İş Bankası Kolay Adres Tanımlama ve Para Gönderme

Bu sayfadan kurumsal ve bireysel İş Bankası kolay adres tanımlama, kolay adres para gönderme ve FAST ile ilgili tüm merak edilenleri öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Kolay Adres Tanımlama ve Para Gönderme

Türkiye İş Bankası, ülkemizde en çok tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. 2021 yılında EFT yerine kullanılmaya başlanan FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) ya da diğer ismiyle kolay adres ile para gönderme dönemi resmen başladı. Artık mesai saatleri dışında, bayramlarda, cumartesi ve pazar hafta sonu günlerinde, resmi tatil günlerinde bile kolay adres kullanarak para transferi yapılabilecek. Bu sayfamızda İş Bankası'ndan kolay adres ile para gönderme ve kolay adres tanımlama işlemlerinin nasıl yapıldığını açıkladık.

İş Bankası Kolay Adres Tanımlama

Artık IBAN kullanmadan kolay adres yani FAST ile daha hızlı ve güvenilir bir şekilde EFT yapabilirsiniz. Merkez Bankası tarafından duyurulan ve 8 Ocak tarihinde kullanmaya başlanan FAST ile siz de artık para gönderebilirsiniz. "İş Bankası kolay adres nasıl tanımlanır?" ve "İş Bankası Kolay Adres tanımlama" işlemleri ile "Kolay Adres Limiti ne kadar?" gibi sorulara bu sayfada yanıt bulabilirsiniz. İlk olarak IBAN kullanmadan para gönderebilmek için kolay adres tanımlama işleminin nasıl yapıldığını aşağıda açıkladık.

İş Bankası Kolay Adres Nedir?

İş Bankası kolay adres, cep telefon numaranız, T.C. kimlik numaranız, E-posta adresiniz gibi kişisel bilgilerinizi kullanarak 7/24 para transferi yapmanıza olanak veren bir bankacılık sistemidir. Günümüzde Türkiye'de hizmet veren tüm bankalar tarafından kullanılmayan başlanan Kolay Adres ile para gönderebilmek için, öncelikle hesabınızda Kolay Adres Tanımlama işlemini tamamlamanız gerekmektedir. Siz de Kolay Adres tanımlamanızı gerçekleştirerek, İş Bankası'ndan diğer bankalara anında para gönderebilirsiniz. Ayrıca Kolay Adres ile para almak için de Kolay Adres tanımlama yapmanız gerekmektedir. Tanımlama işleminizi T.C. numaranız, cep telefon numaranız, vergi kimlik numarası, e-posta adresiniz, yabancı kimlik numarası gibi bilgiler kullanılabilir.

İş Bankası Kolay Adres Tanımlama Nasıl Yapılır?

IBAN numarasının akılda tutulması çok zor olduğundan dolayı, daha kolay hatırlayabileceğiniz bilgilerinizi Kolay Adresinize tanımlayabilirsiniz. Bu sayede artık 26 haneli olarak kullanılan IBAN numaranıza da elveda diyebilirsiniz. Sadece kolay adres kullanarak İş Bankası hesabınıza para alabilir, bu hesabınızdan Kolay Adres ile para gönderebilirsiniz. İş Bankası kolay adres tanımlama için:

  • İşCEP'e giriş yapın.
  • Para Aktarma > Kolay Adres menülerini takip edin.
  • "Kolay Adres Tanımlama" seçeneğine basın.
  • Eklemek istediğiniz Kolay Adres'i seçin.
  • Onayladıktan sonra kolay adresiniz tanımlanacaktır.

İş Bankası internet şubesinden de kolay adres tanımlaması kolaylıkla yapılabilmktedir. İş Bankası internet şubesine giriş yaptıktan sonra Para Aktarma menüsünden Kolay Adres Tanımlama menüsüne tıklayarak tanımlama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İş Bankası Kolay Adres ile Para Gönderme

Kolay Adresinizi tanımladıktan sonra, kolay adres kullanarak para gönderebilir veya alabilirsiniz. Para gönderilecek kişinin Kolay Adres'i de bankasına tanımlı olması gerekmektedir. Para göndereceğiniz hesabın kolay adresini aldıktan sonra, İş Bankası mobil veya internet şubesine girdikten sonra Para Aktar > Kolay Adres sayfasını kullanarak para gönderebilirsiniz.

Kolay Adres para gönderme

Yorum yap:

Kapat