İrem isminin anlamı, İrem ne demek,

Popüler isimler arasında yer alan İrem isminin anlamı nedir, ne demek, İrem ismini koymak caiz mi?

İrem isminin anlamı, İrem ne demek,

İrem ismini kullanan kişi sayısı, son yıllarda oldukça popüler bir durumdadır. Doğacak kız çocuklarına kullanılan isimler arasında yer alan İrem isminin anlamı ise görkemli bahçe demektir. İrem isminin diğer anlamları ve İrem ismi caiz mi, Türkiye'de kaç kişide var gibi soruların yanıtlarını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

 

İrem ne demek?

İrem isminin anlamı görkemli bir bahçe demektir. Özellikle kız çocuklarına verilen bir ad olan İrem isminin anlamı daha çok Cennet bahçelerine benzetiliyor. Bu isimle ifade edilen bahçe, insanlara huzur ve mutluluk vermektedir. İrem bahçeleri, mitolojik anlatı ve masallar ile edebi hikayelerde sıkça geçmektedir.

 

İrem isim özellikleri

İrem isminin özelliğine gelecek olursak, yumuşak ve naif bir huylu kişiyi temsil ediyor.  Bu ismi taşıyan kişiler iyi bir huy ve ahlaka sahiptirler. Anne ve babasına karşı hayırlı bir evlat olan İrem, sorumluluk sahibi, dengeli ve güvenilir bir kişidir.

 

İrem ismi Kur'an'da geçiyor mu?

İrem ismini koymak caiz mi diye anne ve baba adayları araştırma yapmaktadır. İrem ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmektedir. Fecr suresinde geçen ayetlerde Ad Kavmi tarafından yapılan bahçeler İrem olarak geçmektedir. Bu bahçelerin Yemen'de olduğuna inanılıyor. İrem ismi Arapça kökenli bir isimdir ve TDK'daki anlamı ise cennet bahçesi anlamı taşımaktadır.

 

Defne isminin anlamı

Eslem isminin anlamı

Eymen isminin anlamı

Paylaş: