Getir Sipariş İptali ve Para İadesi Nasıl Yapılır?

Getir sipariş iptali yaparak verdiğiniz siparişlerinizin iadesini alabilirsiniz. Getir sipariş iptal müşteri hizmetleri numarasından hemen iptal ve iade işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Getir Sipariş İptali ve Para İadesi Nasıl Yapılır?

Getir sipariş iptali sadece Getir müşteri hizmetlerini arayarak yapılmaktadır. Sipariş iptal nedenini müşteri temsilcisine belirtmeniz gerekiyor, 0850 532 50 50 numaralı Getir müşteri hizmetlerini arayarak iptal talebinizi iletebilirsiniz. Getir uygulamasının amacı müşterinin siparişini 10 dakika içerisinde teslim etmektir. Eğer uzun bir süre gelmeyen siparişiniz bulunuyorsa bilgi almak ve siparişi iptal etmek için müşteri temsilcisiyle görüşebilirsiniz. Sipariş iptal nedenini de müşteri temsilcisine belirtmeniz gerekmektedir. Aksi bir durumda sipariş iptal talebi reddedilmektedir.

Getir sipariş nasıl iptal edilir?

Getir uygulamasının hizmet verdiği bölge dışında sipariş verdiyseniz, zorunlu iade politikasını uygulayıp siparişi iptal ederek paranızı iade alabilirsiniz. Getir sipariş iadesi yapmak istiyorsanız, sipariş iadelerini Getir müşteri hizmetlerini arayıp yapmanız gerekmektedir. Getir sipariş iptali müşteri hizmetleri numarası 0850 532 50 50 numarasını siz de 7/24 arayabilir veya info@getir.com e-posta adresine mail göndererek sipariş hakkında şikayet, öneri, istek ve iade işlem taleplerinizi firmaya bildirebilirsiniz.
 

Getir en az kaç TL sipariş verilir?

Getir, Türkiye genelinde birçok ilde çevrimiçi market uygulaması olarak hizmet vermeye devam ediyor. Genel olarak müşterinin siparişini 10 dakika içerisinde teslim etmeyi amaçlayan Getir firması İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, Bursa, Kocaeli, Bodrum, İzmir ve birçok farklı ilde hizmet vermektedir. Getir'den aldığımız ürünleri farklı nedenler göstererek siz de iptal edebilirsiniz. Fiyat olarak diğer uygulamalardan pahalı olsa da, verdiği hizmeti ve hızından dolayı Getir tercih edilmektedir. Getir'den sipariş vermek için minimum teslimat tutarı 25 TL olması gerekmektedir. Getir'in teslimat ücreti olarak da 4.90 TL almaktadır.


 

Getir Ücret İadesi Nasıl Yapılır?

Getir ücret iadesi yapabilmesi için, öncelikle Zorunlu İade Politikasını incelemeniz gerekmektedir. Her Getir sipariş iptali yapıldığında ücret iadesi yapılması söz konusu olmayabilir. İade Politikasına göre ücret iadesi yapılabilmesi için şu durumların oluşması gerekir:

  • Yemek siparişlerinde, sipariş edilen ürünün restoranda bulunmaması
  • Müşteriye getirilen ürünün bozuk olması, müşterinin memnun kalmaması
  • Sipariş verilen ürünün teslimatında gecikme ve bu gecikmenin restoranın hatası olması, restoran tarafından durumun kabul edilmesi

Getir Zorunlu İade Politikası

Getir, müşterinin yaşadığı problemli alışverişlerden dolayı zorunlu iade ve iptal politikasını uygulamaktadır. Getir'den verilen siparişler eğer restorana ulaşmazsa bu durumda zorunlu iptal işlemi yapılarak ücret iadesi müşteriye yapılmaktadır.

Getir'in iptal ve iade politikası uyguladığı diğer durumlar ise:

  • Siparişin ilgili restoranda kalmamış olması,
  • Müşterinin siparişten memnun kalmaması,
  • Siparişin teslimat süresinin geçmesi ve restoranın bu durumu onaylaması.

Bu gibi problemlerde Getir uygulaması, müşterinin hakkını her zaman savunmaktadır. Aynı zamanda müşteri haksız yere iade ve iptal talebinde bulunursa, Getir müşterinin hesabını kapatma hakkına da sahiptir.

Getir üyelik silme

Getir hesap silme işlemlerini gerçekleştirerek, Getir'deki tüm üyelik bilgilerinizin silinmesini sağlayabilirsiniz. Getir'de mevcut üyeliğinizi tamamen silmek ve kullanıcı bilgilerinizi sistemden kaldırmak istiyorsanız, yine bu işlemi gerçekleştirebilmek için de 0850 532 50 50 numaralı Getir müşteri temsilcisini aramanız gerekmektedir. Ayrıca Getir internet sitesinde yer alan iletişim formunu kullanarak üyelik bilgilerinizin silinmesini talep edebilirsiniz. Ayrıca Getir'in e-posta adresine üyelik bilgilerinizi ve iptal etme nedeninizi anlatarak durumu bildiren bir mail gönderebilirsiniz.

Getir Şikayet

Siparişiniz sorunlu geldiyse veya kurye ya da restoranla alakalı şikayetiniz varsa, Getir'e bu şikayetlerinizi ileterek çözüm talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca, Getir'in resmi olarak her üyeye onaylattığı Kullanıcı Sözleşmesi'nde açık olarak yer alan kuryelerin davranışlarından firmanın yasal olarak sorumlu tutulmayacağı açık olarak belirtilmektedir. Kurye veya diğer şikayetlerinizi bildirmek için Getir uygulaması üzerinden Şikayet sayfasına giderek şikayetlerinizi gönderebilirsiniz.

Getir Hesap Silme

Getir uygulamasından memnun kalmadıysanız, Getir sipariş iptali ve hesap silme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Getir müşteri hizmetleri 0850 532 50 50 numarasından iletişim kurarak hesabınızın silinmesi talebinde bulunabilirsiniz.

Hesap silmek için bir diğer yol ise Getir'e mail göndermektir. 7/24 Getir'e mail gönderebilir, sorunlarınız, istekleriniz veya önerilerinizi belirtebilirsiniz. Getir hesabının silinmesini istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip edin:

https://getir.com/hakkimizda/iletisim sayfasında yer alan iletişim kutusunu doldurabilir, Getir ile ilgili taleplerinizi iletebilirsiniz.

İletişim kutusuna talepleriniz, adınız, soyadınız, mail adresiniz gibi bilgileri doldurun.

Hesap silme talebinizi yazdıktan sonra gönderin.

Getir'e talebiniz ulaştıktan sonra işlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilerek hesabınız silinecektir. Ayrıca teyit etmek amacıyla Getir müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz.

Getir Masterpass Hesap Silme

Getir Masterpass hesabı silme işlemi için müşteri temsilcisini aramanız gerekmektedir. Kullanıcı bilgilerinizi müşteri temsilcisine belirttikten sonra yapmak istediğinizi belirterek ilgili menüye aktarılabilirsiniz. Ayrıca Getir sitesi veya uygulama üzerinden iletişim kutusunu doldurabilirsiniz. Yollanan maillere aynı gün içerisinde dönüş yapılmaktadır. Müşteri temsilcisine saat 07:00 ile 02:00 arasında ulaşabilirsiniz.

Getir sipariş iptali için bu sayfada yer alan güncel bilgilerden yararlanabilir, Getir'in getirmediği siparişleri size verilen yöntemleri kullanarak iptal edebilir ve sipariş ücret iadesi talebinde bulunabilirsiniz.

Getir saat kaça kadar açık?

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Tuba cetiz

Para iadesi istiyorum indirim yapılmamış bana

2022-01-06 14:35:17 -