HSBC Kimin Bankası Hangi Ülkenin

Hsbc sahibi kim, hangi ülkenin, kimin bankası diye merak edenler bu sayfada yer alan bilgileri inceleyerek HSBC'nin güncel ortaklık yapısı hakkında bilgiye ulaşabilir.

HSBC Kimin Bankası Hangi Ülkenin

1990 yılından beridir Türkiye'de hizmet veren HSBC Türkiye, bireysel bankacılık, kurumsal ve yatırım bankacılığı alanında hizmetine devam etmektedir. Hsbc kimin diye bir çok kişi merak etmektedir, bundan dolayı Hsbc hakkında güncel bilgileri araştırarak bu konuda sizlere sunduk. Siz de Hsbc sahibi kim, hangi ülkenin, kime ait gibi sorulara bu sayfada yanıt bulabilirsiniz.

HSBC HANGİ ÜLKENİN

67 ülkede faaliyet gösteren HSBC'nin merkezi Londra'da bulunmaktadır. İngiltere merkezli olarak faaliyet gösteren HSBC'nin Türkiye'deki bankasının 2017 kar oranları ise 17,2 milyar dolar oldu. Hsbc Holdings tarafından faaliyetine devam eden Hsbc Bankası'nın Türkiye'de şube sayısı ise 82 adettir. [Kaynak: TBB] HSBC Türkiye'de 2014 yılında zarar ettikten sonra zarara uğradıktan sonra radikal değişiklikler yapmıştır ve hatta Türkiye'deki şube sayısını da azaltmıştır. Ancak sonraki kararla birlike Türkiye'de kalma kararıyla birlikte yatırımlarını yükselten kuruluş, 1.5 yıl içerisinde teknolojik altyapısına 484 milyon liralık yatırım yapmıştır. Daha önce zarar eden bir banka yaptığı yeniliklerle beraber kar etmeye başlamıştır.

İlginizi çekebilir: Banka sahipleri

2016 yılında 290'ın üzerinde şubesi bulunan HSBC, şube sayısını küçülttükten sonra teknolojik altyapısına yatırım yapmıştır. Yeni mobil uygulamasını pazara sürmesinden sonra ise mobil kullanıcı sayısı yüzde 30 arttı. 2019 yılında daha çok mobile yatırım yapacağını açıklayan banka, büyüme stratejilerini internet odaklı sürdürmeye devam edecek gibi gözüküyor. Kredi Bankalar olarak HSBC'yi incelediğimizde faiz oranlarının normal seviyede olduğunu, mevduat faiz oranlarının da diğer bankalarla hemen hemen eşdeğer olduğunu söyleyebiliriz.

Siz de bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak Hsbc kimin, hangi ülkenin gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yeni yayına aldığımız HSBC kategorisine göz atarak Hsbc'nin güncel kredi kampanyalarına göz atabilir, Hsbc hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

ferhat

kimin bankası..?? patates..

2018-09-29 22:10:17 -
Kapat