İhtiyaç Kredisi Hesaplama

En uygun ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için bu sayfadan kredi hesaplaması yap, uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisini karşılaştır.
Lütfen, kredi tutarınızı girin ve kredi vadenizi seçin, Kredi Bankalar’a özel fırsatları sizin için yayınlayalım!

ihtiyaç kredisi hesaplama 11 Temmuz 2019

  Tatil, eğitim, sağlık, düğün ve beyaz eşya masrafı gibi düşük tutarlı ihtiyaçlarımızı karşılamaya yarayan, kısa vadelerle sunulan kredi türüne; ihtiyaç kredisi denmektedir. İhtiyaçlara en hızlı cevap veren kredi türü olması nedeniyle bankalarda da, en çok başvurusu gerçekleştirilen kredidir. Yani ihtiyaç kredileri, bankaların en önemli gelir kalemlerindendir. Yaşanan teknolojik gelişmeler ile birlikte bankalar dijital kanalları üzerinden de ihtiyaç kredisi başvurusu kabul etmektedir. Dosya masrafının az olması, banka tarafından istenen evrakların fazla olmaması nedeniyle dijital kanallar üzerinden de başvurunuzu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Şubelere gitmeden, dijital kanallar üzerinden ihtiyaç kredisi hesaplama, güncel faiz oranları, başvuru yolları vb. konularda bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Günümüzde bankalar arası rekabetin artmasıyla, bankalar çeşitli ihtiyaç kredisi kampanyaları ve faiz oranları hazırlıyor. Günümüz bankaları müşterisinin çeşitli isteklerini karşılamak için ihtiyaç kredisi sunmaktadır.
 

EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ

2019 yılında, geçtiğimiz yıllara göre baktığımızda faiz oranları yükselmiş durumda. Piyasaların oldukça hareketli olduğu bu günlerde ihtiyaç kredisi faiz oranları düşer mi ya da yükselir mi sorusunun yanıtını vermek oldukça zor. Ancak bankalar, artan tüketici isteklerine göre yeni kampanyalar oluşturarak her geçen gün müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Siz de bankaların ihtiyaç kredileri kampanyalarına göz atarak kredi kullanmadan önce daha avantajlı krediyi bularak kar edebilirsiniz. Bu sayfadan hesaplamanızı yapabilir, tüm bankaların faiz oranlarını karşılaştırabilir ve en uygun krediye başvurunuzu gerçekleştirerek kredinizi çekebilirsiniz. İşte tüm bankaların ihtiyaç kredisi hesaplama sayfaları ile güncel kredi faiz oranları listesi.

 

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

Akbank, düşük tutarlı isteklerinizi karşılayabilmeniz için özel ödeme planlı ihtiyaç kredisi vermektedir. Akbank ihtiyaç kredisi için 60 ay vade seçeneği sunmaktadır. İhtiyaç kredinizi % 2.52’den başlayan uygun faiz oranlarından yararlanarak çekebilirsiniz. İhtiyaç kredisine Akbank Direkt, web, sms, atm ve şubeler üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. 

 

GARANTİ İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

Garanti Bankası, 3 - 60 ay arası vade ve % 2.42’den başlayan faiz oranlarıyla düşük bütçeli ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı oluyor. Garanti internet bankacılığı, mobil şube, banka şubeleri, çağrı merkezi, sms ve atm’ler üzerinden ihtiyaç kredisine başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

TEB İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

Teb ihtiyaç kredisi faizi, piyasadaki değişikliklerden etkilenmez, vade süresi boyunca da aynı kalır. 60 aya varan uzun vade seçenekleri ve % 2.8’den başlayan faiz oranlarıyla ihtiyaçlarınızı karşılamaya başlayabilirsiniz. Onaylanan kredinizi 24 saat içerisinde şubelere giderek kullanabilirsiniz. Teb şubeleri, internet bankacılığı, cepteTeb ve sms aracılığı ile ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. 0850 200 0 666 numaralı Teb çağrı merkezini arayarak da ihtiyaç kredisi ile ilgili bütün merakınızı giderebilirsiniz. 

 

 

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

Ziraat Bankası ihtiyaç kredinizi 60 aya varan vade seçenekleriyle çekebilir, bütün ihtiyaçlarınızın finansmanında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden çekeceğiniz ihtiyaç kredisi için herhangi bir teminat alınmaz ve vade süresi boyunca hayat sigortası yapılır. % 1.75’den başlayan faiz oranlarıyla kredinizi çekebilir ve esnek ödeme planıyla kredinizi zorlanmadan ödeyebilirsiniz. Ziraat Bankası şubeleri, web sitesi, mobil bankacılık, internet şubesi, atm ve çağrı merkezi üzerinden ihtiyaç kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

 

VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

% 1.73’den başlayan uygun faiz oranları ve 60 aya varan vade seçeneklerinden yararlanarak kredinizi çekebilirsiniz. Vakıfbank gerekli gördüğü durumlarda kefil talep edebilmektedir. Vakıfbank ihtiyaç kredinizi; aylık eşit taksitli, değişken taksitli, artan ve azalan taksitli, 3 ay ödemesiz aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli ve son taksit balon ödemeli olarak ödeyebilirsiniz. Evlilikten sağlığa, tatilden beyaz eşyaya kadar çeşitli ihtiyaçlarınıza finansman sağlayabilir ve esnek ödeme planlarından yararlanarak, zorlanmadan kredinizi ödemeye başlayabilirsiniz. Vakıfbank şubelerinden, web sitesinden, internet bankacılığından, sms ve mobil bankacılık üzerinden ihtiyaç kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


 

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

Evlilik, düğün, tatil, beyaz eşya, teknolojik alet vb. ihtiyaçlarınızı karşılamak için İş Bankası’nın 60 aya varan kredisinden yararlanabilirsiniz. İş Bankası kredisi onaylanan vatandaşlara, 7 gün 24 saat boyunca kredisini kullanma imkanı da sunmaktadır. % 2.2’den başlayan faiz oranlarından ve esnek ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. İş Bankası şubeleri, internet bankacılığı, işCep, sms ve çağrı merkezi üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

YAPI KREDİ İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

% 2.53’den başlayan faiz oranlarından, 60 ay vade ve esnek ödeme seçeneklerinden yararlanarak kredinizi çekebilirsiniz. Yapı Kredi şubelerinden, internet bankacılığından, müşteri hizmetlerinden, atm, sms ve mobil bankacılık üzerinden ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz. Düşük bütçeli ihtiyaçlarınıza finansman sağlamak için Yapı Kredi bankasının, avantajlı ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanabilirsiniz. 

 

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA
 

Bireysel ihtiyaçlarınıza finansman sağlamak için 60 ay vade seçeneğinden yararlanarak Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. % 1.8’den başlayan faiz oranları ve esnek ödeme seçenekleriyle ihtiyaçlarınızı karşılama başlayabilirsiniz. Halkbank şubelerinden, internet bankacılığından, mobil şubeden, sms ve müşteri hizmetleri üzerinden ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. 


 

 

İhtiyaç Kredisi Kullanmak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

İnsanların banka ve finans kuruluşları ile arasında geçen ve her türlü mali dengenin sonucunda oluşan sayısal ifadeye kredi puanı denmektedir. Kişilerin bankalardan kullandıkları kredilere ve ödeme zamanlarına bakılarak kredi puanı oluşturulmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren bütün bankalar da kredi verirken, kredi puanını dikkate almaktadır. Kredi puanı 0 ile 1900 arasındadır. İyi, çok iyi, az riskli, orta riskli ve riskli olmak üzere 5 grupta değerlendirilir. Kredi puanları;
 

• 0 – 699 arası riskli,

• 700 – 1099 arası orta riskli,

• 1100 – 1499 arası az riskli,

• 1500 – 1699 arası iyi,

• 1700 – 1900 arası çok iyi olarak gruplandırılmaktadır.
 

İhtiyaç kredisi çekmek için kredi puanınızın kaç olması gerektiğini merak ediyorsanız, bu durum bankadan bankaya farklılık gösterebilmektedir. Çünkü bankalar kredi puanınızın yanında gelir durumunuzu da dikkate almaktadır. Bir genelleme yapacak olursak, 1400 ve üzeri bir puana sahipseniz; kredi başvurunuz yüksek ihtimalle olumlu sonuçlanacaktır. 

 

 

İhtiyaç Kredisi Kullanma Şartları?

1. 18 yaşını doldurmuş olmak,

2. Bankanın belirlediği geçerli kredi puanına sahip olmak, 

3. Kredi başvurusunda bulunan kişinin gelirini belgelendirmesi,

4. Banka tarafından belirlenen koşulları sağlamış olmak (bankadan bankaya farklılık gösterebilmektedir.)
 

Yukarıdaki şartlar bankaların genel kabul ettiği şartlardır. Bu şartlara dikkat ederek ve kredi çekeceğiniz banka ile iletişime geçerek daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. 

 

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Kredi kullanan ve kullanacak olan vatandaşların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de: Kredi borcu ödenmezse ne olur? Kredi borcunu ödenmediği takdirde karşılaşacağınız sorunlar şöyledir;
 

• Banka, kredi borcu olanları uyarı amacıyla aramaktadır. Kredi borcunun ödenmesini ve ödeneceği tarihi taahhüt ettirirler. 
 

• Borç ödenmezse idari takip süreci başlatılır ve bu süre içerisinde de borcu ödemeniz beklenir. İdari takip süresi 90 gündür ve 90 gün boyunca borç ödenmezse, yasal takip süreci başlatılır. 
 

• Yasal takip sürecinde hukuki yollara başvuru yapılmaktadır. Bu süreç içerisinde iyi bir avukattan destek alınabilir. Avukat ile anlaşma sağlanamadığı ve borç ödenmediği zaman dosya icra müdürlüğüne gönderilir. 
 

• Bu süreçte icra ve haciz işlemleri başlatılabilir. Banka borcunun ödenmesi için kredi çeken kişinin maaşı ¼ oranında bloke edilir. Borç ödenene kadar kişiler, maaşlarının belirli bir oranını alamazlar. 
 

• Bir gelire sahip değilseniz bu durumda, 3 ile 6 ay arası hapis cezası istemiyle yargılanırsınız. ( Borcunuzun miktarına göre hapis cezası süresi değişiklik göstermektedir.)

 

Memurlar Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Bankalar kredi başvurularını incelerken kredi puanı ve gelir düzeyini dikkatlice incelemektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların memurlar için uyguladıkları bir yöntem vardır. Memurlar, maaşlarının yarısı kadar aylık kredi ödemesi yapabilmektedir. Yani 6 Bin TL gelire sahip bir memur, aylık 3.000 TL kredi taksiti ödeyebilecek düzeyde kredi kullanabilmektedir. Bazı bankalar bu oranı % 70’e kadar çıkarabilmektedir. Bu durumda ise aylık 4.200 TL taksit ödemesiyle kredi çekebilmektedirler. Bu yöntemin yanı sıra memurlar, devlet bankalarından daha rahat kredi alabilmektedir. Yani memurlar kamusal sermayeli Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden kolaylıkla kredi çekebilmektedir. 

Hesaplamak Çok Kolay:

Kredi Hesaplama

Artık Kredibankalar.com'da!
Kolayca Hesapla

Kredi Bankalar'dan kolayca kredi hesaplaması yaparak bankaların kredi faiz oranlarını, aylık taksit ödemesini ve kredi seçeneklerini değerlendirin.

Tüm Bankalar

Akbank, Garanti, Ziraat Bankası, Odeabank, Teb, İş Bankası ve Türkiye'de hizmet veren tüm bankaların faiz oranlarını ve kredi tekliflerini ayırt etmeksizin karşılaştırın.

Şeffaf Karşılaştırma

Tüm bankalara eşit mesafede davranıyor, faiz oranlarını ve kredi tekliflerini şeffaf bir şekilde karşılaştırıyoruz. Kredi Bankalar'da kredi hesaplamanın yanı sıra mevduat hesaplama araçlarını da ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Akbank ihtiyaç kredisi hesaplama

Garanti ihtiyaç kredisi hesaplama

Ziraat ihtiyaç kredisi hesaplama

 

 Banka – Hesap İsmi

İhtiyaç kredisi faiz oranları 2019

Vakıfbank

% 1,73

Ziraat Bankası

% 1,75

Ziraat Katılım

% 1,90

Halkbank

% 1,91

İNG Bank

% 1,94

CepteTeb

% 1,99

QNB Finansbank

% 2,04

İş Bankası

% 2,20

Burgan Bank

% 2,25

İCBC Turkey

% 2,35

Odeabank

% 2,37

Garanti

% 2,42

Akbank

% 2,42

Şekerbank

% 2,47

Anadolubank

% 2,50

Yapı Kredi

% 2,53

HSBC

% 2,60

Denizbank

% 2,60

Turkish Bank

% 2,60

Aktif Bank

% 2,69

 

 

10.000 TL 48 AY VADELİ İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

BANKA

VADE

FAİZ ORANI

AYLIK TAKSİT TUTARI

AKBANK

48 AY

% 2.52

398 TL

GARANTİ

48 AY

% 2.42

389 TL

TEB

48 AY

% 2.8

422 TL

ZİRAAT 

48 AY

% 1.75

333 TL

VAKIFBANK

48 AY

% 1.73

331 TL

İŞ BANKASI

48 AY

% 2.20

370 TL

YAPI KREDİ

48 AY

% 2.53

398 TL

HALKBANK

48 AY

% 1.97

351 TL

 

Siz de bu sayfamızdan tüm bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları 2019 yılına ait güncel bilgilerini karşılaştırabilir, en uygunihtiyaçkredisi hesaplama yaparak uygun faiz oranlı krediye başvurunuzu yapabilirsiniz.