sponsorlu bağlantılar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018 Başvurusu

Günümüzde bir çok banka ev hanımlarına kredi adı altında ihtiyaç kredisi vermektedir. Çalışmayan, Sgk'sı olmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar ile hemen 36 aya varan vadeli kredi kullanabilirsiniz.

sponsorlu reklamlar

2018-09-09 19:57:32

 

ANINDA ONAYLANAN

KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın, başvuru formunu doldurun, kartınız hemen adresinize gönderilsin.

 

sponsorlu reklamlar
Sigortalı olarak çalışmayan ve en az 18 Milyon kişi bulunuyor. Böyle olunca da ev hanımlarına kredi veren bankalar araştırması bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bazı bankalar güncel kampanyalar yaparak "sadece ev hanımlarına özel kredi" imkanı sunarken, bazı bankalar da kriterlere göre ev hanımlarına kredi desteği sunabilmektedir. Öncelikle bu konu üzerinden ev hanımına kredi veren bankaların hangisi olduğunu, hangi şartlar altında kredi alabileceğinizi, neler gerektiğini anlatacağız.

EV HANIMLARINA KREDİ

Kredi Bankalar sitesi olarak bu sayfamızda çalışmayan ev hanımlarına özel olarak kredi imkanı tanıyan bankalardan bahsedeceğiz. Kredi imkanının yanı sıra konumuz üzerinden kredi kartı veren bankaları da öğrenebilirsiniz. Çalışmayan ev hanımlarının bir çok özel ihtiyacı doğduğundan dolayı nakite ihtiyaçları olabilmektedir. Günümüzde bu şartlarda iş bulabilmek çok zor olduğundan dolayı evlere iş veren firmalar ile çalışma yöntemi de benimsenmiştir. Sizde bu ve benzeri evde ek işler yaparak sigortasız çalışabilirsiniz. Bununla beraber bankalar sigortasız ev hanımlarına kredi imkanı sunmaktadır. İşte o bankaları da sizlere aktarıyoruz. İNG Bank, Garanti Bankası, Yapı Kredi, QNB Finansbank maaş şartı olmadan kredi veriyor ama bu bankalar teminat istemektedir.

Teminat ise üzerinize kayıtlı ev, arsa, araç ve benzerleri taşınmaz mallar olabilir. Bunu da bankalar kredilerini güvenceye almak için isteyecektir. Diğer yandan çalışmayan ev hanımlarının, maaş bordrolu eşlerinin kefil olması sonrasında kredi alma imkanı da vardır. Eşinin gelir belgesiyle kredi başvurusu yapan ev hanımları 48 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi kullanabilir ve maaşın 10 katına kadar kredi çekebilir. Ayrıca ev hanımları da dahil olmak üzere isteyen herkes online kredi avantajlarından da yararlanabilir. Bunun için yapmanız gereken şey bankayı belirlemek ve sitemiz üzerinde yer alan internetten kredi başvurusu yapılan bankalar sayfasına göz atmak. İşte kredi başvurusu yapmak artık çok kolaydır.

Ev Hanımları Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Göstereceğiniz teminata göre alacağınız kredi miktarı da değişecektir. Örneğin 100.000 TL değeri olan bir evi bankaya teminat göstererek, yaklaşık 40-50 bin lira ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Ayrıca eşinizin maaşını kefil gösterecekseniz ve eşiniz asgari ücret çalışanıysa 10.000 TL'ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Ne kadar kredi çekip çekemeyeceğinizi yine banka şubelerine giderek net olarak öğrenebilirsiniz. Kredi vadesi 48 aydan, ağustos ayında Bddk tarafından alınan karara göre 36 aya indirilmiştir, yani ev hanımları 36 aya varan taksitli kredi kullanabilirler. Ev hanımlarının belli bir geliri olmasa da, her kişinin kredi notu vardır. Bankalara yapılan kredi başvurularında ilk olarak kişilerin kredi notu değerlendirilir. Eğer kredi notunuz, kredi çekecek düzeydeyse krediniz onaylanır. Eğer 1300 altında bir puana sahipseniz, bir an önce kredi notunuzu yükseltmek için çaba göstermelisiniz.

Ev Hanımlarının Kredi Çekebilmesi İçin Gerekli Şartlar:

Ev hanımlarının bankalardan kredi kullanabilmesi için ilk olarak kredi notu iyi olması gerekmektedir. Ancak daha öncesinde bankalardan kredi ve kredi kartı, banka hesap kartı gibi ürünleri kullanmadıysanız kredi notunuz sıfır (0) olarak gözükür ve kefil göstermeden krediniz onaylanmaz. Eğer kredi kartı ödemeleriniz düzensiz ise bu durumda da kredi notunuz düşük gözükecek ve krediniz onaylanmayacaktır. Bu durumda kefil veya ipotek göstererek bankalardan kredi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ek gelir (kira geliri gibi) göstererek kredi çekmenizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Eğer evinizden çalışarak para kazanıyor ve bu kazancı belgeleyebiliyorsanız, bunu bankaya sunarak kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan maddeler de kredi kullanmanızı kolaylaştıracaktır.

Emekli - Dul Aylığı: Anne, babadan kalan veya eşden ayrılma durumunda dul aylığı alıyorsanız bu durumda bankalardan kredi kullanmanız da kolaylaşacaktır. Özellikle PTT kurumunda kredi başvurusu yaparsanız (aylığı Ptt'den alıyorsanız) sizin için daha kolay şartlarda kredi verilir. 

İpotek: Eğer üzerinize kayıtlı bir ev, arsa, arazi gibi ürünlere sahipseniz bu ürünü bankaya sunarak ürünün değerine yakın bir rakamı kredi olarak kullanabilirsiniz.

Kefil Göstererek: Çalışmayan ev hanımlarının kredi kullanabilmesi için bir diğer seçenek kefil göstermek. Krediye kefil olacak bir tanıdığınızı göstererek siz de bankalardan kolay kredi alabilirsiniz. Kefil göstereceğiniz kişinin de aylık geliri olmalı ve kredi notu düzgün olması gerekmektedir.

LİNK: İşsizlere kredi veren bankalar

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir Mi?

Yine ev hanımlarına ihtiyaç kredisinin yanı sıra bankalar kredi kartı da vermektedir. Özellikle Akbank, TEB, Yapı Kredi, Garanti Bankası, Finansbank ev hanımlarına özel kredi kartı avantajları vardır. Bu bankalara kart başvurusu yaparak bazı şartlar altında kredi kartınızı alabilirsiniz. Bunlardan birisi limit ilk olarak düşük verilmekte ve zamanla artmaktadır, diğeri ise teminat veya kefil de isteyebilmekteler. Ev hanımlarının kredi kartı alabilmesi için bir diğer yöntem, eşin rızasının alınmasıdır. Eşiniz kredi kartı alma konusunda kefil olursa bu yolla hemen kredi kartınızı alabilirsiniz.

İLGİLİ SAYFA: Ev hanımlarına kredi kartı

Bu sayfada ev hanımlarına kredi veren bankalar 2018 yılı konusunu işledik. İsterseniz yukarıda yazan şartlar adı altında bankalara online kredi başvurusu da yapabilirsiniz. Aynı zamanda eğer sigortasız olarak çalışıyorsanız bankaya çalıştığınıza dair belgeleri iletmelisiniz. Çalışmayan ev hanımları da dediğimiz gibi eşinin üzerinden kefil olmasıyla birlikte kredi kullanabilmektedir. Tabi ki burada eşinin aylık geliri de etkili olmakla beraber, eşiniz daha önce kredi çektiyse sizin kredi almanız da zorlaşabilir.

Başvur:

Akbank Axess kredi kartı başvurusu

 

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Ne Demişler?

1 yorum yapılmış

Circle image
Aysel

ev hanımıyım acil kredi çekmem lazım.

2018-10-06 19:21:18 -
Güncel:
Vakıfbank EFT Limiti Yükseltme
Tarih : 2019-06-07 18:20:00
İş Bankası Veri Uzmanı Sınavı 2019
Tarih : 2019-06-04 18:52:00
reklam kodu
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA