İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2020 - 17 OCAK

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2020 - 17 OCAK

Güncel kredi faiz oranları ✅ İhtiyaç kredisi faiz oranları 2020 ✅ İhtiyaç kredisi hesaplama ✅ İhtiyaç kredisi faiz oranları tüm bankalar

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2020 - 17 OCAK

2020-01-17 12:46

Acil paraya ihtiyacı olan kişiler kredi kullanmadan önce bankaların kredi faizlerini karşılaştırarak karlı çıkabilir. Siz de aşağıda bulunan ihtiyaç kredisi faiz oranları tüm bankalar karşılaştırmasını inceleyebilir, en uygun kredi veren bankaya kredi başvurusu yaparak anında kredisini kullanabilir. Daha önceki yıllarda bireysel kredinin en yüksek vade sayısı 36 aydı ancak 2019 yılında alınan kararla birlikte 60 aya kadar çıkarıldı. Siz de bu sayfada yer alan tüm bankaların ihtiyaç kredisi faizlerini karşılaştırabilir ve en uygun krediye başvurunuzu yaparak 60 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. 2020 yılına ait güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları karşılaştırmasına aşağıdaki listeden bakabilir ve 10 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksit ödemesini de öğrenebilirsiniz.

 

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2020

2020 yılında düğün, alışveriş, beyaz eşya alımı, ev tadilatı, eğitim, özel harcamalar ve pek çok farklı kalemde ihtiyacınız olan paraya kredi veren bankalardan ulaşabilirsiniz. Siz de en uygun faizli ihtiyaç kredisi hangi bankada diye merak ediyorsanız kredibankalar sitesi sizler için tüm bankaların faizlerini karşılaştırarak sıraladı. Aşağıda yer alan ihtiyaç kredisi faiz oranları listesi, bankaların resmi internet adreslerinden alınmış olup, faiz oranları anlık olarak piyasa koşullarına göre ve her kişinin kredi notuna göre değişebilir. Kredi başvurusu yapmadan önce güncel faiz oranını lütfen bankanızda kontrol ediniz. Günümüzde acil nakit ihtiyaçlarımızı bankalardan kredi çekerek karşılıyoruz. Pek çok kişi kredi başvurusu yaparken genelde her zaman tercih ettiği bankayı kullanmaktadır, ancak bu durum maddi yönden zarar vermektedir. Kredi  başvurusu yapmadan önce ilk olarak kredi bankalar sitesinden faiz araştırması yapabilir, ne kadar kredi çekecekseniz o miktarda hesaplama yapabilir ve en uygun krediyi veren bankanın hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu süreçten sonra siz de dilediğiniz bankayı ziyaret ederek kredi başvurunuzu yapabilir ve daha yüksek faiz vermekten kurtulabilirsiniz.

 

 Banka

Faiz oranları

10 Bin TL - 48 Ay Vade - Aylık Taksit Tutarı

İNG

%0,99

 274 TL

QNB Finansbank

%0,99

 274 TL

CepteTeb

%1,08

 281 TL

İCBC Turkey

%1,12

 284 TL

İş Bankası

%1,15

 286 TL

Vakıfbank

%1,25

 293 TL

Ziraat Bankası

%1,12

 284 TL

Halkbank

%1,29

 296 TL

Burgan Bank

%1,32

 299 TL

HSBC

%1,35

 301 TL

Anadolubank

%1,39

 304 TL

Aktif Bank N Kolay Kredi

%1,39

 304 TL

Akbank

%1,49

 312 TL

Denizbank

%1,59

 319 TL

Odeabank

%1,59 

 319 TL

Garanti BBVA

%1,68

 327 TL

Yapı Kredi

%1,70

 328 TL

Şekerbank

%1,79

 335 TL

Güncelleme: 17 Ocak 2020 12:40

 

Ev Alacakların Dikkatine: Konut Kredisi Faiz Oranları 2020

Bankaları karşılaştır: İhtiyaç kredisi hesaplama

 

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Devlet bankalarımız arasında Osmanlı döneminden beridir hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası'nda en uygun faiz oranlarıyla siz de ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi çekebilirsiniz. Eğitim, düğün, nişan, sağlık, tadilat ve pek çok farklı ihtiyacınızdan doğan nakit ihtiyacınız için Ziraat Bankası'ndan kredi çekebilirsiniz. 2020 yılında Ziraat Bankası'nda ihtiyaç faiz oranı 1,12 olarak güncellenmiştir. 

Kredi özellikleri:

 • İstediğiniz ödeme seçenekleriyle krediyi kullanabilirsiniz.
 • 60 aya varan uzun ödeme dönemi.
 • Şahsi teminat alınmaktadır.
 • Bireysel kredi kullanan kişiler Hayat sigortası yaptırmak zorundadır.

 

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama:

Kredi Miktarı

Vade

Faiz Oranı

Aylık Ödeme

5.000 TL

60 AY

%1,12

122 TL

10.000 TL

60 AY

%1,12

243 TL

15.000 TL

60 AY

%1,12

366 TL

20.000 TL

60 AY

%1,12

488 TL

30.000 TL

60 AY

%1,12

731 TL

50.000 TL

60 AY

%1,12

1.219 TL

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası kredi faiz oranları 2020

 

KREDİ ÇEKERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

İhtiyaç kredisi yada diğer kredileri kullanırken en çok dikkat etmeniz gereken noktaları aşağıda sizler için sıraladık;

 • Size en uygun olan kredi, vadesini en kısa sürede bitirebileceğiniz ve faiz oranı en düşük olan kredidir.
 • Faiz oranlarının yanı sıra bankaların sundukları kredi masrafları da dikkate alarak kredi karşılaştırması yapmanızı öneririz.
 • Kredi başvurusu aylık gelirinizi ve gelir durumunuzu kontrol ederek, kredinin ödemesinde bir sıkıntı yaşayıp yaşamayacağınızı önceden araştırınız.
 • En uygun ihtiyaç kredisi araştırması yaparken kredibankalar.com dışında diğer sitelerin "sponsorluk" anlaşmalarına dikkat ediniz. Diğer kredi hesaplama ve karşılaştırma siteleri bankalarla sponsorluk anlaşması yaparak yüksek faizli krediyi listenin en üstüne ekleyebilmektedir. Bundan dolayı daha şeffaf kredi karşılaştırması olan siteleri tercih edebilirsiniz.
 • Eğer kredi notunuz kötü seviyeyse, kredi notunuzu yükseltene kadar kredi başvurusu yapılmamasını öneriyoruz. Kredi başvurusu yaparak bankadan krediye red yani olumsuz yanıt alırsanız bu durumda kredi notunuz daha kötü seviyelere gelecektir. Kredi notu için en dip seviye bize göre 1100 olması, 1100 altında kredi puanı bulunan kişilerin başvuru yaparken bir kez daha düşünmesi gerekmektedir.
 • Banka şubesine giderek başvuru yaparsanız süreci daha da hızlandırabilirsiniz, bazı bankalar anında onaylı kredi vermektedir. Başvuruyu yapıp onay aldığınız anda kredinizi bankanın kasasından kullanabilirsiniz.
 • Krediyi kullandıktan sonra ödemelerinizi düzenli yapmaya çalışın. Kredi taksit ödemeleri 1 gün bile geçse bunun kredi sicilinize işleyeceğini unutmayın.

Yukarıda yer alan bireysel kredi faiz oranları, ilgili bankanın "resmi internet bankacılığı" üzerinde hesaplama araçları kullanılarak hesaplanmış ve bu sayfaya eklenmiştir. Faiz oranlarının yanı sıra 10.000 TL 48 ay vadeli ihtiyaç kredisinin aylık taksit ödemesi de aşağıda yer almaktadır. Kredibankalar.com anasayfasına giderek siz de ihtiyaç kredisi hesaplama yapabilir ve tüm bankaların kredi faizlerine ulaşabilirsiniz.ihtiyaç kredisi Faiz oranları güncel piyasa koşullarına göre anlık olarak değişebileceğinden dolayı kredi kullanmadan önce faiz oranlarını mutlaka kontrol ediniz.

 

KAÇ AY VADELİ KREDİ KULLAMALI?

2020 yılında kredi vadeleri 60 aya kadar uzatılmıştır. Bu bir çok kişi tarafından olumlu olarak karşılandı ve piyasa hareketlenmeye başladı. Tabi ki borçsuz bir yaşam sürmek daha iyi olacaktır. Eğer ki daha kısa vadelerde ödeme durumunuz varsa kısa vadelerde kredi çekmelisiniz. Kredi başvurusu yapmadan önce bütçenizi, aylık gelir ve giderinizi kontrol etmeli ve vadeyi bu doğrultudabelirlemelisiniz. Eğer ki kredi ödemesinde güçlük çekiyorsanız bu durumda 60 ay kredi yapılandırma sayfamızı kontrol ederek ihtiyaç kredisini yeniden yapılandırabilirsiniz.

 

KREDİ NOTU KAÇ OLMALI?

İhtiyaç kredisi çekmeniz için sicilinizin düzgün, geçmiş ödemelerinizin düzenli ve kredi notunuzun de iyi seviyede olması gerekmektedir. Her banka için kredi kullanma şartları farklılık gösterse de genellikle kredi notunuzun 1300 ve üzerinde olması kredi çekmeye elverişli olduğunuzu göstermektedir. Kredi notunuz kötü durumda ve kredi çekemiyorum diyorsanız, siz de düşük kredi notuna kredi veren bankalar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

KREDİ BAŞVURUSUNU NEREDEN YAPMALI?
İhtiyaç kredisi başvurusunu banka şubesinden yapmanız, kredi kullanma sürecinizi daha da hızlandıracaktır. Bunun yanı sıra bankanın internet bankacılığından, mobil bankacılıktan, müşteri hizmetlerini arayarak da kredi başvurusunu tamamlayabilirsiniz. Bazı bankalarda faizler ve kredi miktarı değiştikçe ihtiyaç kredisi faiz oranları da değişebilir. Yukarıda bulunan kredi faizleri 2020 karşılaştırmasını yaparak siz de en uygun faizli krediye başvurunuzu yapabilirsiniz. Doların artış göstermesiyle beraber kredi faizleri de Temmuz 2018 döneminde oldukça yüksek seviyelere çıkmıştı. Şimdi yeni ylın gelmesiyle beraber bir çok kişi kredi faizleri düşecek mi diye merak etmektedir. Malum durumun olmasından sonra dolar da yavaş yavaş gerilemeye, kredi faizleri düşmeye başlamıştır. Özellikle bankalar yeni yıl kredisi adı altında kredi kampanyalarını da duyuracağından dolayı kredi faizlerinin düşeceğini beklediğimizi söyleyebiliriz.

 

En Uygun İhtiyaç Kredisi 2020 Hangi Bankada?

2020 yılı içerisinde kredi faiz oranları artış gösterse de, son dönemlerde aşağı yönlü bir hareketi söz konusu. En düşük faiz oranı %0,99 ile devlet bankaları ve özel bankalar olurken, en yüksek faiz oranı ise %1,80 ile Ptt şubelerinden özellikle emeklilere kredi veren Aktif Bank'ta yer alıyor. Özellikle eğitim, evlilik gibi zorunlu ihtiyaçlara özel olarak kredi taleplerinde artış gözlenirken, en fazla talep kredi borçları ve kredi kartı borçlarını birleştirerek uzun vadeye yaymak isteyen tüketicilerden geliyor. Özellikle geçtiğimiz aylarda Ziraat Bankası'nın başlattığı borç kapatma kredilerine büyük bir başvuru sayısı mevcut. İhtiyaç kredisi tüketici kredileri içerisinde en çok talep gören ve kullanılan kredidir. İhtiyaç kredileri genellikle düşük tutarlı acil ihtiyaçlar için kullanılmaktadır. Herhangi bir teminat göstermeden, bankalar tarafından gelir durumu, kredi notu ve diğer bankalarla olan daha önceki ilişkileri doğrultusunda yapılacak araştırma sonunda kolaylıkla kullanılabilir. İhtiyaç kredisi için belirlenen tutar ve vade, kullanılacak krediye özgü, tek seferlik tanımlanır. Tekrar kredi başvurusu yapılması durumunda yeniden belirlenmektedir. İhtiyaç kredileri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından düzenlenen kurallar çerçevesinde tüm bankalardan kullanılmaktadır. Son düzenlemelere göre ipotekli veya ipoteksiz ihtiyaç kredileri için en yüksek vade 60 ay olarak belirlenmiştir. Gerçek kişiler tarafından eşya alımı, eğitim, evlilik, tatil gibi ihtiyaçlarınızı banka kredileriyle karşılayabilirsiniz. 

 

Kredi Faiz Oranları 2020

İhtiyaç kredisi tüketici kredileri içerisinde en çok talep gören ve kullanılan kredidir. İhtiyaç kredileri genellikle düşük tutarlı acil ihtiyaçlar için kullanılmaktadır. Herhangi bir teminat göstermeden, bankalar tarafından gelir durumu, kredi notu ve diğer bankalarla olan daha önceki ilişkileri doğrultusunda yapılacak araştırma sonunda kolaylıkla kullanılabilir. İhtiyaç kredisi için belirlenen tutar ve vade, kullanılacak krediye özgü, tek seferlik tanımlanır. Tekrar kredi başvurusu yapılması durumunda yeniden belirlenmektedir. İhtiyaç kredileri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından düzenlenen kurallar çerçevesinde tüm bankalardan kullanılmaktadır. Son düzenlemelere göre ipotekli veya ipoteksiz ihtiyaç kredileri için en yüksek vade 60 ay olarak belirlenmiştir. Gerçek kişiler tarafından eşya alımı, eğitim, evlilik, tatil gibi ihtiyaçlar için tercih edilmekle birlikte kredi kartı borcu kapama, bireysel borç kapama gibi durumlarda da tercih edilmektedir. Bu yüzden bankalar eğitim kredisi, tatil kredisi, borç kredisi, evlilik kredisi, bayram kredisi gibi isimler kullanarak ihtiyaç kredilerini çeşitlendirmiştir, bu ortamda sizin ihtiyacınıza en uygun ve düşük faizli krediyi bulmak zorlaşmaktadır. Siz de sitemizden tüm bankaların güncel faizlerini karşılaştırarak en uygun ihtiyaç kredisi hangi bankada sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Bu sayfada bulunan 18 bankayı karşılaştırarak siz de kredi hesaplaması yaptıktan sonra en uygun  ihtiyaç kredisi faiz oranları 2020 yılına ait karşılaştırma sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Yine bir çok kişi bu sayfamızı inceleyerek en uygun ihtiyaç kredisi hangi bankada sorusunun da yanıtını rahatlıkla alabilmektedir. Konumuz sık sık güncellenmekte, kredi kampanyaları konu içeriğine eklenmektedir.

 

 İlginizi çekebilecek sayfalar:

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Ne Demişler?

1 yorum yapılmış

Yasin Türedi
Yasin Türedi

Tüm bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarını tek tek karşılaştırdım ancak devlet bankalarının bu piyasa koşullarına göre daha düşük faizlerle kredi vermesi gerekiyor, gerçekten bankalar hem kimseye kredi vermiyor hem de faizleri oldukça yüksek seviyelerde tutuyor. Hükümetin bir an önce bu duruma çözüm bulması ve faizleri düşürmesini istiyorum.

2019-06-29 01:13:02 -
Güncel:
,
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA
İlgili İçerikler: