HSBC Iban Sorgulama ve Öğrenme

Ülkemizde bankacılık işlemleri konusunda hizmet veren HSBC Bank bankacılık alanında birçok vatandaşa hizmet vermektedir. Buna göre özellikle bireysel müşterilerin taleplerine hizmet eden HSBC , gün içerisinde müşterilerinin çok kullanmış olduğu hizmetler arasında yer alan para transferleri işlemlerinde daha hızlı daha güvenilir ve daha doğru gerçekleştirmek için öncelikle Avrupa Birliği ülkelerinde başlatılmış olan Iban numarası uygulamasını başlatmıştır.

HSBC Iban Sorgulama ve Öğrenme

Iban uygulaması Avrupa Birliği ülkelerinde başlatılmış olup daha sonra gün geçtikçe yaygınlaşmıştır. 2009 tarihinde alınmış bir karardır. 2010 yılında birçok bankanın ortaklaşa almış karar sonucunda yürürlüğe girmiştir. Bu tarihten sonrasında havale eft işlemlerini daha kolay ve daha güvenilir hale getirmek için müşteriye ait iban numarası üzerinden işlemin gerçekleştirilmesi kararı alınmıştır. Bunun sonucunda para transferi işlemini gerçekleştirmek isteyen banka müşterileri HSBC Bank Iban Sorgulama aramasını yapmaktadır.

Hsbc iban sorgulama

HSBC Bank bireysel müşterileri para trasnferi işlemlerini daha güvenli bir hale getirmek için bankanın resmi internet sitesi üzerinde bulunan bireysel hesaplar sayfasına girerek kendi hesaplarına ait olan iban sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler. Ekranda yer alan bilgilere göre şube kodu ve hesap numarası gibi en bilgileri girdikten sonra hesaplama butonuna tıklamak yeterlidir. Açılacak olan sayfada müşterilerinin HSBC Bankta bulunan hesap numarasına ait iban numarası ortaya çıkacaktır.

 
TIKLAYIN: Tüm bankaların iban sorgulama sayfası

 


Yukarıda bulunan iban sorgulama linkine tıklayarak tüm bankaların iban hesaplama sayfasına gidebilirsiniz. HSBC Bankası'na ait iban numaranızı öğrenmek istiyorsanız HSBC internet veya mobil şubesine girdikten sonra hesap bilgilerinizden ibanınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bankamatiklerden de iban hesaplama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Aşağıda bulunan HSBC Iban Sorgulama işlemini yapmak için bankanın resmi internet sitesine girerek de sorgulama yapabilirsiniz. Ibanınız 26 karakterden oluşmaktadır. Bu karakterlerin en başında ülkeyi simgeleyen harfler bulunur. Türkiye' de ıban numarası sembolü olan TR ile başlar geriye kalan 24 karakter harflerden oluşur. Ülkemiz genelinde hizmet veren HSBC Bank Iban Sorgulama için birdiğer seçenek ise bulunduğunuz bölgedeki size yakın olan HSBC ATM' lerinden hesap bilgileri kısmından öğrenebilirsiniz veya daha sonraki seçenek bankaya giderek müşteri temcilcisi yarımıyla iban numaranızı öğrenebilirsiniz. HSBC Bank müşteri temsilcisiyle 0850 211 0111 yapacağınız görüşme sonrasında ıban numaranızı öğrenme konusunda size yardımcı olunacaktır. 

Yorum yap:

Kapat