HSBC Mevduat Faiz Oranları (Güncel Hesaplama)

Siz değerli okuyucularımız birikiminizi ikiye katlamak istiyorsanız eğer sayfamızdaki HSBC Bankası mevduat faiz oranları 2019 yılana ait verilerinden faydalanabilirsiniz. HSBC bankası, vadeli mevduat ile birikimlerinizi her geçen gün arttırabilirsiniz.

HSBC Mevduat Faiz Oranları (Güncel Hesaplama)

  Mevduat; süreli ya da süresiz, karşılıklı ya da karşılıksız bankaya yatırılan para, döviz ya da kıymetli madenlere verilen isimdir. Mevduat hesapları ise bu fonları bir kişi ya da kurum adına banka nezdinde kayıt altına almak için açılır. Hscb mevduat faiz oranları 2019 merak eden kişilere özel olarak bu sayfamızı hazırladık. Süresiz ve karşılıksız olarak bankalar nezdinde açılan hesaplardır. Tüketici için bir çeşit saklama hesabıdır. Kişilerin maaşının yattığı, bu hesap üzerinden başkasına para transferi ya da fatura ödemesi yapabildikleri hesaplardır. Hesap sahibi dilediği zaman parasını çekebilir, ayrıca bu hesaplar üzerinden birikimlerini çeşitli yatırım araçlarına aktarabilirler.Belirli bir süre için ve bir karşılık bekleyerek açılan hesaptır. Mevduat bankaları paranın bankada tutulacağı süreye göre hesaptaki paraya faiz öder. Vadeli mevduat hesapları 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da 1 yıllık açılabileceği gibi 22 günlük, 42 günlük gibi gün hesabı yapılarak da açılabilir. Müşteri vadeli hesaplardan da dilediği zaman para çekme hakkına sahiptir. Ancak vade bitiminden önce para çekilmek istenirse kazanılan faiz üzerinden indirim yapılır veya faiz hakkı kaybedilir. Merak ettiğiniz bütün soruları cevaplandırıyoruz. Aşağıda bulunan bilgilere göz atarak HSBC mevduat hesaplama örneklerine bakabilir, faiz oranlarını inceleyebilir ve en yüksek faiz veren bankada paranızı değerlendirebilirsiniz.


HSCB Mevduat Hesabı Nasıl Açarım?

%20'ye varan faiz oranlarıyla paranızı değerlendirmek ister misiniz? Eğer hsbc bankasının daimi müşterilerindenseniz, İnternet bankacılığı ve telefon bankacılığını kullanarak vadeli mevduat hesabınızı açmanız mümkün. Fakat, yeni müşteriyseniz, önceden adınıza açılmış herhangi bir kaydınız yoksa, öncelikle Hsbc şubelerine giderek gerekli belgeleri doldurmanız gerekiyor. İnternet ve telefon bankacılığındaki işlemlerinizi de 7/24 yapabilirsiniz. Vade gününü sizin belirlediğiniz hesapta, vade bitimde paranızı Hsbc şubelerinden ve atm'leri kullanarak çekebilmeniz mümkün. Şimdi hazırlamış olduğumuz tabloda Hsbc bankasında paralarınızın yüzde kaç faizle değerlendiğine göz atalım.Varolan mevduat hesabının  vadeli mevduat hesabı olduğunu önemle bildirmek isteriz. E - vadeli oranların,bankadan açılan vade oranına göre daha düşük oranda olduğunu bilmenizi isteriz.


Aşağıdaki tablomuzdan Hsbc vadeli mevduat faiz oranları 2019yılı verilerine ulaşabilirsiniz. Hsbc müşterilerine çeşitli mevduat hizmetleri sunuyor. Sizler de, paranızı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız, Hsbc Bankasının faiz oranlarını inceleyip, vade bitimde ne kadar kazanç elde edeceğinizi öğrenebilirsiniz.

HSBC MEVDUAT HESAPLAMA:


Miktar

 
Vade Sayısı 

 
Faiz Oranı

 
Net Kazanç


 
10.000 TL

 
30 GÜN

 
%20

 
156.16 TL

 
15.000 TL

 
30 GÜN


 
%20

 
234.25 TL

 
25.000 TL

 
30 GÜN


 
%20

 
390.41 TL

 
40.000 TL

 
30 GÜN%20 

 
624.66 TL

 
50.000 TL

 
30 GÜN


 
%20

 
780.82 TLYukarıda yer alan mevduat hesaplaması Hsbc'nin resmi internet sitesinde 31.12.2018 tarihinde yapılmıştır. Faizler, piyasa koşullarına bakılarak banka tarafından güncellenebilir. Güncelleme olduğunda sık sık konularımızı kontrol ederek değişiklik yapıp sizlere sunuyoruz. 
Siz değerli okuyucularımıza HSBC mevduat faiz oranları 2019 ‘a ait oranları paylaştık sizlerde haberimizi  inceleyerek  bu oranlarla HSBC Bankası  mevduat hesaplarıyla paranızı değerlendirmeye hemen başlayabilirsiniz.  Faizler güncellendikçe, sayfamız da güncellenerek sizlerin hizmetine sunulmaya devam edecektir. Sizde sayfamızdan tüm bankaların mevduat faizlerine, mevduat hesaplamalarına ve diğer banka bilgilerine göz atabilirsiniz.

TÜM BANKALAR: En yüksek faiz veren banka 2019


Paylaş: