Halkbank İban Sorgulama

Halkbank iban sorgulama işlemi hesap no ve şube koduyla internetten yapabilirsiniz. Halkbank hesap numarası iban numarası öğrenme müşteri no öğrenme ve şube kodu sorgulama işlemlerini aşağıdaki adımlar izleyerek yapabilirsiniz.

Halkbank İban Sorgulama

Halkbank'dan hesap açtırmış bütün müşterilerin mutlaka bir hesap numarası ve buna bağlı bir iban numarsı vardır. Hesap numarası 2009 yılından önce IBAN kullanılmaya başlamadan önce mutlaka bilinmesi gerekirken şimdi kullanımı azalmış yerini iban numarasına bırakmıştır. Halkbank iban sorgulama için aşağıdaki bilgilerden yararlanarak İBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. Her ne kadar bankacılık işlemlerinde hesap numarası ikinci planda kalıyor olsada bazı bankacılık işlemleri için olmazsa olmaz gerekli bir bilgidir. Bu durumda müşteriler hesap numaralarını öğrenmek için araştırma yaparlar. Halkbank hesap numarası ve iban numarası nasıl öğrenilir bilgi vereceğiz.

HALKBANK İBAN ÖĞRENME
Halkbank internet şubesinden İban hesaplamayı kolaylıkla yapabilirsiniz. Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak gideceğiniz konu içeriğinde Halkbank iban sorgulama linki bulunmaktadır. Siz de Halkbank'ın internet sitesine giderek iban doğrulama yada hesap numarasından iban numarası hesaplama yapabilirsiniz.

 
İban sorgulamak için buraya tıklayın.


İban numaranızı öğrenebilmek için bir diğer yöntem Halkbank internet şubesine (https://www.halkbank.com.tr/) girerek hesap bilgilerinden iban numarası görüntülemektir. Halkbank iban numarasından hesap numarası bulmak için IBAN numarası çözümleme ile hesaba ait Halkbank hesap numarasınıda elde edebilirsiniz. Iban sorgulama yöntemlerinden birini kullandıktan sonra elde ettiğiniz 26 karakterli iban numarasının son 11 hanesi bankaların hesap numaraları girmeleri için ayrılmış kısımdır. Halkbank hesap numarası son 8  karakterinde verilmektedir. Hesap numarasını 11 karaktere tamamlamak için 8 hanenin öncesine sıfırlar eklenmiştir. Bu rakamlar dikkate alınmamalıdır. Hakbank hesap ve iban numarası öğrenmenin bir diğer yöntemi ise müşteri hizmetlerini aramaktır. Halkbank telefon bankacılığını arayarak müşteri temsilcisinden yardım alarak hesap numarasına ulaşabilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetleri 0850 222 0 400 numaralı telefon aranır ve Halkbank iban numarası öğrenilir.

İlgili sayfa: İban no kaç haneli
?


Öncelikle hesap numarası yerine kullanılmaya başlayan iban numarası hakkında bilgi verecek olursak iban numarası Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılmaya başlamış olup 2009 yılı sonrasında Türkiye'de kullanılmaya başlamıştır. Açılımı International Bank Account Number (Uluslarası Banka Hesap Numarası) demektir. Uluslarası hesap numarası olan iban numarası sisteme üye olan ülkelerin bankaları her müşteri için hesabına standart bir algoritmada numara vermektedir. Böylelikle yapılacak uluslarası işlemlerde daha güvenli ve hatasız işlem yapmayı amaçlamaktadır. Iban numarasının çözümlenmesine bakıldığında bu daha net anlaşılacaktır. Iban numarası hesabı bulunan vatandaşın banka hesabının bulunuğu ülke sembolü ile başlar ve banka ,şube, hesap numarası gibi temel bilgiler IBAN algoritması içinde verilir. Aslında Iban numarası çözümlenmesinden bahsederken Halkbank Hesap numarası öğrenme yöntemlerinden birinden bahsetmiş olduk.

Bir sonraki yöntem ise gelişen teknoloji ile hayatımıza giren bankacılık hizmetleri için ilk tercihimiz haline gelen internet şubesi veya mobil şubedir. İnternet bankacılığı hesabınızdan giriş yaptıktan sonra hesaplar işlem detayları kısmından Halkbank iban sorgulama ulaşabilirsiniz.  Son izleyeceğiniz yöntem ise en yakın Halkbank şubesine mesai saatleri içerisinde giderek müşteri temsilcisinden hesabınıza ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bir önceki konumuz Garanti iban sorgulama sayfasına da bakarak Garanti Bankası'nın iban hesaplama sayfasına gidebilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat