Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi

Emekliler konut kredisi alabilir mi? Emekliler konut kredisi başvurusu yapabilir mi? Emeklilere konut kredisi veren bankalar hangileridir diyenlere açıklayıcı bilgiler.

Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi

Emekliler konut kredisi çekebilir mi diyen ülkemizdeki 13 milyon emekli olduğu bilinmektedir. Emekliler devlet güvencesinde her ay sabit olarak aylık aldıklarından dolayı, bankalar da emeklilere oldukça önem vermektedir. Böyle olunca bankaların emeklileri çekebilmek amacıyla sık sık kampanyalar yaptığını görüyoruz. Bu kredilere konut kredileri de dahildir ve emekliler konut kredisi için en uygun bankaları tercih edebilir.

Emekliler konut kredisi alabilir mi

Bankalar için en önemli müşteri kitlesi emekliler ve memurlardır. Bundan dolayı emeklilere özel olarak kampanyalar yapılır ve emeklilerin bankaya gelmesi sağlanır. Diğer yandan hükümet tarafından çıkarılan emekli maaşı promosyonlarıyla da özel bankalar emeklilerin maaşlarını bankalarından almasını sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl bir çok kampanya düzenledi. Sizde hayalinizdeki evin sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin ve en uygun faizli konut kredilerini inceleyin! Konut kredisi, alacağınız konutun değerinin %70'ine kadar çıkmaktadır. 120 aya varan vade teklifleri ile konut kredisini çekebilmeniz mümkündür. Diğer yandan konut kredisi başvurusu yaptıktan sonra ekspertiz alacağınız evin değerinin belirlemektedir ve bu değerin en fazla %70'ini banka kredi olarak tarafınıza vermektedir.


Kalan %30'luk kısmı siz nakit olarak vermek zorundasınız. Evi aldıktan sonra eve banka tarafından ipotek koyulmaktadır ve kredi ödemeniz bitene kadar ev ipotek altında kalır. Kredi ödemenizi bitirdiğiniz zaman ise ipoteğiniz kalkar. Ayrıca ipotekli ev satışı için bankaya olan kredi borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Peki emeklilere konut kredisi veren bankalar 2018 yılında hangileridir, gelin onlara bakalım;

  • Vakıfbank
  • İNG Bank
  • Garanti Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Akbank
  • Halk Bankası
  • QNB Finansbank
  • Yapı Kredi
  • TEB

Yukarıda yer alan bankaların yanı sıra diğer bankalardan da konut kredisi alabilmeniz mümkündür. 120 aya varan vadelerle ve emeklilere özel olarak konut kredilerinden yararlanmak istiyorsanız bankaların tekliflerine göz atabilirsiniz. Bu konumuzda emekliler konut kredisi kullanabilir mi sorusunun yanıtlarını aradık. Sitemizde yer alan kredi ve kampanyalara göz atarak en uygun konut kredisinin hangi banka tarafından sağlandığını öğrenebilirsiniz.

Ayrıca emekliler ne kadar kredi çekebilir konusuna da bakarak kaç lira kredi alabileceğiniz hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat