İş Bankası Şubeye Gitmeden Anında Hesap Açma

Bankaya gitmeden siz de İş Bankası hesap açma başvurusu yaparak hemen hesabınızı açabilirsiniz.

İş Bankası Şubeye Gitmeden Anında Hesap Açma

Türkiye İş Bankası, Ulu Önder Mustafa Kemel Atatürk talimatlarıyla kurulup ülkemizin gelişmesinde önemli rol üstlenen bankalar arasında yer almaktadır. Siz de İş Bankası hesap açma yaparak bankacılıkla ilgili pek çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Mevduat ürünlerini kullanarak birikimlerinizi değerlendirebilir, altın hesabı sayesinde altın yatırımı yapabilir, para transferi yapabilir, alışverişlerinizi İş Bankası kredi kartı kullanarak taksitlendirebilirsiniz.

İş Bankası İnternetten Hesap Açma

İş Bankası'nda herkese uygun, farklı özelliklerde hesaplar bulunmaktadır. Vadesiz Hesap, Vadeli hesap, günlük kazandıran hesap, Yardımcı Hesap gibi pek çok özelliklerde bulunan hesapları inceleyerek size uygun olan hesabı hemen açabilirsiniz. İnternet üzerinden bankaya gitmeden görüntülü görüşme ile anında İş Bankası hesabınızı kolaylıkla açabilirsiniz. İş Bankası şubeye gitmeden hesap açmak için:

 • İŞCEP mobil uygulamasını indirin ve uygulamayı açın.
 • "Ürün ve Başvurular" seçeneğine tıklayın.
 • Sonrasında "Müşteri Olmak İstiyorum" butonuna tıklayın.
 • Saat 09:00 ile 00:00 arasında başvuru yaparak müşteri temsilcisiyle görüntülü görüşme yapabilir, İş Bankası hesap açma adımlarını tamamlayabilirsiniz.
 • Hesap açma başvurusu sırasında kimlik belgenizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

İşCep Mobil Uygulamadan İş Bankası Hesabı Açma

İş Bankası'nın mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek uygulama üzerinden hemen yeni müşteri kaydı oluşturabilirsiniz. İş Bankası hesap açma adımları şu şekildedir:

 •  İşCep uygulamasını App Store/ Google Play Store’dan ya da telefonunuzun tarayıcısına isbank.com.tr/indir yazarak cep telefonunuza indirebilirsiniz.
 •  İşCep ana sayfasında yer alan” Müşteri Olmak İstiyorum” butonu veya “Ürün ve Başvurular ”alanından başvuruda bulunabilirsiniz.
 •  Müşteri temsilcilerimiz ile görüntülü görüşme yaparak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 •  Adresinize kurye ile gönderilen imza formuna atacağınız tek bir imzanız ile müşterimiz olun, Vadesiz TL Hesap açılışınızı tamamlayın.

İşCep uygulamasını App Store/ Google Play Store’dan ya da telefonunuzun tarayıcısına www.isbank.com.tr/indir yazarak cep telefonunuza indirebilirsiniz. İşCep ana sayfasında yer alan” Müşteri Olmak İstiyorum” butonu veya “Ürün ve Başvurular ”alanından başvuruda bulunabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz ile görüntülü görüşme yaparak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Adresinize kurye ile gönderilen imza formuna atacağınız tek bir imzanız ile müşterimiz olun, Vadesiz TL Hesap açılışınızı tamamlayın.">İşcep indirmek için buraya tıklayın veya Android ve İOS marketlerden İŞCEP yazarak uygulamayı indirin.

İş Bankası Hesap Açma Ücreti

İş Bankası, daha önceki yıllarda "Hesap İşletim Ücreti" adı altında hesap sahiplerinden yıllık olarak ücret alıyordu. Geçtiğimiz yıllarda BDDK'nın (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) aldığı bir kararla birlikte İş Bankası dahil hiçbir banka hesap açılışlarından ve hesap kullanımlarından yıllık aidat ücreti alamıyorlar.

İş Bankası Hesap Açma Yaşı Nedir?

İş Bankası'nda yeni bir banka hesabı açmak için en az 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Eğer 18 yaş altındaysanız, ailenizin izni ile hesap açılabilmektedir. Bunun için size en yakın İş Bankası şubesine ailenizden bir kişiyle birlikte giderek hesap açabilirsiniz. Yine öğrencilerin hesap açması için de aileden bir kişiyle birlikte İş Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir.

İş Bankası Hesabı Açmak İçin Gerekli Belgeler

 • Kimlik,
 • Adres bilgisi,
 • İletişim numarası.

İş Bankası müşteri hizmetleri sizi görüntülü olarak aradığında, görüntülü görüşme sırasında T.C. kimlik kartınız yanınızda olması gerekmektedir. Görüntülü görüşmeyi sadece hesap başvuru yapan kişi yapabilir. Yasal olarak bir kişinin banka hesabı açması için ıslak imzasının alınması gerekmektedir. Bundan dolayı İş Bankasu yetkilileri sizi adresinizde ziyaret ederek belgeleri imzatacaklardır. İşCep uygulamasından yeni müşteri kaydı alındığı gibi, ek hesap başvurusu da yapılabilmektedir. İşcep ya da İş Bankası internet bankacılığına (www.isbank.com.tr/) giriş yaparak mevduat, yatırım veya diğer ek hesap açma işlemini de yapabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak da ek hesap açılabilir. Ayrıca en yakın İş Bankası şubesini İş Bankası çalışma saatleri içerisinde, ziyaret ederek kimlik belgenizle birlikte banka hesabınızı hemen açarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Siz de bu sayfamızda yer alan güncel bilgilere göz atarak İş Bankası hesap açma adımlarını takip edebilir ve yeni banka hesabınızı açarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İş Bankası kartınız size ulaştıktan sonra İnternet bankacılığı ve yeni kart şifrelerini alabilirsiniz.

İş Bankası kart şifresi alma

Şubeye gitmeden hesap açma:

TEB Hesap Açma

Akbank Hesap Açma

Şekerbank Hesap Açma

Halkbank Hesap Açma

Ziraat Bankası Hesap Açma

Türkiye Finans Hesap Açma

Garanti Bankası Hesap Açma

Vakıfbank Hesap Açma

Denizbank Hesap Açma

Yapı Kredi Hesap Açma

QNB Finansbank Hesap Açma

 

Yorum yap: