sponsorlu bağlantılar

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 06 Mayıs 2019

Güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları 2019 yılına ait tüm bankaların kredi faiz oranlarını karşıklaştırabilir, ihtiyaç kredisi hesaplama örneklerine göz atabilir ve kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

sponsorlu reklamlar

2019-05-06 12:39:54

sponsorlu bağlantılar

 

ANINDA ONAYLANAN

KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın, başvuru formunu doldurun, kartınız hemen adresinize gönderilsin.

 

sponsorlu reklamlar

İhtiyaç kredisi faiz oranları - 06 Mayıs 2019

 Banka – Hesap İsmi

İhtiyaç kredisi faiz oranları 2019

10 Bin TL

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Aylık Taksit

Vakıfbank

% 1,73

331  TL

Ziraat Bankası

% 1,75

332,69 TL

Ziraat Katılım

% 1,90

344,87 TL

Halkbank

% 1,91

345,69 TL

İNG Bank

% 1,94

348 TL

CepteTeb

% 1,99

352 TL

QNB Finansbank

% 2,04

479,57 TL

İş Bankası

% 2,20

369,90 TL

Burgan Bank

% 2,25

377,57 TL

İCBC Turkey

% 2,35

382 TL

Odeabank

% 2,37

384,46 TL

Garanti

% 2,42

388,79 TL

Akbank

% 2,42

388,79 TL

Şekerbank

% 2,47

393,15 TL

Anadolubank

% 2,50

395,78 TL

Yapı Kredi

% 2,53

398 TL

HSBC

% 2,60

404,59 TL

Denizbank

% 2,60

404,59 TL

Turkish Bank

% 2,60

404,59 TL

Aktif Bank

% 2,69

412,59 TL

 

Yukarıda yer alan bilgiler bankaların resmi internet sitelerinden 06.05.2019 tarihinde alınarak bu listeye eklenmiştir.

 

İhtiyaç kredisi hesaplamak için tıklayın

 

Acil paraya ihtiyacı olan kişiler kredi kullanmadan önce bankaların kredi faizlerini karşılaştırarak karlı çıkabilir. Siz de aşağıda bulunan ihtiyaç kredisi faiz oranları 2019 yılı için karşılaştırmasını inceleyebilir, en uygun kredi veren bankaya kredi başvurusu yaparak anında kredisini kullanabilir. Daha önceki yıllarda bireysel kredinin en yüksek vade sayısı 36 aydı ancak 2019 yılında alınan kararla birlikte 60 aya kadar çıkarıldı. Siz de bu sayfada yer alan tüm bankaların ihtiyaç kredisi faizlerini karşılaştırabilir ve en uygun krediye başvurunuzu yaparak 60 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. 2019 yılına ait güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları karşılaştırmasına aşağıdaki listeden bakabilir ve 10 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksit ödemesini de öğrenebilirsiniz.

 

DİĞER KREDİ FAİZ ORANLARI:

Konut kredisi faiz oranları 2019

Taşıt kredisi faiz oranları 2019

 

Yukarıda tüm bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları Nisan ayına ait güncel bilgileri karşılaştırarak siz de en uygun ihtiyaç kredisine başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

10.000 TL – 48 AY VADE İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

Faiz oranı: %1,75

Aylık ödemesi: 332 TL

Toplam ödeme: 15.936 TL

 

20.000 TL – 60 AY VADE İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

Faiz oranı: %1,75

Aylık ödemesi: 590 TL

Toplam ödeme: 35.400 TL

 

 

 İlginizi çekebilecek sayfalar:

 

Yukarıda yer alan bireysel kredi faiz oranları, ilgili bankanın "resmi internet bankacılığı" üzerinde hesaplama araçları kullanılarak hesaplanmış ve bu sayfaya eklenmiştir. Faiz oranlarının yanı sıra 10.000 TL 48 ay vadeli ihtiyaç kredisinin aylık taksit ödemesi de aşağıda yer almaktadır. Kredibankalar.com anasayfasına giderek siz de ihtiyaç kredisi hesaplama yapabilir ve tüm bankaların kredi faizlerine ulaşabilirsiniz.ihtiyaç kredisi Faiz oranları güncel piyasa koşullarına göre anlık olarak değişebileceğinden dolayı kredi kullanmadan önce faiz oranlarını mutlaka kontrol ediniz.

 

KREDİ BAŞVURUSU YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Günümüzde acil nakit ihtiyaçlarımızı bankalardan kredi çekerek karşılıyoruz. Pek çok kişi kredi başvurusu yaparken genelde her zaman tercih ettiği bankayı kullanmaktadır, ancak bu durum maddi yönden zarar vermektedir. Kredi  başvurusu yapmadan önce ilk olarak kredi bankalar sitesinden faiz araştırması yapabilir, ne kadar kredi çekecekseniz o miktarda hesaplama yapabilir ve en uygun krediyi veren bankanın hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu süreçten sonra siz de dilediğiniz bankayı ziyaret ederek kredi başvurunuzu yapabilir ve daha yüksek faiz vermekten kurtulabilirsiniz.

 

KAÇ AY VADELİ KREDİ KULLAMALI?

2019 yılında kredi vadeleri 60 aya kadar uzatılmıştır. Bu bir çok kişi tarafından olumlu olarak karşılandı ve piyasa hareketlenmeye başladı. Tabi ki borçsuz bir yaşam sürmek daha iyi olacaktır. Eğer ki daha kısa vadelerde ödeme durumunuz varsa kısa vadelerde kredi çekmelisiniz. Kredi başvurusu yapmadan önce bütçenizi, aylık gelir ve giderinizi kontrol etmeli ve vadeyi bu doğrultuda belirlemelisiniz. Eğer ki kredi ödemesinde güçlük çekiyorsanız bu durumda 60 ay kredi yapılandırma 2019 sayfamızı kontrol ederek ihtiyaç kredisini yeniden yapılandırabilirsiniz.

 

KREDİ NOTU KAÇ OLMALI?

İhtiyaç kredisi çekmeniz için sicilinizin düzgün, geçmiş ödemelerinizin düzenli ve kredi notunuzun de iyi seviyede olması gerekmektedir. Her banka için kredi kullanma şartları farklılık gösterse de genellikle kredi notunuzun 1300 ve üzerinde olması kredi çekmeye elverişli olduğunuzu göstermektedir.

 

KREDİ BAŞVURUSUNU NEREDEN YAPMALI?


İhtiyaç kredisi başvurusunu banka şubesinden yapmanız, kredi kullanma sürecinizi daha da hızlandıracaktır. Bunun yanı sıra bankanın internet bankacılığından, mobil bankacılıktan, müşteri hizmetlerini arayarak da kredi başvurusunu tamamlayabilirsiniz.

 

Bazı bankalarda faizler ve kredi miktarı değiştikçe ihtiyaç kredisi faiz oranları da değişebilir. Yukarıda bulunan kredi faizleri 2019 karşılaştırmasını yaparak siz de en uygun faizli krediye başvurunuzu yapabilirsiniz. Doların artış göstermesiyle beraber kredi faizleri de Temmuz 2018 döneminde oldukça yüksek seviyelere çıkmıştı. Şimdi yeni ylın gelmesiyle beraber bir çok kişi kredi faizleri düşecek mi diye merak etmektedir. Malum durumun olmasından sonra dolar da yavaş yavaş gerilemeye, kredi faizleri düşmeye başlamıştır. Özellikle bankalar yeni yıl kredisi adı altında kredi kampanyalarını da duyuracağından dolayı kredi faizlerinin düşeceğini beklediğimizi söyleyebiliriz.

 

KREDİ ÇEKERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

İhtiyaç kredisi yada diğer kredileri kullanırken en çok dikkat etmeniz gereken noktaları aşağıda sizler için sıraladık;

  • Size en uygun olan kredi, vadesini en kısa sürede bitirebileceğiniz ve faiz oranı en düşük olan kredidir.
  • Faiz oranlarının yanı sıra bankaların sundukları kredi masrafları da dikkate alarak kredi karşılaştırması yapmanızı öneririz.
  • Kredi başvurusu aylık gelirinizi ve gelir durumunuzu kontrol ederek, kredinin ödemesinde bir sıkıntı yaşayıp yaşamayacağınızı önceden araştırınız.
  • En uygun ihtiyaç kredisi araştırması yaparken kredibankalar.com dışında diğer sitelerin "sponsorluk" anlaşmalarına dikkat ediniz. Diğer kredi hesaplama ve karşılaştırma siteleri bankalarla sponsorluk anlaşması yaparak yüksek faizli krediyi listenin en üstüne ekleyebilmektedir. Bundan dolayı daha şeffaf kredi karşılaştırması olan siteleri tercih edebilirsiniz.
  • Eğer kredi notunuz kötü seviyeyse, kredi notunuzu yükseltene kadar kredi başvurusu yapılmamasını öneriyoruz. Kredi başvurusu yaparak bankadan krediye red yani olumsuz yanıt alırsanız bu durumda kredi notunuz daha kötü seviyelere gelecektir. Kredi notu için en dip seviye bize göre 1100 olması, 1100 altında kredi puanı bulunan kişilerin başvuru yaparken bir kez daha düşünmesi gerekmektedir.
  • Banka şubesine giderek başvuru yaparsanız süreci daha da hızlandırabilirsiniz, bazı bankalar anında onaylı kredi vermektedir. Başvuruyu yapıp onay aldığınız anda kredinizi bankanın kasasından kullanabilirsiniz.
  • Krediyi kullandıktan sonra ödemelerinizi düzenli yapmaya çalışın. Kredi taksit ödemeleri 1 gün bile geçse bunun kredi sicilinize işleyeceğini unutmayın.

 

2019 KREDİ FAİZ ORANLARI DEĞERLENDİRMESİ

2019 yılı içerisinde kredi faiz oranları artış gösterse de, son dönemlerde aşağı yönlü bir hareketi söz konusu. En düşük faiz oranı %1,75 ile devlet bankalarında olurken, en yüksek faiz oranı ise %2,69 ile Ptt şubelerinden özellikle emeklilere kredi veren Aktif Bank'ta yer alıyor. Özellikle eğitim, evlilik gibi zorunlu ihtiyaçlara özel olarak kredi taleplerinde artış gözlenirken, en fazla talep kredi borçları ve kredi kartı borçlarını birleştirerek uzun vadeye yaymak isteyen tüketicilerden geliyor. Özellikle geçtiğimiz aylarda Ziraat Bankası'nın başlattığı borç kapatma kredilerine büyük bir başvuru sayısı mevcut. Ziraat Bankası kredi kartı borç kapatma kredisi 2019 yılında bir çok kişi tarafından tercih edildi ve edilmeye de devam ediyor. Kredi ve kredi kartı borcu olanların borçları 60 aya kadar yapılandırılırken, faiz oranları da %1,10 - %1,20 olarak hesaplandı.

 

İhtiyaç kredisi tüketici kredileri içerisinde en çok talep gören ve kullanılan kredidir. İhtiyaç kredileri genellikle düşük tutarlı acil ihtiyaçlar için kullanılmaktadır. Herhangi bir teminat göstermeden, bankalar tarafından gelir durumu, kredi notu ve diğer bankalarla olan daha önceki ilişkileri doğrultusunda yapılacak araştırma sonunda kolaylıkla kullanılabilir. İhtiyaç kredisi için belirlenen tutar ve vade, kullanılacak krediye özgü, tek seferlik tanımlanır. Tekrar kredi başvurusu yapılması durumunda yeniden belirlenmektedir. İhtiyaç kredileri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından düzenlenen kurallar çerçevesinde tüm bankalardan kullanılmaktadır. Son düzenlemelere göre ipotekli veya ipoteksiz ihtiyaç kredileri için en yüksek vade 60 ay olarak belirlenmiştir. Gerçek kişiler tarafından eşya alımı, eğitim, evlilik, tatil gibi ihtiyaçlarınızı banka kredileriyle karşılayabilirsiniz. 

 

Siz de sitemizi takip ederek kredi faizlerini ve kredi kampanyalarını takip ederek daha uygun koşullarda ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. İhtiyaç kredisi hesaplama karşılaştırma ve hesaplaması bu sayfamızda paylaşılmıştır. Daha detaylı bilgilere ve farklı verilere ulaşmak istiyorsanız aşağıda bulunan ilgili konularımızı  da inceleyebilirsiniz.

 

Kredi Faiz Oranları 2019

İhtiyaç kredisi tüketici kredileri içerisinde en çok talep gören ve kullanılan kredidir. İhtiyaç kredileri genellikle düşük tutarlı acil ihtiyaçlar için kullanılmaktadır. Herhangi bir teminat göstermeden, bankalar tarafından gelir durumu, kredi notu ve diğer bankalarla olan daha önceki ilişkileri doğrultusunda yapılacak araştırma sonunda kolaylıkla kullanılabilir. İhtiyaç kredisi için belirlenen tutar ve vade, kullanılacak krediye özgü, tek seferlik tanımlanır. Tekrar kredi başvurusu yapılması durumunda yeniden belirlenmektedir. İhtiyaç kredileri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından düzenlenen kurallar çerçevesinde tüm bankalardan kullanılmaktadır.

 Son düzenlemelere göre ipotekli veya ipoteksiz ihtiyaç kredileri için en yüksek vade 60 ay olarak belirlenmiştir. Gerçek kişiler tarafından eşya alımı, eğitim, evlilik, tatil gibi ihtiyaçlar için tercih edilmekle birlikte kredi kartı borcu kapama, bireysel borç kapama gibi durumlarda da tercih edilmektedir. Bu yüzden bankalar eğitim kredisi, tatil kredisi, borç kredisi, evlilik kredisi, bayram kredisi gibi isimler kullanarak ihtiyaç kredilerini çeşitlendirmiştir, bu ortamda sizin ihtiyacınıza en uygun ve düşük faizli krediyi bulmak zorlaşmaktadır.

 

Bu sayfada bulunan 18 bankayı karşılaştırarak siz de kredi hesaplaması yaptıktan sonra en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları 2019 sonucunu öğrenebilirsiniz. Yine bir çok kişi bu sayfamızı inceleyerek en uygun ihtiyaç kredisi hangi bankada sorusunun da yanıtını rahatlıkla alabilmektedir. Konumuz sık sık güncellenmekte, kredi kampanyaları konu içeriğine eklenmektedir.

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
Halkbank Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı
Tarih : 2019-05-20 23:41:00
Garanti Bankası Enflasyon Endeksli Hesap
Tarih : 2019-05-20 23:21:00
TEB Gram Altın Fiyatları Takibi
Tarih : 2019-05-15 19:41:43
reklam kodu
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA