İhtiyaç Kredisi En Fazla Kaç Ay Taksit Olur? (2022 Güncel)

2021 yılında ihtiyaç kredisi en fazla kaç ay vade olur sorusuna bu sayfadan yanıt bulabilirsiniz. İhtiyaç kredisi en fazla kaç ay vade olur?

İhtiyaç Kredisi En Fazla Kaç Ay Taksit Olur? (2022 Güncel)

Günümüzde ihtiyaç kredilerinin fazla kullanımı ve bilinçsiz hareket edilemesi nedeniyle bu araştırmayı paylaşmak zorunda kaldık. Zira KrediBankalar'a sürekli yöneltilen bir soru olan ihtiyaç kredisi en fazla kaç ayvade olur? Bireysel kredi kaç yıl vade olur şeklinde olan sorulardır. Kredi Bankalar, tüketicinin korunması ve bilinçlenmesi adına çalışmalarına devam ederek, finans sektörüyle ilgili makaleler hazırlamaya devam etmektedir. İhtiyaç kredisi, kişisel ihtiyaçlar için tüketicilere sunulan kredi türüdür. Acil durumlarda nakit sıkışıklığına, borç ödemelerine ve diğer ödemelere ihtiyaç kredisi çekerek nakit sağlayabilirsiniz. Bankalar, kredi notu düzgün olan hemen hemen herkese ihtiyaç kredisi verebilmektedir. 

04.09.2020 tarihli Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) 36 ay olarak verilen ihtiyaç kredileri için; 50.000 TL üzeri ihtiyaç kredisi kullandırımlarını 24 ay ile sınırlandırdı.
 

İhtiyaç kredisi en fazla kaç taksit olur?

BDDK'nın almış olduğu kararla birlikte 50 bin TL üzeri ihtiyaç kredisinde en fazla vade sayısı 24 ay oldu. 50 bin TL altı krediler en fazla 36 ay vadeli olarak kullanılabilecek.

  • İhtiyaç kredisi 50.000 TL altı: 36 ay
  • İhtiyaç kredisi 50.000 TL üzeri: 24 ay
  • Taşıt kredisi 36 ay,
  • Konut kredisi ise 120 aya vadeli.


Aylık gelirinizle alacağınız kredi tutarı bütçenizi zorluyorsa bankayla konuşup ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Örneğin; taksit ödemelerini gelirinize göre 1, 2, 3 ay sonraya erteleyebilir ve gelirinizi bir sonraki aya göre düzeleyebilirsiniz. Maddi anlamda sıkışıklık yaşadığınız dönemde kredi taksitlerinizi erteleyerek bütçenizde rahatlama sağlayabilir ve vakit kazanabilirsiniz. Ancak bu konuda dikkat etmeniz gereken şey her bankanın ertelemeli ihtiyaç kredisi sunmuyor oluşudur. Kredi çekmeden çnce bankaya bu konuyu sorabilirsiniz. Siz de bu sayfada yer alan bilgileri inceleyerekkredi en fazla kaç ay vade olur sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Dilerseniz kredibankalar.com'da yer alan hesaplama araçlarını kullanarak ihtiyaç kredisi, konut kredisi yada taşıt kredisi hesaplamanızı hemen yapabilirsiniz.

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Adem Koşan

Merhabalar, ihtiyaç kredisi en fazla kaç ay vadeli oluru kredi bankalar üzerinden bulabildim, çok teşekkür ediyorum.

2018-04-03 04:23:01 -