Çiçek Sepeti Sipariş İptali ve Para İadesi Nasıl Yapılır?

Çiçek Sepeti sipariş iptali, yarım kalan sipariş iptali ve para iadesi şartları ile ilgili tüm bilgileri bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Çiçek Sepeti Sipariş İptali ve Para İadesi Nasıl Yapılır?

Çiçek sepeti sipariş iptali yaparak siz de para iadesi alabilirsiniz. Siparişinizi iptal ederek paranızın tam olarak iade edilmesi için, hazır olarak sipariş bilgileri ve ürün kodunu biliyor olmanız gerekmektedir.

Eğer yaptığınız sipariş kargoya verildiyse ancak siz yine de siparişin iptal edilmesini istiyorsanız, kargoyu açmadan geri iade etme hakkınız bulunmaktadır. Çiçek Sepeti uygulaması üzerinden yapılacak iptal ve iade işlemlerinde alıcı herhangi bir ek ücret ödememektedir. Eğer sipariş ettiğiniz ürün Çiçek Sepeti iade politikasında yer alan "iade edilmeyen ürünler" içerisinde yer alıyorsa, bu ürün kesinlikle iade edilemez.

İade edilemeyen ürünler içerisinde kişiye özel ürünler, tek kullanımlık ürünler, altın-pırlanta gibi fiyatı borsa gibi araçlarla belirlenen ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Ayrıca son tüketim tarihi geçme risk grubundaki ürünler, (pasta, cheesecake vb.) iadesi alınmamaktadır.

Elektronik ürünlerde cayma hakkı için ambalajn açılmaması gerekmektedir. Ambalajı açılan ürünlerin garanti kapsamında iade edilmesi için teknik servis inceleme süresi ürünün teknik servise tesliminden itibaren 20 iş günüdür.

14 Gün İade Süresine Dikkat Edin

Mesafeli Sözeşmeler Yönetmeliği'ne göre tüketicinin cayma hakkı 14 gün olarak belirlenmiştir. Ürünler iade süresi dolduktan sonra iade kabul edilmez. Ancak ürünün size tesliminden sonra üründe herhangi bir sorun oluştuysa 30 gün içerisinde şikayet talebinde bulunabilirsiniz. Çiçek Sepeti firması %100 müşteri memnuniyeti politikası ile hizmet vermektedir.

Çiçek Sepeti Sipariş İptali

Çiçek Sepeti'nden sipariş ettiğiniz ürünleri kargo geldiğinde ürünü almadan geri gönderebilirsiniz. Ayrıca sipariş aldığınız ürünleri belli nedenlerden dolayı da 14 gün içerisinde iade etme hakkınız bulunmaktadır.

İade edeceğiniz ürün "iade edilmeyen ürünler" kategorisinde yer alıyorsa iade edebilirsiniz. Ayrıca sipariş edilen ürün henüz kargoya verilmemiş olmalı, eğer ürün kargoya verildiyse kargo geldiğinde ürün ambalajı açılmadan iade yapılabilir. Öncelikle ürünün kargoya verilmediğinden emin olmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıda yer alan yolu izleyerek kontrolleri sağlayın.

İşte Çiçek Sepeti sipariş iptal etme yöntemi:

  • 1. Çiçek Sepeti uygulaması veya web sitesinden hesabınıza giriş yapın.
  • 2. Siparişlerim sayfasına gelin.
  • 3. Sipariş takip tuşuna basın. Bu sayfada "Sipariş hazırlanıyor" uyarısı yer alıyorsa sipariş iptali yapabilirsiniz.
  • 4. Sayfanın yanındaki butona tıkladıktan sonra Sipariş İptali seçeneğine tıklayın.
  • 5. Bu yöntemi deneyerek iptal ve para iadesi işlemini hemen başlatabilirsiniz. Eğer ürün kargoya verildiyse ürünü açmadan geri gönderin. Çiçek Sepeti'ne ürün geri ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde ürün incelenerek iade işlemi başlatılacaktır.

Kargodaki siparişi iptal edebilir miyim?

Kargoya verilen siparişi iptal edemezsiniz ancak gelen ürünü kutusunu açmadan geri gönderebilirsiniz. Bu durumda ise ürünün ambalajı açılmadığı için Çiçek Sepeti firması ürünü iade alarak para iadesi yapacaktır.

Çiçek Sepeti Sipariş İptali Para İadesi

Sipariş kargoya verilmediyse, Çiçek Sepeti uygulaması veya web sitesinden giriş yaparak "Siparişlerim" sayfasından iade etmek istediğiniz ürünün üzerine tıklayın. Bu sayfada eğer ürün "Sipariş hazırlanıyor" uyarısı bulunuyorsa, yanındaki butona tıklayın ve Sipariş İptali seçeneğine tıklayarak iptal nedeninizi belirtin ve onaylayın.

  • Kargoya verilen ürünlerin iptal edilmesi ve para iadesi yapılabilmesi için ürünü açmadan geri göndermeniz gerekiyor.
  • Sipariş iptali veya iadesi talebinden sonra ise, Çiçek Sepeti'nin iadeye onay verdiği iş günü içerisinde para hesabınıza aktarılacaktır.
  • Dekont ise Çiçek Sepeti'nde kullandığınız e-posta adresinize gönderilir.
  • EFT ve havale ile yapılan ödemelerin geri para iadesi 1 - 10 iş günü içerisinde yapılmaktadır.
  • Akbank ve Halkbank ile yapılan havale işlemlerinde ise ürün ücret iadesi hesabınıza 3 - 7 gün içersinde gönderilmektedir.

Çiçek Sepeti İade et Butonu Yok

Çiçek Sepeti uygulama veya web sitesinden hesabınıza giriş yaptığınızda, iade etmek istediğiniz ürünün yanında iade et butonu bulunmuyorsa ya iade süreniz geçmiştir, ya da aldığınız ürün "iade edilmeyen ürünler" kategorisinde yer almaktadır. Bu durumda ürünle alakalı şikayetlerinizi Çiçek Sepeti müşteri hizmetlerini arayarak veya iletişim formunu doldurarak gönderebilirsiniz.

Çiçek Sepetinde iade oluyor mu?

Ürünü kargoya verdikten sonra ürünü teslim almadan geri gönderebilirsiniz. Ürünün kargodan geri dönme süresi ise 1-3 iş günüdür. Ürün Çiçek Sepeti'ne ulaştıktan sonra para iadesi yapılacaktır.

Çiçek Sepeti Ürün Kırık Geldi, Ne Yapmalıyım?

Sipariş ettiğiniz ürün görseldeki gibi gelmedi, kırık geldi, hasarlı geldi, bozuk geldi gibi nedenleriniz varsa 14 gün geçmeden iade talebinizi oluşturabilirsiniz.

Çiçek Sepeti Sipariş iade nasıl oluşturulur?

Ürünü teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde Çiçek Sepeti web sitesinden ya da mobil uygulamada yer alan "Siparişlerim" bölümünden yapabilirsiniz. İşte Çiçek Sepeti iade yöntemi: "Siparişlerim" sayfasında yer alan iade etmek istediğiniz ürünü seçerek ürünün yanında yer alan "Sipariş İptal" butonuna tıkladıktan sonra iade nedenini seçerek iade talebini başlatabilirsiniz.

Çiçek sepeti sipariş iptal etme

Benzer içerikler:

Getir sipariş iptali

Trendyol hesap silme

Yorum yap: