ING Bank Eksi Hesap (KMH) Nasıl Açılır

Hesabınızda paranız yoksa bile eksi bakiyeden para çekmek için siz de İng Bank eksi hesap açma ile başvurunuzu yapabilir ve eksi hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

ING Bank Eksi Hesap (KMH) Nasıl Açılır

ING Bank müşterileri, Destek Hesap (Eksi Hesap) ile şubeye gitmeden, kendilerine tanımlanmış kredili mevduat limitlerinden tüm günlük ve bankacılık işlemlerini kolayca halledebiliyor.ING Bank eksi hesap nasıl açılır? hakkında hazırladığımız haberimizi inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. 365 gün 24 saat hiçbir formalite olmadan kullanabilecekleri Destek Hesap (Eksi Hesap) sayesinde aşağıdaki işlemleri kolayca gerçekleştirebiliyorlar:

  • Fatura ödeme ve diğer otomatik ödemelerini yapabilir,
  • Kira, taksit, okul gibi rutin ödemelerini gerçekleştirebilir,
  • Kredi, kredi kartı gibi banka borçlarını ödeyebilir,
  • Banka kartından destek hesap limiti kadar alışveriş yapabilir,
  • Herhangi bir ATM’den parasını nakit olarak çekebilirler.


Önemli uyarı: Bankaların Kredili Mevduat Hesabı (KMH) yani eksi bakiye üzerinden şans oyunları ödemeleri yapılmamaktadır.

ING Bank Eksi Hesap Özellikleri

  • Vadesiz hesaba tanımlanan Destek Hesap (eksi hesap) sayesinde, ödemelerinin tarihini unutan, herhangi bir ödeme için hesapta yeterli parası bulunmayan ve çeşitli sebeplerden dolayı ödenmemiş borcu olsun istemeyenler hiçbir sorun yaşamadan tüm işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.
  • Hesaba tanımlanan Destek Hesap (eksi hesap)  limiti ne kadar olursa olsun, müşteriler yalnızca kullandığı tutar ve kullanılan gün sayısı üzerinden faiz ödemektedirler. Faiz ödemeleri ise ay sonunda hesaptan tahsil edilmektedir. Kullanılmayan limit için müşterilerden herhangi bir masraf / ücret tahsil edilmez.
  • Kullanılmış olan Destek Hesap limiti (eksi hesap), hesaba para girişi olduğunda otomatik olarak tahsil edilir. Geri ödeme için herhangi bir formalite veya talimata gerek kalmaz.
  • Hesabın düzenli olarak kullanılabilmesi için, kullanımlardan sonra oluşan aylık faizin ay sonunda ödenmesi ve hesabın yılda en az 1 gün artı bakiyede kapanması gerekmektedir.
  • Destek Hesap (eksi hesap)  gün içerisinde kullanılıp, yine aynı gün artı bakiyede kapatılmış olsa bile 1 günlük faiz uygulanacaktır.

 

Ing Bank eksi bakiye açma

Destek Hesaba (eksi hesap) başvurmak için, ING Şubelerinden, İng Bank müşteri hizmetleri 0850 222 0 600 numaralı telefon bankacılığından, internet bankacılığından, cepten veya ATM’lerden yardım alabilirsiniz.Bu aracılar üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilir.Hesabınız olan ilgili bankanın size bu hizmeti sunmuş olması durumunda bu hizmeti kullanmaya başlayabilir.Eğer başvuru yapmanız gerrekiyorsa bankanın sizden istemiş olduğu şartlar doğrultusunda  başvurunuzu gerçekleştirebilir almış olduğunuz geri dönüş kapsamında olumlu olumsuz yanıt çerçevesinde kullanmaya başlayabilirsiniz.
 

 

Taksitli Nakit Avans (Eksi Hesap)

ING Bank müşterileri arzu ederse Destek Hesaplarının (eksi hesap) limitlerini Taksitli Destek Hesap olarak kullanıp, harcamalarını 3-12 aya kadar taksite bölebiliyorlar. Minimum kullanım tutarı ATM’lerde 50,00 TL olarak, diğer kanallarda ise 100,00 TL olarak belirlenmiştir ve daha düşük tutarda bir kullanım yapılamamaktadır.İlk taksit ödemesi kredi kullanımından 1 ay sonra gerçekleşmektedir ve ilk taksit belirtilen tarihte ödenmezse, ödenmeyen taksit tutarı kadar Destek Hesap faizi uygulanacaktır.Taksitli Nakit Avansın (eksi hesap) aylık faiz oranı ise %1,81’dir


Siz değerli okurlarımızda makalemizde ING Bank eksi hesap nasıl açılır? konu başlığı altında eksi hesap ve özellikleri hakkında güncel ve değerfli bilgiler vermeye çalıştık.Haberimizi detaylarıyla inceleyebilir,bilgiler doğrulturunda eksi hesab limitinizi kullanmaya başlayabilir ya da başvurunuzu gerçekleştirerek olumlu sonuç almanız durumunda  eksi hesap hizmetinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. 

Ayrıca kredi kullanmak isteyenler İng Bank kredi başvurusu,
kredi kartı almak isteyenler İng Bank kredi kartı başvurusu sayfalarına da bakabilir.

Yorum yap:

Kapat