İNG Bank Kredi Faiz Oranları 2019 (İhtiyaç, Konut,Taşıt)

İhtiyaç kredisi, konut kredisi veya taşıt kredisi kullanmak isteyenler İng Bank kredi faiz oranları incelememizi bu sayfadan kontrol ederek İng Bank'a kredi başvurusu yapabilir.

İNG Bank Kredi Faiz Oranları 2019 (İhtiyaç, Konut,Taşıt)

Uygun faizli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler için düşük faizli krediler İng bank'da sizleri bekliyor. Eğer sizde ihtiyaç kredisinden yararlanmayı düşünüyorsanız sayfamızda bulunan İng Bank kredi faiz oranları 2019 yılına ait verilere alt bölümde ulaşabilirsiniz. Başka bankalar ile İng bank'ın faiz oranları arasında karşılaştırmalarını yaparak size en uygun olan ihtiyaç kredisini belirleyip kredinizi alabilirsiniz. Geçen yıl ihtiyaç kredisi vade oranı 48 aya kadar verilebiliyorken BDDK'nın almış olduğu kararla en fazla 60 vadeli kredi kullanabilmektedir. Siz de 60aya varan vadeler ve uygun faiz oranları ile kredi almayı düşünüyorsanız hemen İng Bank kredi başvurusu yapabilir ve kredinizi anında çekebilirsiniz. Aşağıda yer alan bilgileri kontrol ederek İng Bank'ın taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi faizlerini öğrenebilirsiniz.

İng Bank Kredi Faiz Oranları

Özel bankalar arasında uygun faiz veren İng Bank İhtiyaç kredisi almak isteyenleri bekliyor. İng bank'da İhtiyaç kredisi faiz oranı %2.19'dan başlamaktadır. Sizde İng Bank'tan kredi başvurusunda bulunabilir ve acil nakit ihtacınızı karşılayabilirsiniz. Çalışanlara özel kredi, Ev hanımlarına özel kredi , Eğitim kredisi, Emeklilere özel kredi gibi  ihtiyaç kredilerinin haricinde İng bank'dan taşıt,konut,esnaf gibi birçok kredi seçenekleri bulunabiliyor. Şunuda bilmenizi isterizki İng Bank'ın belirli tarihlerde duyurduğu kampanyalarını takip edebilir size en uygun faizli kredinizi alabilirsiniz. İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunduğunuzda banka ihtiyaç kredisinde bulunan kişinin kredi notunu,geçmiş ödemelerini,kredi sicilini,aylık gelirini finansal durumunu incelemktedir.Bu inceleme işlemi Kredi Kayıt Bürosu (KKB) yani bilinen ismiyle kredi notu sisteminden sağlanmaktadır. Bir kişinin bankalardan ihtiyaç kredisi kullanabilmesi için kredi notunun en az 1400 seviyelerinde olması gerekmektedir. Eğer kredi notunuz düşük oranlarda ise kredi başvurusu yapmadan önce ilk olarak kredi notunuzu yükseltmek için çaba sarf etmeniz gerekir. Alt bölümde bulunan ihtiyaç kredisi hesaplama tablosunu inceleyebilirsiniz, faiz oranları kredi vadesi ve miktarlarına göre değişkenlik gösterebiliyor.

İng Bank İhtiyaç Kredisi
Üst tabloda bulunan İng Bank ihtiyaç kredisi hsaplama tablosu 20.11.2018 tarihinde eklenmiş olup banka piyasa koşullarına göre faiz oranlarını değiştirebiliyor. Kredi kullanmadan önce faiz oranlarının güncelliğini bankadan kontrol edebilirsiniz.

Kredi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Öncelikle şunu belirtmemiz lazım ki, Kredi başvurusu bankalara yapıldığı anda hızlı bir şekilde değerlendirme süreci başlıyor. Kredi notunuz incelendikten sonra bir kaç bilgilere daha bakılır ve kredi değerlendirme merkezi kredinin sonucunu belirler. Kredi başvuruları yoğunluk olmadığı günlerde genelde aynı gün içerisinde verilebiliyor. İhtiyaç kredilerinde yoğunluk zamanlarında ise kredi başvuru değerlendirme süreci 3 güne kadar uzatabiliyor. Konut ve taşıt kredilerinde bu süreç 1 haftayı bulabiliyor.

İng bank Konut Kredisi

Özel bankalar arasında yer alan bankalardan birisi de İng bank'dır. Sizlerde İng bank taşıt, ihtiyaç ve konut kredilerini "düşük faiz oranlarıyla" alabilirsiniz.nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Konut kredileri 120 aya varan vadelerle verilebilmektedir, konut kredisi alabilmeniz için öncelikle kredi şartlarına uymanız gerekmektedir. sayfamıza bakarak siz de İng bank konut kredisi faiz oranları 2019 yılına ait bilgilere ulaşabilir, kredi için gerekli belgeleri görebilir, konut kredisi hesaplama tablolarına bakabilir ve ev kredinizi hemen alabilirsiniz.  Genel olarak bakarsak eğer bir önceki yıllarda konut kredileri yüksek orandaydı. Şu anda ise döviz piyasasının düşmesi sonucunda faizlerde de düşüşler yaşanmıştır. Ev kredisi almak isteyenlerde derin nefes almıştır. Sizlerde kredi ile ev almayı düşünüyorsanız Hsbc bankasında uygun faizli kredi alabilirsiniz. İng bank'da kredi faiz oranı %2.01 olarak görülüyor. kredi faiz oranları güncel koşullara göre değişebildiğinden dolayı kredi kullanmadan önce bankadan güncel oranları kontrol ediniz. Alt bölümde yer alan hesaplama verilerini ve kredi için gerekli belgeleri kontrol edebilir, konut kredisi hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz.Gerekli evraklar:

Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,
Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,
Çalışma durumunuza göre gelir belgesi,
Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
Başvuru Formu,
Şubece talep edilebilecek diğer belgeler.


Şunları belirtmekte fayda var konut kredileri ihtiyaç kredileri gibi aynı gün içerisinde sonuçlanmayabiliyor. Başvuru yapıldıktan sonra kredi notu, banka geçmişi, kredi sicili, finansal durum gibi özelliklerinizi banka kontrol ediyor. Eğer krediye "ön onay" verilirse bu aşamadan sonra ekspertiz evi kontrol etmeye gider ve piyasa miktarını belirleyerek hazırladığı raporu bankaya sunar. bu işlemden sonra ise banka krediyi onaylamaya uygun görürse, evin ekspertiz değerinin en çok %80'ine kadar kredi verebilir. Yani 210.000 TL piyasa değeri olan bir eve en fazla 168.000 TL konut kredisi alınabilir, geri kalan yüzde yirmilik kısmı krediyi alacak kişi "peşin" olarak bankaya ödemelidir. Kredi değerlendirme süreci genellikle 5 gün içerisinde sonuçlanabiliyor fakat eksik evrak olma durumunda yada yoğunluk durumlarında bu süreç 1 haftaya kadar sürebiliyor.


Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusunda bulunmak isteyen bir kişi şunları yapmalıdır. İng bank şubelerinden veya sms göndererek,internet veya mobil şubeden çağrı merkezlerinden, atm cihazlarından yapabilirsiniz.Bankaya kredi başvurusu yapıldıktan sonra banka değerlendirme sonrasında başvuru yapan kişiye olumlu yada olumsuz dönüş sağlayacaktır. Sizlerde İng bank'tan en uygun faiz oranlarıyla kredi almak istiyorsanız. Sayfamızda yer alan bilgileri inceleyerek siz de İng Bank kredi faiz oranları 2019 hesaplamasını yapabilir, ve kredi başvurusunu tamamladıktan sonra sizlere en uygun faiz oranlarıyla İng Bank'tan kredi alabilirsiniz.

Ayrıca İng Bank kredi kartı başvurusu sayfasına da göz atarak İNG Bank'ın ayrıcalıklı kredi kartına başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat