Bireysel Kredi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı

Sizde bankalardan kredi çekmek istiyorsanız, bireysel krediler için kredi notu kaç olmalı diye merak ediyorsunuzdur. İşte ihtiyaç kredisi çekebilmek için kredi notu kaç olmalı?

Bireysel Kredi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı

İhtiyaç kredisi için kredi notu kaç olmalı?Diye soranlar için başlıklar halinde yol gösterici bir içerik hazırladık.

Başvurudan Önce Hazırlık Yapmak Önemli

İhtiyaç kredisi çekmeden önce kredi notunuzun kaç olduğunu öğrenip krediye hazırlık yapmak gerekir. Kredi notunuzu Findeks sitesi üzerinden yada bankaların web sitesinden ücretli olarak sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca sms ile de kredi notu öğrenebilirsiniz. Kredi notunun risk durumunu öğrendikten sonra ise, kredi notunuzu belli aralıklarla kontrol ederek kredi riskinizi düzenli seviyede tutabilirsiniz. Eğer risk raporunda kredi notunuz düşük gözüküyorsa, bu defa kredi notunu yükseltmek için bazı tekniklerden yararlanmanız gerekiyor.

Güncel: Konut kredisi için kredi notu kaç olmalı?

Kredi Notu Risk Aralığı

Kredi notunuz aynı zamanda sizin finansal tablonuzu gösterir. 0 ile 1900 arasında yer alan, Kredi Kayıt Bürosu üzerinde kayıtlı tutulan kredi notu, aslında kolaylıkla yükselebilir. Kredi notunuz 1900'e ne kadar yakınsa, sizin kredi çekme ihtimaliniz o kadar yükselecektir. Kefil yada ipotek göstererek kredi notu düşük olan kişilerin kredi çekmesi de mümkündür; bu seviye ise 700-1100 arasında bulunan kişilerdir. 1100-1500 arasında yer alan kişiler ise az riskli grupta yer alır ve ihtiyaç kredisi çekebilir. 1500-1700 arasında yer alan kişilerin ise kredi çekmesi oldukça kolaydır. 1700-1900 seviyesinde kredi notu olan kişiler ise bankaların gözünde en güvenilir olmakla beraber yüksek miktarlarda kredi kullanabilmekteler. Eğer kredi puanınız riskli grupta yer alıyorsa, öncelikle kredi notunuzu yükseltmek için teknikleri uygulamalısınız.

Yararlı: Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kredi Notunuzu Yükseltin

Kredi notu bir çok kritere bakılarak belirlenmektedir. Borç durumu, geçmiş ödemeler, aylık gelir, kredi kartı ödemeleri ve kullanımı, otomatik ödeme talimatları veya kredi yoğunluğu, mali durum gibi daha pek çok kriter kredi notunuzu belirler. Bunlardan en çok kredi notunu etkileyen şeye bakacak olursak, kredi ve kredi kartı ödemeleridir. Eğer ödemelerinizi zamanında yaparsanız kredi notunuzu artırırsınız. Kredi skorunu bu gibi teknikleri uygulayarak artırmak da mümkündür. Otomatik ödeme talimatı vermek kredi notunu yükseltmek için en iyi yöntem olarak kullanılabilir. 

Yararlı konu:
Kredi Notunu Etkileyen Faktörler

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Eda

Merhabalar, benim bireysel kredi notum 1200 seviyelerinde olmasına rağmen ihtiyaç kredisi için kredi notu kaç olmalı sorununa takılmadan Akbank'tan kredi alabildim. Teşekkürler.

2018-03-08 16:17:13 -