Netflix Hesap Kapatma ve Üyelik İptali

Netflix hesap kapatma, para iadesi ve üyelik iptali işlemlerinin nasıl yapıldığını bu sayfadan ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Netflix Hesap Kapatma ve Üyelik İptali

Dizi, film ve belgesel izleme platformu Netflix'te herhangi bir nedenle üyeliğinizi iptal ederek hesabınızı kapatabilirsiniz. Netflix hesap kapatma işlemini kullanıcıları için daha da kolaylaştırmıştır. Fiyatının yüksek oluşu veya vaktinizi boşa çaldığını düşündüğünüzden dolayı ya da herhangi bir nedenle Netflix kullanmayı bırakmak istiyorsanız, hesabınızı tamamen nasıl kapatıp üyeliğinizi iptal edeceğinizi bu sayfada açıkladık.

Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

İOS, Android veya bilgisayarınızdan Netflix.com sitesine girerek üyeliğinizi hemen iptal edebilirsiniz. Netflix'de üyelik iptali sonrasında daha önceki ödediğiniz ücretler iade edilmemektedir. Bir sonraki fatura döneminizde hesabınızı iptal edildikten sonra sizden ücret alınmayacaktır. Cep telefonunuza yüklediğiniz Netflix uygulamasından Netflix hesap kapatma seçeneği bulunmamaktadır. Bundan dolayı safari, Chrome, Mozilla, Opera gibi tarayıcılardan hesabınızı iptal edebilirsiniz.

  1. İlk olarak tarayıcıdan Netflix'i açtıktan sonra Netflix Hesap Ayarları linkine tıklayın.
  2. Netflix'e kullanıcı adınız ve parolanızla giriş yaptıktan sonra sayfayı aşağı kaydırın ve "Üyeliği İptal Et" düğmesine dokunun.
  3. Son olarak Netflix hesabı niye kapatmak istediğinizi soracaktır. Seçeneklerden birisini seçtikten sonra "İptal İşlemini Tamamla" butonuna basarak devam edin. Eğer ileriki zamanda Neflix'den mail adresinize bilgilendirme gelmesini istiyorsanız, alt kısımda yer alan "Evet. Yeni eklenen dizi, filmler ve Netflix hakkında bana e-posta gönderin." kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.

Netflix Üyelik İptali

Netflix üyelik iptal etme ve hesap silme işlemi Windows, Mac veya Linux işletim sistemleri olan masaüstü bilgisayarlarda kolaylıkla yapılabilir. Chrome veya diğer herhangi bir tarayıcıdan Netflix'e giriş yapın ve aşağıda yer alan adımları takip ederek üyeliğinizi iptal edin.

  1. İlk olarak sağ üst köşede yer alan profil simgesine tıklayın ve "Hesap" butonuna tıklayıp devam edin.
  2. Yeni sayfada sol tarafta yer alan "Üyeliği İptal Et" butonuna tıklayın.
  3. İptal İşlemini Tamamla seçeneğine tıkladıktan sonra Netflix iptal etme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bilgisayarınızı, cep telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak Netflix üyelik iptal etme işlemini bu sayfada yer alan adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. 

Yorum yap:

Kapat