Konut Kredisi Faiz Oranları 2020 (En Uygun Konut Kredisi)

Konut Kredisi Faiz Oranları 2020 (En Uygun Konut Kredisi)

Bu sayfadan güncel konut kredisi faiz oranları 2020 karşılaştırması yaparak, en uygun konut kredisi veren banka hangisi sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

Konut Kredisi Faiz Oranları 2020 (En Uygun Konut Kredisi)

HERKESE ANINDA KREDİ KARTI:

Anında onaylanan kredi kartı Akbank'a başvuru yapmak için buraya tıklayın,

formu doldurun kartınız hemen onaylansın!

 

Bu sayfadan konut kredisi faiz oranları 2020 karşılaştırması yapabilir, tüm bankaların güncel kredi faizlerini hemen öğrenebilir, hesaplamalara göz atabilirsiniz. Konut kredisi faizleri bankaların yaptığı kampanyalarla düşmeye devam ediyor. 2019 yılının ilk çeyreğinde doların artış göstermesiyle beraber yükselen faiz oranları ikinci çeyrekten itibaren Ziraat Bankası'nın başlatmış olduğu %0,99 faiz oranlı konut kredisi ile birlikte düşmeye başladı. Ziraat Bankası'nı Halkbank, Vakıfbank, Denizbank, İNG, TEB gibi bankalar takip ederek konut kredisi faiz oranlar 2019 yılında düşüş göstermeye başladı. Siz de bu sayfada yer alan tüm bankaların güncel konut kredisi faizlerini karşılaştırabilir, hesaplama tablolarına göz atarak ne kadar krediye ne kadar faiz ödeyeceğinizi, aylık taksit tutarınızı öğrenebilir, en uygun konut kredisi veren bankaya başvurunuzu yaparak siz de hayalinizdeki evin sahibi olabilirsiniz.

 

En Uygun Konut Kredisi Veren Banka

Sizler için tüm bankaların resmi internet siteleri üzerinden yaptığımız karşılaştırmaya göre en uygun konut kredisi veren bankaları bulmak için faiz oranlarını bu sayfada hazırladık. Ziraat Bankası, Halkbank, Yapı Kredi, Garanti, İş Bankası, Vakıfbank ve Türkiye'deki bankaların konut kredisi faizlerini karşılaştırarak, en uygun konut kredisi veren bankayı sıraladık. İşte 2020 en uygun konut kredisi veren bankalar:

 • İNG Konut kredisi faiz oranı: 0,89
 • Yapı Kredi konut kredisi faiz oranı: 0,89
 • Türkiye Finans konut kredisi faiz oranı: 0,89
 • İş Bankası konut kredisi faiz oranı: 0,92
 • Vakıfbank konut kredisi faiz oranı: 0,93
 • İCBC konut kredisi faiz oranı: 0,94
 • Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı: 0,94
 • Halkbank konut kredisi faiz oranı: 0,94

 

Konut Kredisi Faiz Oranları 2020
2020 yılında da bankaların yapacağı yeni konut kredisi kampanyaları ile devam edecektir. Şu anki duruma bakacak olursak 0,99 faiz oranı oldukça uygun ve kredi piyasasının altında yer alan bir faiz oranıdır. Bundan dolayı ev almak isteyen ancak "faizler acaba düşer mi" diye düşünen ve araştıran kişilere önerimiz elinizi çabuk tutarak kredi başvurusu yapmanız yönünde olacaktır. Çünkü kredi piyasası oldukça dalgalı olduğundan dolayı faizler her an yükselebilir de düşebilir de. Bir kişinin konut kredisi kullanabilmesi için kredi çekmeye elverişli olması, kredi notunun iyi seviyede yer alıyor olması, kredi sicilinin düzgün ve aylık belgelenebilir gelirinin bulunması gereklidir. Siz de aşağıda bulunan Ziraat Bankası, Garanti, TEB, Yapı Kredi, İNG Bank, Halkbank, Vakıfbank ve diğer bankaların konut kredileri faiz oranını karşılaştırabilir, en uygun kredi veren bankayı tercih ederek başvurunuzu banka şubesinden veya bankanızın internet bankacılığı üzerinden yapabilir ve ev kredinizi hemen kullanabilirsiniz. Aşağıda yer alan faiz oranları, 150.000 TL - 120 Ay vadeli konut kredileri için hesaplanmış olup; Faiz oranları kredi vadesi ve kredi miktarına göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca faiz oranları güncel piyasaya göre anlık olarak değiştirileceği gibi, ilgili bankalar kampanyalarını sonlandırma hakkına da sahiptir.

 

Banka

Konut kredisi faiz oranları

İNG

 %0,89

Yapı Kredi

 %0,89

Türkiye Finans

 %0,89

İş Bankası

 %0,92

Akbank

 %0,92

Vakıfbank

 %0,93

İCBC Turkey

 %0,94

Ziraat Bankası

 %0,94

Halkbank

 %0,94

TEB

 %0,94

Alternatif Bank

 %0,95

Garanti BBVA

 %0,95

QNB Finansbank

 %1,04

Denizbank

 %1,09

Odeabank

 %1,19

Fibabanka

 %1,20

HSBC

 %1,27

Anadolubank

 %1,38

Şekerbank

 %1,39

Burgan Bank

 %1,51

 Güncelleme: 27.05.2020

 

100.000 TL 120 AY VADELİ KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Aşağıda en çok tercih edilen bankaların 120 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi hesaplama tablosunu paylaştık.

Banka

FAİZ ORANI

AYLIK TAKSİT

TOPLAM ÖDEME

İNG

 %0,89

1.359 TL

164.802 TL

Yapı Kredi

 %0,89

1.359 TL

164.395 TL

Ziraat Bankası

 %0,94

1.393 TL

168.611 TL

Vakıfbank

 %0,93

1.387 TL

168.343 TL

TEB

 %0,94

1.393 TL

168.667 TL

Garanti BBVA

 %0,95

1.400 TL

169.639 TL

Denizbank

 %1,09

1.498 TL

181.129 TL

 

Konut Kredisi Hesaplama

 

Konut Kredisi İçin İstenilen Belgeler

 • Kişisel
 • Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport)
 • İkametgah İlmuhaberi
 • Maaş Bordrosu veya serbest meslek sahipleri için Vergi Levhası
 • Alınacak konuta ilişkin
 • Kat Mülkiyeti Tapusu ya da
 • Kat İrtifakı Tapusu ve Yapı Kullanım İzin Belgesi ya da
 • Kat İrtifaki Tapusu ve İnşaat Ruhsatının Fotokopileri


Ayrıca faizsiz kredi veren bankalar sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.


Evin yüzde kaçına kredi veriyor?
Bankaya konut kredisi başvurusu yaptığınızda başvuru süreci belirli kriterlerde ilerlemektedir. Konut kredileri, ekspertiz değerine göre hesaplanarak verilir ve evin ekspertiz değerinin yasal olarak en fazla %80'ine kadar kredi çıkar. İlk olarak kredi başvurusu yaptığınızda banka sizden konutun tapu fotokopisini isteyecektir. Bu işlemden sonra bankaya bağlı olarak çalışan ekspertizler evin piyasa değerini araştırarak bankaya bildirir. Örneğin 200.000 TL değeri olan bir konuta en fazla 160.000 TL kredi verilir. Konut kredisinde en fazla vade 10 yıla yani 120 aya kadar yapılabilir, bunun dışında daha uzun dönemlerde şuan için vade yapmak mümkün değildir. Bir çok kişi bankalardan evin tamamına kredi alınabileceği kanısı oluştuğundan dolayı "kira öder gibi ev sahibi olma algısı" malesef ki bir çok kişi de vardır. Bundan dolayı kredi başvurusu yaptıktan sonra peşinatı verecek para bulunamadığından dolayı kredi başvuru süreci olumsuz şekilde sonuçlandırılmaktadır. Bundan dolayı ev almaya karar verdiyseniz evin değerinin en az yüzde 20'si kadarını peşinat olarak biriktirmiş olmanız gerekmektedir. Ayrıca yasal olarak peşinat verilecek kısma ihtiyaç kredisi verilmesi de yasaktır. Yani "ben oeşinatı kredi çekerim, ev kredisini de üstüne koyarak tamamlarım" diyenler yanılıyor. Çünkü yasal olarak bu da mümkün değildir.

 

Emeklilere Konut Kredisi Veren Bankalar

SSK veya Bağ-Kur emeklilieri de yeni bir ev sahibi olmak için konut kredisi veren bankaları araştırıyor. Özellikle Ziraat Bankası oldukça uygun faiz oranlarıyla emeklilere özel olarak ev kredisi vermektedir. Ziraat Bankası'nın yanı sıra Vakıfbank, Halkbank, TEB, İNG, Garanti BBVA, Akbank gibi bankalar da emekliye özel konut kredisi vermektedir. Siz de maaşınızı çektiğiniz bankadan veya farklı bir bankadan konut kredisi başvurunuzu yaparak kredinizi kullanabilirsiniz.

 

Hangi Evlere Konut Kredisi Verilir?

Konut kredisi ile ev satın almak istiyorsanız, alacağınız evin konut kredisi kullanımına uygun olması gerekiyor. Konut kredisi kullanmak için kredi kullanmak istediğiniz evin şu şartları taşıması gerekiyor:

 • Evin iskanının bulunması,
 • Kat irtifakı veya kat mülkiyetinin alınmış olması,
 • Evin %80'inin bitmiş olması,
 • Ev üzerinde ipotek bulunmaması.

 

Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Mortgage kredisi kullanmadan önce bankalar kimlik bilgilerinizi doğrulamak adına bazı bilgi ve belgeler isterler. Aşağıdaki konut kredisi başvurusu için tüm bankaların istediği ortak belgeleri listeledik. Ancak her bankanın isteyeceği belgelerin farklılık gösterebileceğini de göz ardı etmemekte yarar var.

 

Konut Kredisi için Gerekli Peşinat

Alınacak evin değerinin %20 - %25 gibi bir rakamını peşin olarak vermeniz gerekmektedir. Bu peşinat, konut fiyatlarının düşmesi durumunda bankanın kendisini garantiye almasından dolayı alınmaktadır. Hiçbir banka peşinatsız konut kredisi vermez.

 

Konut Kredisi İçin Yaptırılması Zorunlu Olan Sigortalar:

 • Hayat sigortası,
 • Konut sigortası,
 • Deprem sigortası.

 

Siz de bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak konut kredisi faiz oranları 2020  yılına ait bilgiler için bankaların faizlerini karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca bu sayfamızda yer alan konut kredisi hesaplama örneklerine veya anasayfamızı ziyaret ederek konut kredisi hesaplaması yapabilirsiniz. Ev sahibi olmak isteyen kişiler uygun faiz oranlarıyla kredi çekmeden önce kredibankalar.com üzerinden konut kredisi kampanyalarını karşılaştırabilir, banka kredi faiz oranları ile siz de en iyi faiz ile kredi veren bankaya başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilecek sayfalar:

Kaç yıllık eve kredi çıkar?

Konut kredisi şartları nelerdir?

İcralık eve kredi çıkar mı?

İhtiyaç kredisi faiz oranları 2020

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: