En Uygun Konut Kredisi Hangi Banka Veriyor

En Uygun Konut Kredisi Hangi Banka Veriyor

Yeni bir ev sahibi olmak istiyorsanız sizde En uygun konut kredisi veren banka hangisi diye merak edebilirsiniz. Sizler için en uygun ev kredisi faiz oranlarını karşılaştırdık. Yine en uygun konut kredisi veren banka 2018 sorusunun cevabı da aşağıda yer almaktadır.

En Uygun Konut Kredisi Hangi Banka Veriyor

HERKESE ANINDA KREDİ KARTI:

Anında onaylanan kredi kartı Akbank'a başvuru yapmak için buraya tıklayın,

formu doldurun kartınız hemen onaylansın!

 

En uygun konut kredisi veren banka 2018 yılında hangisi diye merak edenlere özel olarka bu konumuzu hazırladık. Sizde ev kredisi kullanırken en düşük faizli olanı seçerek yüksek miktarlarda faizin cebinizden çıkmasını önleyebilirsiniz. Sitemizde yer alan faiz ve diğer bilgiler, direkt olarak bankaların resmi sitesinden alınmış, uygun olan hesaplamalar yine bankaların resmi sitesinde hesaplanarak sizlere paylaşılmıştır. İçeriklerin doğruluk payı, güncelliğiyle alakalı bir durumdur ve her an piyasa koşullarına göre faiz oranları (sık olmasa da) güncellenebilmektedir. En uygun konut kredisi, ev kredisi faiz oranları 2018 ve ev kredisi almak ile ilgili diğer veriler konumuzda yer almaktadır. Ayrıca konut kredisi almadan önce bankaların kampanyalarına da göz atarak daha uygun koşullarda kredi kullanabilirsiniz.

En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Hangisi?

2018 yılına girdiğimizde faiz oranları beklenen şekilde yükseldi ve halen bazı bankalar bu oranları yükseltmeye devam etmekte. Bize kalırsa ev kredisi alacak kişiler elini çabuk tutmalı çünkü geçen yılki gibi hükümet bir çağrı oluşturmazsa (ki öyle gözüküyor) ev kredileri daha da yükselecek gibi görünmekte. Buna göre güncel en uygun konut kredisi veren banka da bu konuda yer almaktadır. Sıralama bankalar arasında rastgele yapılmış olup, en uygun faizli krediyi karşılaştırma listelerine bakarak belirleyebilirsiniz. Yine bankaların ev kredisi için faiz oranları; kredinin vadesi, kredinin tutarı gibi bilgilere göre yükselebilmek veya düşebilmektedir. Ayrıca maaş aldığınız bankadan konut kredisi almanız halinde bazı bankalar maaş müşterilerine özel olarak faiz indirimi de yapabilmektedir.

Aşağıda yer alan en uygun konut kredisi banka karşılaştırması, 04.03.2018 tarihinde oluşturulmuş olup;
80.000 TL konut kredisi için 60 ay (5 yıl) vadeli olacak şekilde hesaplanmıştır.

 

En Uygun 60-96-120 Ay Vadeli Konut Kredisi Ve  

Banka

60 AY

96 AY

120 AY

     

Ziraat Bankası

%1,23

%1,23

%1,23

     

AKBANK

%1,25

%1,25

%1,25

     

DENİZBANK

%1,45

%1,45

%1,47

     

GARANTİ BANKASI

%1,22

%1,23

%1,26

     

İŞ BANKASI

%1,16

%1,16

%1,16

     

QNB FİNANSBANK

%1,24

%1,24

%1,24

     

YAPI KREDİ

%1,17

%1,17

%1,17

 

     Yukarıda karşılaştırdığımız 7 banka içerisinde görünen o ki, 80.000 TL kredi hesaplamamız sonucunda en uygun konut kredisini veren banka İş Bankası ile Yapı Kredi olarak gözükmektedir. Ayrıca kredi kullanırken yıllık faiz oranlarını da kontrol ettirmeyi unutmayınız. Aşağıda yer alan konut kredisi karşılaştırma tablomuzda ise, 100.000 TL konut kredisi 120 ay vadeli hesaplama yaparak faizleri sunuyoruz.
En uygun konut kredisi tablolarda yer alan "en düşük faiz oranlı" konut kredisidir. Yani en uygun konut kredisini tercih edebilmeniz için faiz oranlarının düşük olması gerekmektedir. Daha da açıklayacak olursak 1,17 faizli bir kredi, 1.20 faizli bir krediye göre daha uygun ve faizleri düşüktür.

En Uygun Ev Kredisi 2018

Banka

Faiz oranı %

 

Ziraat Bankası

1,23
 

Halkbank

1,16
 

Vakıfbank

1,20
 

Albaraka

1,29 *
 

Kuveyt Türk

1,26 *
 

İş Bankası

1,16
 

Yapı Kredi

1,17
 

Garanti Bankası

1,26
 

Teb

1,35
 

Akbank

1,25
 

QNB Finansbank

1,24
 

Denizbank

1,47
 

Şekerbank

1,59
 

Bank Pozitif

1,49
 

Anadolu Bank

1,50
 

Yıldız (*) ile işaretlenmiş alanlar katılım bankalarının kar payı oranları yer almaktadır. Sarı renkte yer alan bankalar ise, tablo içerisinde en düşük faizi sunan bankalar gösterilmiştir. Ayrıca banka isimlerine tıklayarak konut kredisi faizlerini, ödeme seçeneklerini ve şartlarını da kontrol edebilirsiniz.
 

 

 

Konut Kredisi Hesaplama:

 


50 bin tl konut kredisi hesaplama
100 bin tl konut kredisi hesaplama
Konut kredisi masrafları 2018
 

 Ev kredisi başvurusu yapmak isteyen kişilere önerimiz öncelikle bankaların faiz oranlarını karşılaştırmalarıdır. Eğer ev kredisi kullanmadan önce faizleri karşılaştırır ve size en uygun olanı tercih ederseniz, emin olun ki daha karlı çıkarsınız. Ev kredileri, uzun vadelerle ödendiği için faiz oranlarında oluşabilecek 1-2 puanlık değişik çok büyük miktarlara denk gelebilmektedir. Bu yüzden özellikle uzun vadeli konut kredilerinde faiz oranları en uygun olan banka tercihi yapmak mantıklı bir seçim olacaktır. Diğer yandan ev kredileri 120 ay vadeye kadar verilebilir. Ev kredisi alabilmek için bankanın sunmuş olduğu şartları taşımalısınız. Bunları da aşağıda maddeler halinde sıraladık.

Kaç Yıllık Eve Kredi Verilir?

Bankalar ev kredisi verirken bazı kriterleri göz önünde bulundurur. Bunlarda ilki alınacak evin maksimum yaşıdır. Her banka için bu yaş farklılık gösterse de genellikle en fazla 20 yaşında olan evlere kredi çıkar.

Konut Kredisi Çekmek İçin Şartlar Nelerdir?

Kişinin kredi notu iyi seviyede olması gerekir. Bankalar genellikle 1100 üzerinde olan kişilere  ev kredisi verirler. Aynı zamanda konut kredisi başvurusu yapan kişinin düzenli bir geliri olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra daha önce kullanılan krediler de kredi başvurusunda oldukça etkilidir. Eğer kara listede bulunuyor ve geçmiş siciliniz bozuk ise hiçbir bankadan konut kredisi alamazsınız. Yine bazı bankalar kredi kampanyaları yaparak (bazen) konut kredisi verebilmektedir.

Konut Kredisi Başvurusunda Süreç Nasıl İşler?

İlk olarak evi bulur ve gerekli belgelerle birlikta bankaya konut kredisi başvurusu yaparsanız. Krediye onay çıkması halinde bankanın yetkili ekspertiz görevlisi evi kontrol etmeye gider ve çevre analizi yapar. Bu süreçte evi değerlendiren ekspertiz, ev bedelini bankay bildirir. Banka ise evin değerinin en fazla %75'ine kadarını konut kredisi olarak kullandırabilir. Aynı zamanda 100.000 TL'lik eve 75.000 TL konut kredisi verilebilir ancak kredinin ne kadar çok verileceğini yine banka kişinin maddi durumuna göre belirlemektedir. Yani bir kişiye %50'de kredi çıkabilir, %75 de bu tamamen bankanın prosedürleriyle alakalıdır.

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 2018

En uygun konut kredisi veren banka hangisi 2018 yılında tercih etmek istiyorsanız, kredibankalar.com editörlerinin sizler için hazırladığı yukarıda yer alan karşılaştırma tablolarına göz atabilirsiniz. Bunun yanı sıra sitemizde bulunan "Konut Kredisi" sayfamız üzerinden de konut kredileri ile ilgili akla gelen sıkça sorulan soruların cevapları da yer almaktadır. Dediğimiz gibi konut kredisi ve diğer bankaların kredi faizleri, her an olmasa da piyasa koşullarına göre değişebilmektedir. Bu konumuzdaki karşılaştırmaya göre ise; en uygun faizli ev kredisinin İş Bankası, Yapı Kredi ve Halkbank tarafından verildiğini belirtelim. Ayrıca bazı bankalar maaş müşterilerine özel faiz indirimi de yapabilmektedir. Halk Bankası'nın belirtilen faiz oranları maaş müşterisi içindir, HalkBank'ın sitesinde bir hesaplama aracı bulamadığımız için normal ev faizlerini paylaşamadık. Diğer yandan ev kredilerinde, kredili eve banka tarafından ipotek konulmakta ve kredi bitene kadar ev bankanın görünmektedir. Kredi bitiminde ise ipotek kaldırılarak evin sahibine verilir. 2018 yılında en fazla vade sayısı 120 ay ile sınırlandırılmış olup yine bankaların kampanyalarına göre 240 ay(20 sene) kadar çıkabilmektedir. En uygun konut kredisi veren banka hangisi diyenlere özel olarak bu sayfamız yayınlamıştır. Sizde bu sayfa üzerinde incelemeler yaparak en düşük faizli ev kredisini bulabilir ve hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Online başvurular sonrasında onay çıkması halinde gerekli belgelerle birlikte bankaya gitmeniz gerektiğini de unutmayın.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: