) hesabı açılışlarını yapabilirsiniz. Ziraat Bankası'nda hesap açmak için ise banka şubesini çalışma saatleri içerisinde ziyaret edebilirsiniz. Eğer Ziraat Bankası'nda mevcut hesabınız bulunuyorsa, internet şubesinden hesabınızı hemen açabilirsiniz. Özellikle Korona Virüs sürecinde banka şubesine gitmek istemeyen kişiler, internetten banka hesabı açmak istemektedirler. Bir çok banka şubeye gitmeden hesap açabiliyorken, Ziraat Bankası henüz bununla ilgili bir yenilik yapmadı. Ancak, daha öncesinde Ziraat Bankası'nda bir hesabınız bulunuyorsa Ziraat Bankası'nın Dijital kanallarını kullanmak için başvuruyu internetten yapabilirsiniz. Ayrıca bir diğer yol ise Ziraat Bankası'nın BankKart olarak adlandırılan hem banka kartı hem de kredi kartına başvuru yapmaktır. Siz de bu karta başvuru yaparak Ziraat Bankası müşterisi olabilir, BankKart ile hem kredi kartı hem de banka kartı özellikli kart sahibi olabilirsiniz.
 
 

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma

Ziraat Bankası'nda hesabınız varsa, Ziraat Bankası internet hesabınızın aktif olması için Ziraat Bankası Online Başvuru sayfasına gidebilir, gerekli bilgileri doldurarak hemen Ziraat Bankası internet şubesini kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca internet şubesi şifrenizi almadıysanız, Ziraat Bankası internet şifresi alma sayfamızı da inceleyebilirsiniz.
 

Ziraat Bankası Hesap Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası'nın müşterisi olmak istiyorsanız internetten hemen BankKart başvurusu yapabilirsiniz. BankKart özellikli kredi kartına başvuru yaparak hem banka kartı hem de kredi kartı özellikli kartın sahibi olabilirsiniz. Ziraat Bankası Bankkart başvurusu için:
 • Ziraat Bankası internet sitesine giriniz.
 • Bireysel - Kartlar - Kredi Kartı Özellikli Banka Kartları - Bankkart adımlarını takip edin.
 • Karşınıza çıkan sayfada "Başvuru Kanalları" kısmında yer alan "Web Sitesi" butonuna tıklayın.
 • Kişisel bilgilerinizi girdikten sonra güvenlik kodunu ilgili alana yazarak "Devam" butonuna tıklayın.
 • SMS doğrulamasını yaptıktan sonra gelir bilgisini de girerek başvuruyu tamamlayın.
 
 
 

Ziraat Bankası Bankkart Özellikleri

Ziraat Bankası'nın hem banka kartı hem kredi kartı olarak kullanılabilen bankkart'a başvuru yaparak, anlaşamlı üye işyerlerinde taksitli alışveriş yapabilir, kampanyalara katılabilir, puan kazanabilir, kazanılan puanlarla bedava alışveriş yapabilirsiniz. Ziraat Bankası Bankkart'ına şubelerden, internetten, Ziraat mobilden, ATM'den, SMS ile veya 0850 258 00 00 numaralı müşteri hizmetlerinden başvuru yapabilirsiniz. İşte Bankkart özellikleri:
 • Hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanılabilir.
 • Alışverişlerde puan biriktirerek kazanılan puanlarla bedava alışveriş yapabilirsiniz.
 • Yurt içinde veya yurtdışında alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • İnternetten hem banka kartı hem kredi kartı özelliği ile alışveriş yapabilirsiniz.
 • Temassız özelliği ile şifre girmeden alışveriş yapabilirsiniz.
 

Bankaya gitmeden hesap nasıl açılır?

Bir çok bankada internet üzerinden bankaya gitmeden hesap açılabilmektedir ancak Ziraat Bankası'nda henüz internetten banka hesabı açılmamaktadır. Eğer Ziraat Bankası'da hesabınız varsa bu durumda ek hesap, borsa hesabı, mevduat hesabı gibi "ana hesaba bağlı" hesapları internet şubesinden veya mobil şubeden açabilirsiniz.
 

Ziraat vadeli hesap nasıl açılır?

Ziraat Bankası internet veya mobil şubesine giderek Hesaplarım sekmesine gelin. Ardından Vadeli Hesaplarım sayfasına gelerek "Yeni Hesap Aç" sekmesine tıklayın. Farklı vadeli mevduat hesap türlerinden birisini seçerek hemen vadeli hesabı açılışını yapabilirsiniz.
 

Ziraat Bankası borsa hesabı açma

Ziraat Bankası'nda borsa hesabı açmak için Ziraat Bankası mobil şubesine giriş yaptıktan sonra Yatırım sekmesinden Ziraat Yatırım (Borsa) menüsüne tıklayın. Ziraat Yatırım Borsa Hesap Açılışı sekmesinden borsa hesabı açarak hisse senedi alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşte Ziraat Borsa hesabı açma adımları:

 • Ziraat Bankası mobil veya internet şubesine giriş yapın.
 • "Yatırım" sayfasına geldikten sonra "Ziraat Yatırım (Borsa)" sayfasına gelin.
 • "ZRY (Borsa) Hesap Açılışı" sayfasına geliniz.
 • "Ankete Git" seçeneğine tıklayarak anketi doldurun ve borsa hesap açılış başvurunuzu tamamlayın.
 

Ziraat Bankası eksi hesap açma

Ziraat Bankası'nda bulunan hesabınıza eksi hesap yani KMH tanımlatmak istiyorsanız; Ziraat Bankası mobil şubesine giriş yapınız. Hesaplarım sayfasından KMH (Kredili Mevduat Hesabı) sayfasına geliniz. KMH başvurusu menüsüne tıklayarak eksi hesap başvurusu yapabilir ve sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.
 

Ziraat Bankası altın hesabı açma

Ziraat Bankası internet bankacılığından altın alım satımı yapmak için, Ziraat Bankası'nda mevcut bir TL hesabınızın olması gerekmektedir. Ziraat banka hesabınız yoksa altın hesabı açamazsınız, eğer hesabınız yoksa Ziraat Bankası şubesine giderek TL vadesiz hesabı açmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası'nda yatırımlarınızı gram cinsinden altın ile yapmak istiyorsanız, Ziraat Bankası mobil veya internet şubesine giriş yaptıktan sonra Hesaplarım sayfasından Altın Hesaplarım sekmesine giriniz. Yeni Hesap Aç menüsüne tıkladıktan sonra anında Ziraat Bankası altın hesabınızı açabilir ve TL hesabınıza bağlayabilirsiniz. Altın alım satım işlemlerinizi mesai saatleri içerisinde yapmaya dikkat ediniz, çünkü mesai saatleri dışında gram altın alım satım makas aralığı oldukça yüksek tutularak altın fiyatları piyasanın dışında bir fiyata satılmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız Ziraat Bankası altın hesabı açma sayfamıza göz atabilirsiniz.
 
 
Siz de bu konudaki bilgilerden yararlanarak Ziraat Bankası hesap açma işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca yeni hesap açmak istiyorsanız bankanın şubelerine uğrayarak sadece kimlik belgenizle hesabınızı açabilir ve kullanmaya anında başlayabilirsiniz. Ayrıca yukarıda yer alan internetten hesap açılabilen bankaları inceleyerek, bu bankalarda hesap kartı başvurusunu internetten hemen gerçekleştirebilir ve hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Paylaş

reklamı kapat