HSBC Eksi Bakiye Nasıl Açılır (KMH, Eksi Hesap)

Hesabınızda para kalmadı ama ödemeleriniz duruyor. HSBC eksi hesap nasıl açılır yada diğer adıysa eksi bakiye açma hakkında hazırladığımız haberde paranız olmasa dahi nasıl harcama yapacağınızın detaylarını paylaştık.

HSBC Eksi Bakiye Nasıl Açılır (KMH, Eksi Hesap)

 Eksi hesap bankaların müşterilerini zor durumlardan çıkarmak adına oldukça önemli bir hizmet olarak dikkat çekmekte olan bir bankacılık hizmetidir.Eksi hesap sayesinde hesabınızda para olmasa dahi harcama yapabilir ve bu harcamalarınızı vadeler kapsamında kredilendirerek tekrar ödeme yapabilirsiniz. HSBC  eksi hesap nasıl açılır hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevap niteliğinde hazırlamış olduğumuz haberimizin detaylarını inceledikten sonra başvurunuzu gerçekleştirebilir veya  eksi hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.Bazı bankalar limiti yüksek olan ve saygın müşterilerine bu hizmeti limitleri ve aylık gelirleri doğrultusunda direkt olarak verirken bazı bankalar bu hizmeti vermek için öncelikle bir başvuruya gereksinim duymaktadırlar.


Hsbc Eksi Bakiye Açma


TL Vadesiz Mevduat Hesabınıza tanımlı Kredili Mevduat Hesabı limitinizden, HSBC Banka Kartınızı kullanarak, belirlenmiş limite kadar nakit çekebilir ya da harcama yapabilirsiniz.
Kredili Mevduat Hesabınız sayesinde, otomatik fatura, kredi kartı, ve düzenli ödemeleriniz, son ödeme tarihlerinde hesabınızda para olmasa bile, Kredili Mevduat Hesabı limitiniz kullanılarak zamanında yapılır.Kredili Mevduat Hesabınızdan nakit ihtiyaçlarınız ve otomatik ödemeleriniz için kullandığınız kredi tutarı, vadesiz hesabınıza para yatırdığınızda, gün sonundaki bakiyenizden otomatik olarak ödenir.Nakit ihtiyaçlarınız ve ödemeleriniz için kullandığınız kredinin faizi, kredi kullanım tutarı ve krediyi kullandığınız süre üzerinden günlük olarak hesaplanır.

Her ay, bir önceki ay içinde KMH'ınızdan kullandığınız anaparaya işlemiş olan vergi, fon dahil toplam faiz tutarı ve posta ile gönderilen ekstreler için ekstre ücreti "minimum ödeme tutarı" olarak belirlenir ve yapmış olduğunuz ödeme sonrası hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilir.Hesap hareketlerinizi her ay adresinize posta ya da e-posta ile gönderilecek ekstreler ile kolayca takip edebilirsiniz.Kredili Mevduat Hesabı (Eksi Hesap) limitiniz dahilinde ,hesabınızda para olmasa bile; HSBC banka kartınız ile, yurt içinde tüm banka ATM'lerinden ,yurt dışında,kartınızın üzerinde  yer alan amblemi taşıyan yüzbinlerce ATM aracılığıyla para çekebilir,mağazalardaki POS makinelerinden alışveriş yapabilirsiniz.Ayrıca HSBC kredi kartınıza bağlı bir vadesiz hesabınız varsa, yurt içinde HSBC Bank ATM 'lerinden  vadesiz hesabınızdaki kullanılabilir bakiyeye ulaşarak para çekebilirsiniz.


Nasıl Başvurabilirim?

1. Hsbc internet şubesine (https://www.hsbc.com.tr/) giriş yaptıktan sonra başvurular bölümünden 
2. Size en yakın HSBC Bankası şubelerine giderek Kredili Mevduat Hesabı başvurunuzu yapabilirsiniz.
3. HSBC mobil şubesini cep telefonunuza yükleyerek başvurunuzu mobil şubeden yapabilirsiniz.
4. Hsbc Bank müşteri hizmetleri numarası 0850 211 0 111'i arayabilir ve müşteri temsilcisinden daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.


başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.Başvurunuz olumlu ya da olumsuz sonuçlanması neticesinde bankanız tarafından sizlere geri dönüş olacaktır.Bu doğrultuda eksi hesabınızı kullanabilirsiniz.


BAŞVURUDA NELER GEREKİYOR?

HSBC bankası eksi hesap başvurusu esnasında ihtiyacınız olan gerekenleri sizlerle paylaşmak istedik. Peki başvuruda neler gerekiyor?

-Başvuru formu
-Nüfus cüzdanı
-Gelirinizi yansıtan gelir belgesi
-Serbest meslek sahiplerinden ticaret sicil gazetesi
-Başvuru formunda belirtilen ev adresine ait,son dönem elektrşik,su,doğalgaz veya telefon faturasının aslı.

Yukarıda belirtilmiş olan belgelerin aslı ve doğru bilgileri eksiksiz şekilde bankaya sunulduğu takdirde,banka hızlı bir şekilde araştırma işlemlerini başlatarak hakkınızda nihai karar varacaktır.Sonuç olumlu ya da olumsuz şekilde en yakın sürede size açıklanacaktır.Olumlu olması halinde eksiğ hesap limitiniz oluşturulacak ve kullanmaya başlayabilirsiniz. HSBC Bankası Eksi Hesap açma ile ilgili hazırlamış olduğumuz haberimizin detaylı ve önemli,güncel bilgilerini yukarıda makalemizde sizlerle paylaştık.Sizlerde haberimizi inceledikten sonra ilgili banka aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirebilir ve sizlere tanınan bu hizmeti kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Hsbc kredi faiz oranları
Hsbc kredi başvurusu
Hsbc kredi kartı başvurusu

 

Yorum yap:

Kapat