İNSTAGRAM Hesap Silme Linki (Kalıcı ve Geçici) Hesap Kapatma

İnstagram hesap silme linki ile kalıcı olarak hesabınızı kapabilir, tüm bilgilerinizi anında silebilirsiniz.

İNSTAGRAM Hesap Silme Linki (Kalıcı ve Geçici) Hesap Kapatma

İPTAL ETME

06.07.2021 00:49

Paylaş :

İnstagram hesap silme linki ve hesabı geçici veya kalıcı kapatma yollarını araştırarak bu sayfamızı hazırladık. Siz de İnstagram hesabınızı geçici veya tamamen kalıcı olarak kapatılarak hesap bilgilerinizin silinmesini istiyorsanız, aşağıda yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz.

 

İnstagram hesap silme linki

İnstagram kullanıcıları özellikle memur alım zamanında devletin sosyal medya hesaplarını araştırdığını düşünerek, İnstagram hesap silme linkini araştırmaktadır. İnstagram'da geçici ve kalıcı olarak hesap silme sayfaları bulunmaktadır. İnstagram mobil uygulamasından İnstagram dondurma veya hesap silme ile alakalı bir ayar bulunmamaktadır. Hesabınızı silmek veya dondurmak istiyorsanız, İnstagram.com sitesine tarayıcıdan giriş yaparak ilgili hesap kapatma ve dondurma bağlantılarını takip ederek hesabınızı iptal edebilirsiniz. İnstagram hesabınızı iptal etmek veya geçici olarak kapatmak için aşağıda yer alan bağlantıları tıklayabilirsiniz. İnstagram hesabınızı kapatmaya karar vermeden önce, hesabınızı geçici mi kalıcı mı kapatmak istediğinize karar veriniz. Aşağıda hem geçici olarak kapatma (dondurma) linkini hem de kalıcı olarak kapatma yani tamamen silme linkini ayrı ayrı paylaştık. Hesabınızı nasıl kapatacağınızı aşağıda yer alan ayrıntılardan öğrenebilirsiniz.

 

İnstagram geçici hesap kapatma linki için tıklayın. (Hesap dondurma)


İnstagram kalıcı olarak hesap kapatma ekranına gitmek için tıklayın.

 

İnstagram hesap dondurma linki

 

İnstagram hesap dondurma

İnstagram'da hesabınızı geçici olarak kapatabilir, istediğiniz zaman giriş yaparak tekrardan hesabınızı aktif edebilirsiniz. İnstagram hesabınızı geçici kapatma seçeneğinde, hesabınız dondurulmuş olur ve hiçbir içeriğiniz silinmez. Sizi takip edenler ve profilinize bakmak isteyenlere boş sayfa gösterilir. Bu süre zarfında hesabınıza giriş yapmasanız bile kullanıcı adınız silinmez ve bir başka kişi kullanıcı adınızı alamaz. İnstagram hesabı dondurma sonrasında hesabınıza ne zaman giriş yaparsanız, tüm içerikleriniz, mesajlarınız, beğenileriniz o zaman İnstagram'da görünmeye başlayacaktır.

 • İnstagram hesap dondurma için mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan İnstagram'a giriş yapmanız gerekmektedir. İnstagram uygulamasından hesabınızı geçici olarak kapatma seçeneği yoktur. Tarayıcıdan İnstagram geçici kapatma dondurma için:
 • Tarayıcıdan instagram.com'a giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan "Profili Düzenle" seçeneğine tıklayın.
 • Sağ alt köşede yer alan "Hesabımı geçici olarak kapat" seçeneğine tıklayın.
 • "Hesabını neden kapatıyorsun" sorusunu yanıtladıktan sonra seçim yapın ve şifrenizi girin.
 • "Hesabı Kapat" butonuna tıkladıktan sonra hesabınız geçici olarak kapatılacaktır.

 

İnstagram hesap kapatma kalıcı

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak kapatabilir, mesajlarınızın, fotoğraf, video ve hatıralarınızın tamamen silinmesini isteyebilirsiniz. İnstagram hesabınızı kalıcı olarak sildikten sonra başka bir kişi kullanıcı adınızı alabilir. Eğer daha sonra hesabınıza tekrardan erişmek istiyorsanız hesap dondurma linkine gidebilirsiniz. Hesabı sildikten sonra aynı kullanıcı adıyla tekrardan kayıt yaptırmak mümkün olmayabilir. İnstagram kalıcı olarak hesap silmek için:

 • İnstagram.com'a mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan giriş yapın.
 • Sağ üst köşede yer alan Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.
 • Menüde yer alan "Hesabımı kalıcı olarak kapat" seçeneğine gelin.
 • "Hesabı neden kapatıyorsun?" sorusunu yanıtlayın.
 • Şifrenizi ve gerekli bilgileri doldurun.
 • Bilgileri kontrol ederek onayladıktan sonra İnstagram hesabınız silinecektir.

 

İnstagram hesabı nasıl silinir?

İnstagram hesabı silmek için 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Hesabınızı ister tamamen silebilir ve bir daha giriş yapamaz veya; Hesabınızı kalıcı olarak silebilir ve ne zaman İnstagram'a giriş yaparsanız o zaman devam edebilirsiniz. İnstagram hesabı mobil uygulama üzerinden silinmemektedir. Hesabınızı silmek için Chrome gibi tarayıcıdan giriş yapmanız gerekmektedir.

 

İnstagram hesabı kaç günde kapanır?

İnstagram hesap silme işlemini tamamladıktan sonra, 28 gün boyunca hesabınıza giriş yapmadığınız taktirde hesabınız tamamen silinecektir. 28 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız eski profiliniz ve hesabınızdaki tüm bilgileriniz tekrardan gelerek hesap silme başvurusu iptal edilecektir. Hesap silme işlemi tamamladıktan sonra ise hesabınız gizlenecek ve kimseye gösterilmeyecektir.

 

Silinen İnstagram hesabı görünür mü?

İnstagram hesabı silme işlemi yapıldıktan sonra hesap görünmez olacaktır. Ancak 30 gün içerisinde kullanıcı adınızı bir başkası alamayacaktır. 30 gün sonunda ise hesabınız tamamen silinecektir.

 

Silinen İnstagram hesabı savcılık tarafıdan bulunabilir mi?

İnstagram üzerinden suç işleyecek eylemlerde bulunmuş ve hesabınızı silmişseniz bile, savcılık araması sonrasında İnstagram yetkilileri yasal olarak savcılığa tüm bilgilerinizi vermek zorundadır. Hesabınızı tamamen silseniz bile ev adresinize kadar tüm bilgilerinizi savcılık ve devlet yetkilileri öğrenebilir.

 

İnstagram hesabı tamamen silinir mi?

Evet, İnstagram hesap silme linkine giderek ve bilgilerinizi doldurarak hesabın tamamen kapatılmasını sağlayabilirsiniz. 28 gün hesabınıza giriş yapmazsanız tüm bilgileriniz ve profiliniz kalıcı olarak silinerek hesabınız kapatılacaktır.

 

İphone İnstagram Hesap Silme ve Kapatma

İphone uygulamasından hesabınızı silemez ve donduramazsınız. Safari tarayıcıdan İnstagram.com'a giriş yaparak Profil sayfasından hesap silme ayrıntılarına ulaşabilirsiniz. Hesabını neden siliyorsun sorusuna bir seçenek seçtikten sonra hesabı sil butonu aktif olacaktır. Hesabınızı tamamen silmek istediğinizde sadece fotoğraflar değil mesajlarınız, kullanıcı adınız, videolarınız, yorumlarınız, hatıralarınız yani İnstagram'da bulunan tüm bilgilerinizin silineceğini unutmayın.

 

Bu sayfamızda yer alan bilgilerden yararlanarak siz de İnstagram hesap silme linkine ulaşabilir, hesabınızı geçici veya kalıcı olarak kapatarak İnstagram'dan uzaklaşabilirsiniz.

 

İnstagram gizli hesap görme

İnstagram engelleyenleri görme

Yorum Yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Tülay

Sayenizde instagram hesap silme linkine ulaştım, diğer siteler sadece lafı uzatmışlar.

2021-10-25 00:08:07 -