İş Bankası Hesap Kapatma (Hesap İptali)

Bu sayfadan İş Bankası hesap kapatma işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Hesap Kapatma (Hesap İptali)

Türkiye'de özel bankalar arasında hizmet vermeye devam eden İş Bankası, müşterilerine sunduğu kurumsal ve bireysel bankacılık alanında çalışmalarına devam etmektedir. Eğer siz de İş Bankası'nın sunmuş olduğu hizmetlerden memnun değilseniz, bu sayfada anlatacağımız bilgilere göz atarak hesabınızı hemen kapatabilirsiniz.

İş Bankası Hesap Kapatma

Geçmiş dönemde bankalar, vadesiz mevduat hesaplarından yıllık kart ücreti talep ediyordu. Bu durum pek çok müşterinin hesabını kapatmasına neden olmuştu. Ancak çıkarılan bankacılık kanununda, bankalar müşterilerinin hesaplarından yıllık aidat ücreti almasını açık olarak yasaklanmıştır. Eğer hesabı kapatmanızın nedeni yıllık aidat ücreti ise, kredi kartları hariç bankanın hesaplarından ücret alınmadığını belirtmek isteriz. Hesabınızı istediğiniz bir neden belirterek kolaylıkla iptal edebilirsiniz. Bankalar, müşterilerini kaybetmek istemediğinden dolayı hesabı kapatmak istediğinizde çeşitli kampanyalar önereceklerdir. Hesabınızı kapatmak için ısrarcı olduğunuzu belirtirseniz hesabınız kapatılarak bilgileriniz bankada silinecektir. Aşağıda yer alan farklı yolları deneyerek hesabınızın iptal başvurusunu bankaya gönderebilirsiniz.

Şubeden hesap iptali: İş Bankası'nın Türkiye genelinde hizmet veren yaygın şubelerinden birisine giderek hesabınızın kapatılması için hesap kapatma formunu doldurabilir, anında hesaplarınızın iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Çağrı merkezinden hesap kapatma: 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayarak hesabınızın iptali için başvuru yapabilirsiniz.

İnternetten hesap kapatma: İş Bankası mobil ve İş Bankası internet şubesine giriş yaparak "ek hesaplarınızın veya döviz hesaplarınızın" iptalini gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası internetten ana hesap kapanışı yapılmamaktadır. Ek hesaplarınızı kapatmak için İşCep veya İş Bankası internet şubesine giriş yapın. Ardından hesaplar sayfasına gelerek kapatmak istediğiniz hesabı seçin. Alt tarafta yer alan hesabı kapat seçeneğine tıklayarak hesabın kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

İş Bankası hesap kapatma adımlarını sizler için bu sayfamızda anlattık. İş Bankası'nda bulunan döviz, vadeli, vadesiz, yatırım hesaplarının kapanışını bu yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

nevriye utku

iş yerim kapanmasıyla 4508 0314 2634 **** ticari kredi kartımı kapatlmasın istiyorum

2022-01-19 15:02:43 -
Kapat