İş Bankası Kredi Yapılandırma 2021 (Krediyi Yeniden Taksitlendirme)

Kredi borçlarınızı ödeyemiyorsanız siz de İş Bankası kredi yapılandırma başvurusu yapabilir ve kredinizi yeniden yapılandırarak, uzun vadelerde yapılandırarak rahat ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Yapılandırma 2021 (Krediyi Yeniden Taksitlendirme)

Ülkemizde hizmet veren ve 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün yönlendirmeleriyle kurulan İş Bankası'nın günümüzde oldukça büyük bir müşteri portföyü bulunmaktadır. Kredi kullanan bir çok kişi bütçe dengesizliğinden dolayı krediyi ödeyemeyecek duruma düştüklerinde, İş Bankası kredi yapılandırma başvurusu yaparak rahat ödeme koşullarından yararlanabilmektedirler. Siz de kredi borcunuzu ödeyemiyorsanız aşağıda yer alan yöntemler sayesinde kredi yapılandırması başvurusu yapabilir ve kredinizin taksitlerini düşürerek daha uygun koşullarda borcunuzu bankaya ödeyebilirsiniz.

İş Bankası kredi yapılandırma 2021
2021 yılında kredi borcunuzu ödeyemeyecek duruma düştüyseniz o halde siz de hemen yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. İş Bankası kredi yapılandırmalarında banka güncel faiz oranlarına göre hareket etmekte ve krediyi yeniden yapılandırmaktadır. Yani eski kredi kapatılarak daha uygun koşullarda bir ödeme planı çıkarılmakla beraber, kredinin yapılandırmasının olup olmayacağı yine bankanın insiyatifine bir durumdur. Eğer kredi borcunuzu 3 ay üst üste ödemezseniz banka yasal yollara başvuracak ve kredi borçlusunu avukata vererek borcunu almak isteyecektir. Bu sürece girildiğinde kredi borçlusunun maaşına veya üzerine kayıtlı taşınmazlarına el konulabilir. Eğer böyle bir süreçle karşılaşmamak istiyorsanız ve borçlarınızı ödeyemeceğinizi düşünüyorsanız aşağıda yer alan yapılandırma başvuru kanallarını kullanabilirsiniz.

1. Müşteri Hizmetleri: İş Bankası müşteri hizmetleri çağrı merkezini 0850 727 0 724 aradıktan sonra yapılandırma ile ilgili ön bilgiler alabilir ve başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz.
2. Banka Şubesinden:Müşteri hizmetlerini aradığınızda da büyük olasılıkla sizi kredi kullandığınız şubeye yönlendireceklerdir. Yapılandırma talebinde bulunmak için kredi kullandığınız bankanın şubesine gitmeniz ve müşteri temsilcisinden, kredi yapılandırma talebinde bulunmanız gerekmektedir. Eğer kredi kullandığınız şubeye gitme şansınız yoksa en yakın İş Bankası şubesine giderek kredi yapılandırması başvurusu yapabilirsiniz.

İş Bankası Konut Kredisi Yapılandırma
Konut kredinizi İş Bankası'ndan çekmiş ve aylık ödemelerini yapamıyor musunuz? O halde yukarıda yer alan yöntemler sayesinde hemen yapılandırma hesaplaması ve başvurusunu yapabilir, kredinizin aylık taksitlerini düşürerek daha uygun koşullarda ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtelim, faiz oranları her an yükseldiğinden dolayı yeniden yapılandırmalarda ek olarak masraflar çıkabilmektedir. Yani toplam borcunuz 70 bin TL ise bu borç yeniden yapılandırdıktan sonra 80-85 bin tl olabilmektedir. Yapılandırma görüşmesinde toplam maliyeti ve aradaki farklı iyice kontrol ediniz. Eğer yapılandırma size mantıklı gelmiyorsa (konut kredisi hariç) kredi borcunuzu başka bir bankaya transfer edebilirsiniz. Ayrıca kredi kartı borçları da farklı bankalara "borç kapatma kredisi" adı altında taşınabilmektedir.

İş Bankası Taşıt Kredisi Yapılandırma
İş Bankası'ndan kullanmış olduğunuz taşıt kredisi borçlarınızı da yeniden yapılandırabilirsiniz. Yukarıda başvuru kanalları sayesinde siz de taşıt kredisi yapılandırma başvurusunda bulunabilir, yapılandırma sonrasında kredi borçlarınızı rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Bilindiği gibi kredi yapılandırmaları bankaların insiyatifine bir durumdur, eğer ki yapılandırma sonrasında taksitler düşüyorsa banka bunu kredi borçlusuna sunacaktır. Eğer bütçeniz buna uygunsa yapılandırma yaparak kredi borcunuzu uzun taksitlerle ödeyebilirsiniz. Eğer yapılandırma dışında kredi borcunuzu farklı bir bankaya transfer etmek istiyorsanız aşağıda yer alan linki de inceleyebilirsiniz.

İLGİLİ: Borç Kapatma Kredisi veren bankalar

İş Bankası Kredi Kartı Yapılandırma
Kredi kartı borçlarınızı da yapılandırmak artık mümkün! Siz de kredi kartı borçlarınızı ödeyemeyecek duruma gelmiş ve bütçeniz kredi kartı borçlarınızı karşılamıyorsa, hemen İş Bankası'na başvuru yaparak kart borçlarınızı yeniden yapılandırabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı borçları da farklı bankalara taşınabilmektedir, siz de bunu yapmak istiyorsanız yukarıda yer alan borç kapatma kredisi veren bankalar sayfasına göz atabilirsiniz. Kredi kartı borçlarınızı yapılandırmak istiyorsanız aşağıda yer alan konuyu inceleyebilirsiniz.

Link: İş Bankası kredi kartı yapılandırma
Kredi borcunu ödeyemeyen, bütçesinde ani değişiklikler olan kişiler yukarıda yer alan başvuru kanalları ile İş Bankası kredi borcu yapılandırma yapabilir veya borcunu farklı bir bankaya taşıyabilir. Siz de borçlarınızı düzenli ödeyerek kredi notu skorunuzu koruyabilir ve ileride kullanılacak kredilere zarar vermemiş olursunuz.

Yorum yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

Ekrem Şahin

Kredilerimi yapılandırmak istiyorum

2021-12-30 21:10:16 -
Selami Gümüş

Tüm kredileri bir ara geldimek istiyorum. Nasıl olur

2021-10-06 15:20:23 -