HSBC EFT Saatleri

2019 yılında Hsbc eft saatleri ne zaman diye merak edenler bu sayfadaki bilgilere göz atarak eft saatleri içerisinde para transfer işlemlerini yapabilir.

HSBC EFT Saatleri

 Hsbc, ülkemizde 1990 yılından beridir hizmetine devam etmektedir. Londra merkezli olarak Türkiye'de hizmet veren banka, 2017 yılında aldığı değişiliklerle birlikte teknolojik alt yapısına oldukça büyük yatırımlar yapmıştır. Siz de para transferi yapmak istiyorsanız Hsbc eft saatlerinedir diye merak ediyorsunuzdur. Aşağıda bulunan saatler arasında eft işlemlenizi gerçekleştirebilirsiniz. TL türünden Hsbc hesabınızdan farklı bir bankaya para göndermek istiyorsanız EFT yapmalısınız. Bir çok kişi havale ile eft'yi karıştırmaktadır. Havale aynı banka içerisinde para transferleridir ve 7/24 yapılabilir, ancak EFT işlemi sadece belirli saatlerde yapılır.

Hsbc Eft Saatleri

Haftaiçi08:30 - 17:00

Yukarıda yer alan eft saatleri içerisinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Cumartesi pazar gibi haftasonları eft işlemi yapılamaz, yapılsa bile ilk iş gününe aktarılarak eft saatleri içerisinde işlem onaylanır. Saat 16:00 - 17:00 arasında yapılan eft işlemleri "geç eft" kabul edildiğinden dolayı banka ekstra eft işlem komisyon ücreti alabilmektedir.

Eft saatleri
Eft ücreti almayan bankalar
Eft ve havale arasındaki fark nedirEFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Hsbc bankası'ndan yaptığınız eft işlemleri, eft saatleri içerisinde yapıldıysa 5 ile 20 dakika arasında karlı bankanın hesabına geçecektir. Bazı yoğunluk durumlarında 30 dakikaya kadar eft işlemi uzayabilir.

Hsbc Eft Ücreti

Şubeden Eft işlemleri 50 TL ile 100 TL arasında,
İnternet bankacılığı 4 TL,
Geç eft 6,50 TL,
Mobil eft 3 TL,
Telefon Bankacılığı 20 TL ile 50 TL arasında işlem ücreti alınmaktadır. Geç eft'lerden ekstra ücret alınabilir.

Hsbc eft sorgulama

Eft sorgulama işlemi Hsbc internet sitesinden kolaylıkla yapılabilir. Siz de HSBC internet şubesine (https://www.hsbc.com.tr) girdiş yaptıktan sonra para transferi - eft - eft sorgulama menüsünden yapılan eft hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer eft'nin karşı tarafın hesabına ulaşmadığını düşünüyorsanız Hsbc müşteri hizmetleri numarası 0850 211 0 111 numarası arayabilir ve yapılan eft hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hsbc Eft İptali

Eft saatleri içerisinde yaptığınız eft işlemleri karşı tarafa ulaşmadıysa banka tarafından iptal edilebilir. Eğer yapılan eft'de hata olduğunu düşünüyor yada farklı nedenlerle iptal etmek istiyorsanız, Hsbc internet şubesine girerek eftniz işleme girmeden iptal edebilirsiniz. Eğer eft karşı tarafın hesabına geçtiyse iptal işlemi yapılamaz. Eft işlemini mesayi saatleri dışında yaptıysanız bir diğer iş günü saat 08:00'a kadar eft'yi iptal etme şansınız bulunmaktadır. Ayrıca Hsbc kimin sayfasına da göz atarak Hsbc hakkında güncel bilgilere de ulaşabilirsiniz. Hsbc eft saatleri ile ilgili bilgileri bu sayfadan ulaşarak siz de eft saatlerinden eft işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yap: