İş Bankası Hesap Açma (İnternetten)

Bu sayfadan İş Bankası hesap açma işlemlerini öğrenerek anında hesabınızı açabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

İş Bankası  Hesap  Açma (İnternetten)

Ülkemizde hizmet veren bankalar arasında yer alan İş Bankası, bir çok bankacılık hizmetini ayağınıza getirmektedir. Özellikle Korona virüsün tüm dünyayı etkisi altına alması sonrasında pek çok kişi İş Bankası hesap açma internetten oluyor mu diye araştırmalar yapmaktadır. Aşağıda İş Bankası'nın hesap açma yöntemlerini sizler için sıraladık.

İş Bankası Hesap Açma Başvurusu Online

Bir kişinin Türkiye İş Bankası'nda vadesiz TL hesabı açtırabilmesi için en az 18 yaşında olması gerekmektedir. 18 yaşının altındaki kişiler ise hesap açmak işçin anne veya baba ile şubeyi ziyaret etmek zorundadır. Daha önceki günlerde hesap açma işlemleri sadece banka şubesinden yapılıyordu ancak Korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında artık internet üzerinden online olarak da hesap açılabiliyor. Bunun için İş Bankası'nın bazı şartları bulunmaktadır. Aşağıda hesap açma yol haritası sayesinde siz de hemen İş Bankası'ndan hesabınızı açarak kullanmaya başlayabilirsiniz. İşte İş Bankası internetten hesap açma işlemleri listesi:

  • İlk olarak İşCep uygulamasını cep telefonunuza indirin.
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra "Ürün ve Başvvurular" menüsüne tıklayın.
  • "Müşteri Olmak İstiyorum" menüsüne tıkladıktan sonra "Başla" butonuna tıklayın.
  • T.C. kimlik numaranız ve Telefon numaranızı girdikten sonra "Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi hakkında bilgilendirme metni'ni ve haklarımı okudum butonuna onay vererek "Devem" butonuna tıklayın.
  • Bu sayfaya geldiğinizde TC kimlik kartınızın yanınızda olması gerekmektedir. Müşteri temsilcisiyle görüntülü görüşme yapacaksınız. Görüntülü görüşme sonrasında hesabınız aktif edilerek kuryeye verilecektir.

TÜM BANKALAR: Şubeye gitmeden hesap açma

İş Bankası Hesap Açma Başvuru Kanalları

İş Bankası hesabınızı internet şubeden, İşCep mobil şubeden veya İş Bankası şubelerinden anında gerçekleştirebilirsiniz. Korona virüs salgını olması dolayısıyla sağlığınızı önemseyen İş Bankası şubeler yerine sizlerin hesap açması için internet şubesini kullanmanızı tavsiye etmektedir.

Dikkat Etmeniz Gerekenler:

İş Bankası hesap açma başvusu sırasında T.C. kimlik kartınızın yanınızda olması gerekmektedir. İş Bankası müşteri temsilcisiyle başvuru sırasında canlı ve görüntülü görüşme yapacaksınız ve kimlik kartınızın ekrana yansıtılmasını müşteri temsilcisi isteyecektir. Ayrıca daha önce İş Bankası'nda hesabınız varsa İş Bankası internet bankacılığı veya mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra "Hesap işlemleri" sayfasından ek hesabınızı online açabilirsiniz. Bir çok banka internetten başvuru almasa da İş Bankası yenilikleri takip  ederek online başvuru kanalını da uzun zamandır hizmete açmıştır. Görüntülü görüşmeyi sadece başvuru sahibi yapabilecektir. Başvuru yaptıktan sonra adresinize kurye ile  belgeler gönderilecektir, bu belgeleri imzaladıktan sonra hesabınız aktif edilecektir.

İş Bankası Hesap Açma Ne Kadar Sürer?

Başvurunuzu İşCep şubeden tamamladıktan sonra kurye en geç 1 hafta içerisinde adresinizi ziyaret edecektir. Kuryedeki hesap açma belgelerini imzaladıktan hemen sonra İş Bankası'na ait yeni hesabınızı ve kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak siz de İş Bankası'nda hesabınızı hemen açabilirsiniz. Hesap açma başvurusunu tamamladıktan sonra EFT, havale gibi para transfer işlemlerini İş Bankası internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca online kredi başvurusu, kredi kartı başvurusu, Altın, USD gibi yatırım işlemleri ve bir çok farklı bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayfamızda yer alan güncel bilgilere göz atarak siz de 2020 yılında İş Bankası hesap açma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan ilgili sayfalara da göz atabilir veya aklınıza takılan detaylar için yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

Diğer bankalarda Hesap Açma Sayfaları

Ziraat Bankası hesap açma

Akbank hesap açma

Yapı Kredi hesap açma

Yorum yap:

Kapat