İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2020
sponsorlu reklamlar

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2020

Bu sayfadan tüm bankalar ihtiyaç kredisi faiz oranları 2020 verilerini inceleyebilir, ihtiyaç kredisi hesaplama yapabilir, en uygun ihtiyaç kredisini hemen bulabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2020
sponsorlu reklamlar

Kredi bankalar sitesi olarak sizler için bu sayfada tüm bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları karşılaştırmasını yapıyoruz. Anlık olarak değişen piyasa koşullarını takip ediyor, bankaların faiz oranlarını güncellemesi ile birlikte biz de sayfalarımızı güncelliyoruz. Siz değerli ziyaretçilerimizin sitemizden daha iyi faydalanması adına tüm bankaları hiçbir sponsorluk olmadan karşılaştırıyor, en uygun ihtiyaç kredisi veren bankayı bulabilmeniz için yardımcı oluyoruz. Aşağıda yer alan tablo ve verilere göz atarak tüm bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarını, faiz oranlarını ve diğer verileri karşılaştırabilir, siz de hemen en uygun ihtiyaç kredisi veren bankayı bulabilir ve kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2020

2020 yılında düğün, alışveriş, beyaz eşya alımı, ev tadilatı, eğitim, özel harcamalar ve pek çok farklı kalemde ihtiyacınız olan paraya kredi veren bankalardan ulaşabilirsiniz. Siz de en uygun faizli ihtiyaç kredisi hangi bankada diye merak ediyorsanız kredibankalar sitesi sizler için tüm bankaların faizlerini karşılaştırarak sıraladı. Aşağıda yer alan ihtiyaç kredisi faiz oranları listesi, bankaların resmi internet adreslerinden alınmış olup, faiz oranları anlık olarak piyasa koşullarına göre ve her kişinin kredi notuna göre değişebilir. Kredi başvurusu yapmadan önce güncel faiz oranını lütfen bankanızda kontrol ediniz. Günümüzde acil nakit ihtiyaçlarımızı bankalardan kredi çekerek karşılıyoruz. Pek çok kişi kredi başvurusu yaparken genelde her zaman tercih ettiği bankayı kullanmaktadır, ancak bu durum maddi yönden zarar vermektedir. Kredi  başvurusu yapmadan önce ilk olarak kredi bankalar sitesinden faiz araştırması yapabilir, ne kadar kredi çekecekseniz o miktarda hesaplama yapabilir ve en uygun krediyi veren bankanın hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu süreçten sonra siz de dilediğiniz bankayı ziyaret ederek kredi başvurunuzu yapabilir ve daha yüksek faiz vermekten kurtulabilirsiniz. İhtiyaç kredisi faiz oranları 2020 listesi:

 • İNG Bank ihtiyaç kredisi faiz oranı: %0,84
 • QNB Finansbank ihtiyaç faiz oranı: 0,89
 • Vakıfbank ihtiyaç faiz oranı: %0,96
 • Halkbank ihtiyaç faiz oranı: %1,01
 • Cepteteb ihtiyaç faiz oranı: %0,89
 • Ziraat Bankası ihtiyaç faiz oranı: %0,98

 

Bu tabloda yer alan ihtiyaç kredisi faiz oranları, bankaların resmi internet sitelerinden 6 Ağustos 2020 tarihinde alınmış olup, 10.000 TL - 48 ay vadeli bireysel ihtiyaç kredisi için belirtilmiştir. 

Banka

Bireysel İhtiyaç Kredisi Faiz oranları

İNG

 

%0,84

QNB Finansbank

 

%0,89

cepteteb

 

%0,89

İcbc ihtiyaç kredisi

 

%0,96

Vakıfbank

 

%0,96

ziraat bankası ihtiyaç kredisi

 

%0,98

Fibabanka ihtiyaç kredisi

 

%0,99

Halkbank ihtiyaç kredisi

 

%1,01

Alternatif Bank

%1,05

İş Bankası

%1,06

Anadolubank

%1,18

Şekerbank

%1,44

Akbank

%1,45

Odeabank

%1,49

Denizbank

%1,49

HSBC

%1,50

Garanti BBVA

%1,64

Yapı Kredi

%1,77

Aktif Bank N Kolay Kredi

%1,89

Burgan Bank

%1,99

 

KREDİ ÇEKERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

İhtiyaç kredisi yada diğer kredileri kullanırken en çok dikkat etmeniz gereken noktaları aşağıda sizler için sıraladık;

 • Size en uygun olan kredi, vadesini en kısa sürede bitirebileceğiniz ve faiz oranı en düşük olan kredidir.
 • Faiz oranlarının yanı sıra bankaların sundukları kredi masrafları da dikkate alarak kredi karşılaştırması yapmanızı öneririz.
 • Kredi başvurusu aylık gelirinizi ve gelir durumunuzu kontrol ederek, kredinin ödemesinde bir sıkıntı yaşayıp yaşamayacağınızı önceden araştırınız.
 • En uygun ihtiyaç kredisi araştırması yaparken kredibankalar.com dışında diğer sitelerin "sponsorluk" anlaşmalarına dikkat ediniz. Diğer kredi hesaplama ve karşılaştırma siteleri bankalarla sponsorluk anlaşması yaparak yüksek faizli krediyi listenin en üstüne ekleyebilmektedir. Bundan dolayı daha şeffaf kredi karşılaştırması olan siteleri tercih edebilirsiniz.
 • Eğer kredi notunuz kötü seviyeyse, kredi notunuzu yükseltene kadar kredi başvurusu yapılmamasını öneriyoruz. Kredi başvurusu yaparak bankadan krediye red yani olumsuz yanıt alırsanız bu durumda kredi notunuz daha kötü seviyelere gelecektir. Kredi notu için en dip seviye bize göre 1100 olması, 1100 altında kredi puanı bulunan kişilerin başvuru yaparken bir kez daha düşünmesi gerekmektedir.
 • Banka şubesine giderek başvuru yaparsanız süreci daha da hızlandırabilirsiniz, bazı bankalar anında onaylı kredi vermektedir. Başvuruyu yapıp onay aldığınız anda kredinizi bankanın kasasından kullanabilirsiniz.
 • Krediyi kullandıktan sonra ödemelerinizi düzenli yapmaya çalışın. Kredi taksit ödemeleri 1 gün bile geçse bunun kredi sicilinize işleyeceğini unutmayın.

 

Ücretsiz kredi notu sorgulama sayfasına bakarak kredi notunuzu sorgulayabilir,

Sicili bozuk olanlara kredi sayfamıza bakarak sicili bozuk olanların kredi çekmesi için yapması gerekenleri öğrenebilir,

Gelir belgesiz kredi sayfamıza bakarak belge olmadan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Devlet bankalarımız arasında Osmanlı döneminden beridir hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası'nda en uygun faiz oranlarıyla siz de ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi çekebilirsiniz. Eğitim, düğün, nişan, sağlık, tadilat ve pek çok farklı ihtiyacınızdan doğan nakit ihtiyacınız için Ziraat Bankası'ndan kredi çekebilirsiniz. 2020 yılında Ziraat Bankası'nda ihtiyaç faiz oranı 1,12 olarak güncellenmiştir. 

Kredi özellikleri:

 • İstediğiniz ödeme seçenekleriyle krediyi kullanabilirsiniz.
 • 60 aya varan uzun ödeme dönemi.
 • Şahsi teminat alınmaktadır.
 • Bireysel kredi kullanan kişiler Hayat sigortası yaptırmak zorundadır.

 

İhtiyaç Kredisi En Fazla Kaç Ay Vade Olur?

2020 yılında kredi vadeleri 60 aya kadar uzatılmıştır. Bu bir çok kişi tarafından olumlu olarak karşılandı ve piyasa hareketlenmeye başladı. Tabi ki borçsuz bir yaşam sürmek daha iyi olacaktır. Eğer ki daha kısa vadelerde ödeme durumunuz varsa kısa vadelerde kredi çekmelisiniz. Kredi başvurusu yapmadan önce bütçenizi, aylık gelir ve giderinizi kontrol etmeli ve vadeyi bu doğrultudabelirlemelisiniz. Eğer ki kredi ödemesinde güçlük çekiyorsanız bu durumda 60 ay kredi yapılandırma sayfamızı kontrol ederek ihtiyaç kredisini yeniden yapılandırabilirsiniz.

 

İhtiyaç Kredisi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

İhtiyaç kredisi çekmeniz için sicilinizin düzgün, geçmiş ödemelerinizin düzenli ve kredi notunuzun de iyi seviyede olması gerekmektedir. Her banka için kredi kullanma şartları farklılık gösterse de genellikle kredi notunuzun 1300 ve üzerinde olması kredi çekmeye elverişli olduğunuzu göstermektedir. Kredi notunuz kötü durumda ve kredi çekemiyorum diyorsanız, siz de düşük kredi notuna kredi veren bankalar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
İhtiyaç kredisi başvurusunu banka şubesinden yapmanız, kredi kullanma sürecinizi daha da hızlandıracaktır. Bunun yanı sıra bankanın internet bankacılığından, mobil bankacılıktan, müşteri hizmetlerini arayarak da kredi başvurusunu tamamlayabilirsiniz. Bazı bankalarda faizler ve kredi miktarı değiştikçe ihtiyaç kredisi faiz oranları da değişebilir. Yukarıda bulunan kredi faizleri 2020 karşılaştırmasını yaparak siz de en uygun faizli krediye başvurunuzu yapabilirsiniz. Doların artış göstermesiyle beraber kredi faizleri de Temmuz 2018 döneminde oldukça yüksek seviyelere çıkmıştı. Şimdi yeni ylın gelmesiyle beraber bir çok kişi kredi faizleri düşecek mi diye merak etmektedir. Malum durumun olmasından sonra dolar da yavaş yavaş gerilemeye, kredi faizleri düşmeye başlamıştır. Özellikle bankalar yeni yıl kredisi adı altında kredi kampanyalarını da duyuracağından dolayı kredi faizlerinin düşeceğini beklediğimizi söyleyebiliriz.

 

En Uygun İhtiyaç Kredisi

2020 yılı içerisinde kredi faiz oranları artış gösterse de, son dönemlerde aşağı yönlü bir hareketi söz konusu. En düşük faiz oranı %0,99 ile devlet bankaları ve özel bankalar olurken, en yüksek faiz oranı ise %1,80 ile Ptt şubelerinden özellikle emeklilere kredi veren Aktif Bank'ta yer alıyor. Özellikle eğitim, evlilik gibi zorunlu ihtiyaçlara özel olarak kredi taleplerinde artış gözlenirken, en fazla talep kredi borçları ve kredi kartı borçlarını birleştirerek uzun vadeye yaymak isteyen tüketicilerden geliyor. Özellikle geçtiğimiz aylarda Ziraat Bankası'nın başlattığı borç kapatma kredilerine büyük bir başvuru sayısı mevcut. İhtiyaç kredisi tüketici kredileri içerisinde en çok talep gören ve kullanılan kredidir. İhtiyaç kredileri genellikle düşük tutarlı acil ihtiyaçlar için kullanılmaktadır. Herhangi bir teminat göstermeden, bankalar tarafından gelir durumu, kredi notu ve diğer bankalarla olan daha önceki ilişkileri doğrultusunda yapılacak araştırma sonunda kolaylıkla kullanılabilir. İhtiyaç kredisi için belirlenen tutar ve vade, kullanılacak krediye özgü, tek seferlik tanımlanır. Tekrar kredi başvurusu yapılması durumunda yeniden belirlenmektedir. İhtiyaç kredileri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından düzenlenen kurallar çerçevesinde tüm bankalardan kullanılmaktadır. Son düzenlemelere göre ipotekli veya ipoteksiz ihtiyaç kredileri için en yüksek vade 60 ay olarak belirlenmiştir. Gerçek kişiler tarafından eşya alımı, eğitim, evlilik, tatil gibi ihtiyaçlarınızı banka kredileriyle karşılayabilirsiniz. 

 

Kredi Faiz Oranları 2020

İhtiyaç kredisi tüketici kredileri içerisinde en çok talep gören ve kullanılan kredidir. İhtiyaç kredileri genellikle düşük tutarlı acil ihtiyaçlar için kullanılmaktadır. Herhangi bir teminat göstermeden, bankalar tarafından gelir durumu, kredi notu ve diğer bankalarla olan daha önceki ilişkileri doğrultusunda yapılacak araştırma sonunda kolaylıkla kullanılabilir. İhtiyaç kredisi için belirlenen tutar ve vade, kullanılacak krediye özgü, tek seferlik tanımlanır. Tekrar kredi başvurusu yapılması durumunda yeniden belirlenmektedir. İhtiyaç kredileri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından düzenlenen kurallar çerçevesinde tüm bankalardan kullanılmaktadır. Son düzenlemelere göre ipotekli veya ipoteksiz ihtiyaç kredileri için en yüksek vade 60 ay olarak belirlenmiştir. Gerçek kişiler tarafından eşya alımı, eğitim, evlilik, tatil gibi ihtiyaçlar için tercih edilmekle birlikte kredi kartı borcu kapama, bireysel borç kapama gibi durumlarda da tercih edilmektedir. Bu yüzden bankalar eğitim kredisi, tatil kredisi, borç kredisi, evlilik kredisi, bayram kredisi gibi isimler kullanarak ihtiyaç kredilerini çeşitlendirmiştir, bu ortamda sizin ihtiyacınıza en uygun ve düşük faizli krediyi bulmak zorlaşmaktadır. Siz de sitemizden tüm bankaların güncel faizlerini karşılaştırarak en uygun ihtiyaç kredisi hangi bankada sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Bu sayfada bulunan 18 bankayı karşılaştırarak siz de kredi hesaplaması yaptıktan sonra en uygun  ihtiyaç kredisi faiz oranları 2020  yılına ait karşılaştırma sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Yine bir çok kişi bu sayfamızı inceleyerek en uygun ihtiyaç kredisi hangi bankada sorusunun da yanıtını rahatlıkla alabilmektedir. Konumuz sık sık güncellenmekte, kredi kampanyaları konu içeriğine eklenmektedir.

 

 İlginizi çekebilecek sayfalar:

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar

3 yorum yapılmış

Ahmet Köse
Ahmet Köse

ing ihtiyaç kredisi faizi düşük gözüküyor, faizler oldukça dip sevileri görmüş haberim yok. paylaşım için teşekkürler kredibankalar.com

2020-05-14 19:15:05 -
Uğur Turan
Uğur Turan

Merhabalar, sayfaları güncel tuttuğunuz için teşekkür ediyorum geçen günlerde buraya bakarak Ziraat destek ihtiyaç kredisine başvurdum.

2020-05-14 18:51:54 -
Yasin Türedi
Yasin Türedi

Tüm bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarını tek tek karşılaştırdım ancak devlet bankalarının bu piyasa koşullarına göre daha düşük faizlerle kredi vermesi gerekiyor, gerçekten bankalar hem kimseye kredi vermiyor hem de faizleri oldukça yüksek seviyelerde tutuyor. Hükümetin bir an önce bu duruma çözüm bulması ve faizleri düşürmesini istiyorum.

2019-06-29 01:13:02 -